mediaexpert

w Muks PS - Forma rośnie

muks„Forma rośnie” - Udział wielu drużyn MUKS „PS” uczestniczących w różnorodnych rozgrywkach wyraźnie wskazuje, że dziewczęta czynią systematyczne postępy. Ale czy tak jest to najlepiej niech ocenią fachowcy. Po wielu namowach uzyskałem wreszcie opinie trenera p. Stanisława Gorzelaka i trenera p. Tomasza Zielińskiego dotyczące gry zawodniczek wypowiedzianych bezpośrednio po meczach. Według mnie mają one duże znaczenie, gdyż zostały sformułowane na bieżąco i bez ogródek.

 25.03.2018 r. Gorzów Wlkp. Mecz III Ligi Kobiet TKKF „Stilon” – MUKS „PS”

W pierwszym ligowym meczu rundy wiosennej zagrały: Bianka Raduj/bramka/,obrona: Martyna Grala, Paula Patrzykat, Marta Gronczakiewicz, Dominika Czyżewska, pomoc: Weronika Ratajczak, Justyna Wit, Martyna Zielińska, Dominika Nowak, atak: Karolina Pliś, Klaudia Korczala.
Na zmiany zagrały: Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Julia Szczudlińska, Patrycja Kardzis/ debiut w III Lidze/, Aleksandra Osolińska.
A oto co powiedział trener p. Stanisław Gorzelak po meczu: „ Sensacja była blisko!
Dziś 25.03.2018r.rozegraliśmy awansem mecz III ligi kobiet z TKKF "Stilon" Gorzów Wlkp. Początek meczu był bardzo wyrównany jednak po akcji lewą stroną i centrze Dominiki Nowak, Klaudia Korczala miała sytuację bramkową z której powinna strzelić gola. Drugą sytuację w 15 minucie miała Karolina Pliś nie wykorzystując karnego. W dalszej części pierwszej połowy"Stilon" osiągnął nieznaczną przewagę i stworzył sytuację sam na sam, którą wygrała nasza bramkarka Bianka Raduj. Świetnie spisała się jeszcze raz Bianka fantastycznie broniąc strzał w okienko naszej bramki z rzutu wolnego z odległości 25 metrów. W dalszej części nasza atakująca Karolina Pliś przeprowadziła szybką akcję po której jednak nie zdecydowała się na strzał lewą nogą z pełnego biegu. "Stilonki" podkreśliły swoją przewagę bramką z granicy pola karnego strzelając pod poprzeczkę. Wynik do przerwy 1:0 stwarzał nadzieję na odrobienie strat w drugiej połowie meczu, jednakże tak się nie stało i wynik meczu na 2:0 strzałem z bliska ustaliła napastniczka "Stilonu". Gdyby wykorzystać dwie stuprocentowe sytuacje z początku meczu, mecz ułożyłby się zupełnie inaczej i moglibyśmy pokusić się nawet o zwycięstwo. Wyróżniły się: Bianka Raduj, Paula Patrzykąt, Marta Gronczakiewicz, Dominika Czyżewska, Justyna Wit oraz Karolina Pliś. Wynik meczu z przeciwnikiem, który bardzo wysoko wygrywa ze wszystkimi drużynami naszej III ligi nie przynosi nam ujmy, motywując nas do dalszej pracy. Po rozegraniu zaplanowanych sparingów nasze zgranie i umiejętności wyraźnie się podnoszą”.


 

29.03.2018 r. Kostrzyn nad Odrą. Sparing drużyny III Ligi MUKS „PS” z AP Warta Girls Międzychód.
Kolejny test drużyny trenera Stanisława Gorzelaka okazał się wartościowym doświadczeniem dla piłkarek naszej drużyny występującej w zestawieniu 1-4-4-2.
Wyjściowy skład był następujący:
- bramka: Bianka Raduj,
- obrona: Martyna Grala, Marta Gronczakiewicz, Paula Patrzykąt, Dominika Czyżewska,
- pomoc: Weronika Ratajczak, Weronika Wieczorek, Martyna Zielińska,Dominika Nowak,
- atak: Karolina Pliś, Wiktoria Wieczorek.
Trenerzy uzgodnili wielość zmian powrotnych, tak by móc sprawdzić wiele ustawień taktycznych. W meczu zagrały pozostałe zawodniczki: Aleksandra Osolińska, Patrycja Kardzis, Patrycja Wierzbicka, Julia Szczudlińska, Weronika Dziechciarz, Wiktoria Kwak.
Mecz zakończył się wygraną naszej drużyny 3 : 0 / 1 : 0/
Bramki zdobyły: Wiktoria Wieczorek, Weronika Ratajczak i Dominika Nowak.
Trener p. Stanisław Gorzelak po meczu powiedział:
„Kilka refleksji na temat sparingu z Wartą Girls Międzychód. Z Wartą rozegraliśmy dwa mecze, poprzedni był wyrównany ze wskazaniem na Wartę( choć wygrałyście go 2:1),Obecny to nasza wyraźna przewaga i wygrana. Cieszyły akcję wzdłuż linii bocznych ( ten element musimy grać częściej i lepiej),a także prostopadłe piłki od pomocniczek do napastniczek (stąd wzięły się sytuacje Karoliny, szkoda że ich nie wykorzystała). Gra obronna (destrukcja)na tle tego przeciwnika wyglądała poprawnie ,ale po odebraniu piłki zaczynamy kontratak. Piłka przechodzi połowę a linia obrony tkwi zbyt długo w naszym polu karnym. Jeśli skrócimy pole gry i znajdziemy się na połowie przeciwnika to piłkę po stracie łatwiej odzyskać gdyż cały zespół jest blisko piłki wykonując pressing. Wyróżniam strzelczynie: Weronikę Wieczorek, Wiktorię Ratajczak, Dominikę Nowak natomiast w linii obrony Paulę Patrzykąt, Dominikę Czyżewską ,która na lewej obronie poczyna sobie coraz lepiej oraz ambitną Martę Gronczakiewicz. Gratuluję wygranej. Tak trzymać”.


8.04.2018 r. Stargard. Sparing MUKS”PS”/ III Liga/ z Błękitni Stargard / III Liga, grupa zachodniopomorska/.

Na zaproszenie drużyny Błękitni kolejny sprawdzian III ligowej drużyny MUKS”PS” przyszło rozegrać w Stargardzie. 
Trener Stanisław Gorzelak tak ocenił ten mecz: „Radosna wygrana. Bardzo przyjemnie grało nam się w najcieplejszym dniu tego roku. Dziś przeprowadziliśmy ciekawszą rozgrzewkę niż ostatnio ale nie obudziła ona nas wystarczająco. Przez całą pierwszą połowę nie było czucia, piłki ,podania były niedokładne a dryblingi się nie udawały. Przeciwniczki, dziewczęta z „Błękitnych” rozgrzewkę miały intensywniejszą od naszej i rozpoczęły mecz z pełnym animuszem; zdecydowanie atakowały naszą bramkę strzelając wielokrotnie. Wynik 0:0 do przerwy był naszym sukcesem. Zawodniczki ze Stargardu swoją dominację podkreślały wieloma strzałami eksponując pozytywnie naszą bramkarkę Biankę, która broniła bardzo szczęśliwie. Po przerwie lekką przewagę ma w dalszym ciągu drużyna Błękitnych i podkreślając ją zdobywa bramkę. Odpowiedź nasza była natychmiastowa i Dominika Nowak otworzyła worek z bramkami dla naszej drużyny zdobywając bramkę wyrównującą ,a następne cztery bramki strzela Karolina Pliś. Przeciwniczki odpowiedziały bramką i wynik 5:2 usatysfakcjonował naszą drużynę a taniec pod nazwą ''tak się bawi..." zakończył się popisowym numerem naszego Prezesa. Wyróżniam cały zespół ,który zaczyna coraz bardziej rozumieć taktykę zarówno obrony jak atakowania. Zawodniczki stają się coraz bardziej odpowiedzialne i wygrana z Błękitnymi pokazuje ,że przyswajanie elementów taktyki daje pierwsze rezultaty. Utarłyście nosa pewnym siebie zawodniczkom „ Błękitnych” co daje nam wszystkim dużą satysfakcję .
Gratuluję !!!”
W meczu zagrały:
Bianka Raduj, Martyna Grala, Paula Patrzykąt, Dominika Czyżewska, Weronika Dziechciarz, Wiktoria Ratajczak, Justyna Wit, Kornelia Piątek, Martyna Zielińska, Dominika Nowak, Karolina Pliś, Aleksandra Osolińska, Patrycja Kardzis, Julia Szczudlińska.


18.04.2018 r. Liga Młodzik. Mecz Juwenia Boczów - MUKS”PS”.

Trener p. Tomasz Zieliński podsumował mecz: „ Wynik 1:1.Mecz wyrównany z dużą ilością akcji ofensywnych z obu stron. W pierwszej połowie fantastyczne uderzenie Kory Piątek na 1 do zera przy asyście Martyny Zielińskiej z rzutu rożnego. Chłopcom udało się wyrównać w drugiej połowie. Wiktoria Wieczorek nie wykorzystała dogodnej sytuacji. Strzał Nadii Rzepy trafił w poprzeczkę. Cała drużyna dziewcząt zagrała ambitnie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Ola Osolińska, która wspaniale broniła. Do domu wracaliśmy w bardzo dobrych humorach.”

13 i 14.04.2018 r. Mecze towarzyskie futsalowych, kobiecych reprezentacji Polski i Rosji w Gorzowie Wlkp.

Trenerzy naszych drużyn na dni od 13 kwietnia do 15 kwietnia 2018 roku zaplanowali krótkie zgrupowanie w Długiem koło Strzelec Krajeńskich. I w tracie jego trwania dziewczęta spotkała wielka radość. Otóż w dniach 13 kwietnia/piątek/ i 14 kwietnia/sobota/ brały udział w oprawie sportowej dwóch meczów futsalowych, kobiecych reprezentacji Polski i Rosji.
Tak wielkie wyróżnienie nasze dziewczęta spotkało pierwszy raz. Zawodniczki były tak rozentuzjazmowane, że o tym fakcie powiadamiały bliskie im osoby i spowodowało to, iż do Gorzowa Wielkopolskiego na mecze przybyło wiele kostrzyńskich piłkarek. Oczywiście nie zabrakło też fanów kobiecego futbolu z Kostrzyna nad Odrą.

Ze sportowym pozdrowieniem Mirosław Guzik

Zachęcam do odwiedzania stron:
www.muks-ps.jimdo.com
www.facebook.pl/MUKSKostrzyn

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
FERIE w MIEŚCIE 2019
ferie-1
14-27 stycznia
 
siata-230x325
26 stycznia, godz. 10:00-17:00
Hala Sportowa Zespołu Szkół
 
hala3
27 stycznia / 2 luty
Halowy Turniej Zakładów Pracy
Hala MOSiR ul. Wojska Polskiego
 ZAPISY DO 21 STYCZNIA ! ! !

AKTUALNE NUMERY

sk12
Nr 12/2018 - GRUDZIEŃ 2018
 
pl12b
Nr 12(72)/2018 - GRUDZIEŃ 2018  

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo