Piłkarze Ręczni Zespołu Szkół w Półfinale LOM

nukleon009W czwartek 5 kwietnia w hali Zespołu Szkół odbyły się zawody Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców na szczeblu rejonu. Niestety na turniej nie dojechała drużyna Liceum Ogólnokształcącego ze Świebodzina. I chociaż już od początku było wiadomo że do półfinału awansuje zarówno nasza drużyna jak i ekipa z Zespołu Szkól Elektrycznych z Gorzowa to mecz o pierwsze miejsce był bardzo emocjonujący. Reprezentacja Zespołu Szkół z Kostrzyna nad Odrą: Pawlicki Kuba, Nowicki Gerard, Barłowski Kacper, Orbach Aleksander, Blatkiewicz Remigiusz, Szyda Jakub, Korzik Kajetan, Jastrzębski Przemysław, Chełpa Radosław, Burzyński Marcin, Naumowicz Kacper, Czapaluk Arkadiusz.

nukleon007

Każde starcie szczypiornistów z Kostrzyna i z Gorzowa to walka do ostatnich sekund. Swoiste derby zawsze wyzwalają w zawodnikach dodatkową energię. Tym razem było podobnie. Przez 60 minut obie drużyny walczyły na całego a wynik był otwarty. Początek to dwie bramki rzucone w ataku pozycyjnym przez naszych zawodników. Przeciwnik odpowiedział celnym trafieniem ze skrzydła. Chwilę później wychodzimy na prowadzenie 3:1. Kolejne trzy bramki z kontry rzucają elektrycy z Gorzowa. I tak do końca pierwszej połowy. Żadna z drużyn nie zdołała odskoczyć na więcej niż jedną bramkę. Pierwszą odsłonę nieznacznie wygrywamy 11:10.

nukleon008

Po przerwie nic się nie zmieniło. Gorzów po siedmiu minutach walki zdołał doprowadzić do wyrównania 13:13. Kolejne minuty to jednak bardzo dobra gra naszych zawodników. Stawiamy bardzo szczelną obronę i zaczynamy wymuszać na przeciwniku błędy. Przynosi to zamierzony efekt. Zaczynamy mozolne zdobywać przewagę , która na 10 minut przed końcem wynosiła 5 bramek. Niestety mecz się bardzo zaostrzył i to głównie ze strony drużyny z Gorzowa. Wiele niebezpiecznych interwencji elektryków zostało ukaranych wykluczeniami. Ostatnie minuty nic już nie zmieniły i to my pewnie wygrywamy całe spotkanie 26:22.

nukleon001

Do półfinałów LOM awansujemy z pierwszego miejsc . Już teraz po analizie meczu rozpoczynamy przygotowania do kolejnego etapu rozgrywek. Czeka nas jeszcze trochę pracy nad poprawieniem elementów które nie do końca wychodziły naszym zawodnikom. Jesteśmy jednak podbudowani wygraną z trudnym przeciwnikiem i pełni optymizmu. Dziękujemy kibicom za gorący doping.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
POLECAMY:
   
lesne-2
Majówka na Osiedlu Leśnym 
25 maja, godz. 14:00-17:00
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Samorządny Kostrzyn
Nr 4/2019 - KWIECIEŃ 2019
 
pl2b
Przekrój Lokalny
Nr 4(75)/2019 - KWIECIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo