koronawirus-baner

Puchar dla Kostrzyna!

tymbark126-27 kwietnia w Nowej Soli rozgrywany był Finał Wojewódzki XVIII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, w którym rewelacyjnie spisały się kostrzyńskie stowarzyszenia. Już pierwszego dnia mistrzyniami Województwa Lubuskiego zostały dziewczyny z MUKS Przyjaciół Sportu w Kostrzynie nad Odrą w kat. U-12, a UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą została pokonana dopiero w finale. W drugim dniu zawodów w kat. U-8 Falubaz Zielona Góra wyeliminował UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą, a młodsze Czwórki w półfinale przegrywają z Victorią Jasień. Kostrzyńskie drużyny więc po raz kolejny udowodniły, że należy się z nimi liczyć. Podsumowując dwa dni piłkarskich zmagań: turniej należy uznać za udany, czego najlepszym dowodem były uśmiechy dzieci!

 

uks4 U12

UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą kat. chłopcy U12

W pierwszym dniu rozgrywek walczyli chłopcy w kat. U12 oraz dziewczęta w kat.U10 i U12. W pierwszej z wymienionych kategorii wiekowych Kostrzyn nad Odrą reprezentował mistrz Powiatu Gorzowskiego – UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą (trener: Radosław Bułgajewski). Czwórki w fazie grupowej pokonują AMO Międzyrzecz (8-1) i Juwenię Boczów (5-1), pechowo przegrywając z UKS Czarnymi Żagań 1:2. Drugie miejsce w grupie powoduje, ze w ćwierćfinale Czwórki pokonują pewnie Koronę Wschowa (5:1) a po dramatycznym półfinale z Falubazem Zielona Góra (4:2) kostrzyńscy piłkarze są o krok od awansu. W finale muszą jednak uznać wyższość Dwójki Gubin (2:5) ale tytuł vicemistrza Województwa Lubuskiego jest i tak ogromnym sukcesem! Tymczasem w kategorii U12 dziewczęta z MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą (trener Tomasz Zieliński) pewnie pokonuje Zieloną Górę (6:2), SP Nietkowice (8:1) i Mirocin Dolny (5:0) pewnie awansując do fazy pucharowej, gdzie… zdobywają złoty medal i awans na finał do Warszawy! W tym miejscu podajemy skład naszych „złotych dziewczyn”: Ola Rzadkosz, Amelia Dąbrowska, Emilka Gwizdoń, Wiktoria Błauciak, Alicja Mycyk, Wiktoria Kardzis, Dajana Bielas, Hania Nowakowska, Paula Potomska. Naszym pilkarkom już dzisiaj życzymy finału na stadionie Narodowym.

MUKS U12

Mistrzynie Województwa Lubuskiego w kat. U12!

 


 

uksc u10

UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą kat. chłopcy U10

W drugim dzień zmagań wojewódzkich o punkty walczyli dziewczęta i chłopcy w kat. U8 oraz chłopcy w kat.U10. W tej drugiej kategorii świetny występ odnotowała UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą (trener Arkadiusz Kłodawski), która zajmuje ostatecznie czwarte miejsce wśród 16 ekip z Województwa Lubuskiego! Trzeba również nadmienić, ze najlepszym strzelcem w kat. U10 został Maciej Prusinowski! W kategorii U8 nasze miasto reprezentowały wszystkie kostrzyńskie stowarzyszenia. Mistrz Powiatu Gorzowskiego U8, UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą (trener Arkadiusz Nowak) nie potrafiła znaleźć recepty na Polonię Słubice i Falubaz Zieloną Górę (mistrza w tej kategorii wiekowej) kończąc przygodę w fazie grupowej, a UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą (trener Norbert Grabarski) ostatecznie uległa Victorii Szprotawa zajmując wysokie, czwarte miejsce w turnieju. Nie można jednak zapominać, że najważniejsze dla zawodników było nie tyle sprawdzenie się z najlepszymi drużynami Województwa Lubuskiego, co świetna zabawa! A tej z pewnością nie brakowało a dla organizatorów należą się podziękowania za doskonałą oprawę, możliwość zrobienia zdjęcia z Kubusiem, skorzystania z fotobudki czy wielu innych atrakcji. Było pięknie, kolorowo a jedyny minus to te kilkaset kilometrów do Nowej Soli. Jednak radość naszych dzieciaków rekompensuje wszystko, a nasze miasto po raz kolejny udowadnia, że jest w ścisłej czołówce młodzieżowej piłki nożnej.

uks4 u8

UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą kat. chłopcy U8

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo