mediaexpert

emocjonujący mecz w Kostrzynie

chrobryNa to czekaliśmy! Mecz pomiędzy TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą i Chrobrym Drzeńsko przyniósł niesamowite emocje, worek goli i zwroty akcji jak w najlepszym dreszczowcu! Do tego niesamowita, głośna i niezwykle ekspresyjna publiczność, której doping poniósł najzwyczajniej w świecie Papierowych do zwycięstwa, którego smak na długo pozostanie w kibicach, piłkarzach, działaczach. Brawa należą się także naszym przeciwnikom, którzy potrafili trzykrotnie wychodzić na prowadzenie aby ostatecznie ulec furii Krystiana Siemienickiego, który w końcówce odwrócił losy spotkania!

Tym razem zdjęć nie będzie, a to za sprawą choćby tego, że miałem niekłamaną przyjemność zająć się spikerką tego jakże porywającego spotkania. Już od pierwszych minut gospodarze ruszyli do ataku, a przed doskonałą sytuacją strzelecką stanął Maciej Cudak, ktory jednak trafia wprost w bramkarza. W tym momencie goście wykorzystują zbyt głęboko wysuniętą Celulozę i Kamil Koźmicz otwiera wynik spotkania. A na trybunach szaleństwo - kibice nie zrażeni takim obrotem jeszcze mocniej dopingują naszych. Tymczasem na murawie Alan Filipczyk raz po raz "testuje" Patryka Salę, zbierając zasłużone brawa. I choć sytuacji po obu stronach boiska nie brakuje, to Celuloza narzuca swój styl gry, dominuje i zdaje się kontrolować grę. W efekcie w 36 minucie pięknym trafieniem popisuje się Damian Krupa i mamy 1:1. Chrobry rozpoczyna grę po starcie gola wyraźnie rozjuszony, a nasi stoperzy muszą uciekać się do nieczystych zagrań. Jeden z rzutów wolnych wykorzystuje Mateusz Zieliński, ktłóry perfekcyjnie dośrodkuowuje piłkę i Jakub Barańczuk wyprowadza po raz kolejny gości na prowadzenie. Ostatni akcent pierwszej połowy nalezy jednak do Papierowych. W 45 minucie Ernest Matuszczak wykonuje rzut rożny, a piłka znajduje w polu karnym Adriana Urmana. Do przerwy jest 2:2.

Druga połowa to gra nerwów, liczne zmiany i bardzo brutalna gra obu zespołów. Już w 55 minucie dochodzi do zderzenia bramkarza gości i Dawida Bździela. W efekcie P. Sala zostaje zmieniony na Grzegorza Śniegowskiego. D. Bździel natomiast opuszcza boisko i zostaje odwieziony do szpitala. Wprowadzony za Szymona Sęsołę w 45 minucie Jakub Borecki oraz Arkadiusz Czapaluk (zmieniający naszego napastnika) to zaledwie początek zmian. W miarę upływu czasu w obu zespołach dojdziedo kolejnych zmian, co najlepeiej śwaidzcy o trudach spotkania. Niezwykle gorąca pogoda nie przeszkadza jednak kibicom, którzy szaleją na trybunach, będąc przysłowiowym dwunastym zawodnikiem. Mimo to tracimy trzecią bramkę w 69 minucie, a doskonałą dyspozycję w tym dniu potwierdza Mateusz Zieliński. Chwilę później rzutu karnego nie wykorzystuje Damian Krupa i wydaje się, że wynik 2:3 utrzyma się do końca. Kibice żądają jednak kolejnych bramek, a przeciwnik wyraźnie słabnie. Końcówka należy tylko do Papierowych. W 83 minucie Krystian Siemieniecki atomowym strzałem doprowadza do wyrównania. Trybuny wprost oszalały, a już dwie minuty później K. Siemieniecki zadaje kolejny cios i po raz pierwszy w tym spotkaniu to Celuloza wygrywa! Chrobry Drzeńsko nie ma już sił, a nasz napastnik dobija przeciwnika, niczym rasowy bokser zdobywając trzecie spotkanie w tym meczu. I to już koniec, pozostaje jeszcze podziękować kibicom za doping i otarcie potu z czoła... Cóż to był za mecz! A zwycięstwo tym bardziej smakuje, że daje nam awans w tabeli!

14.  Orkan Długoszyn 20 8 2 2 16 27-92

Mi wypada jedynie podkreślić, że trudno w tym meczu kogokolwie wyróżnić. Do bramkarza (Patryk Dolot) nie można mieć w zasadzie pretensji o stratę tych bramek, w obronie Piotr Witkowski, Adrian Urman i Ernest Matuszczak dokonywali cudów. Damian Krupa, mimo niestrzelonego karnego, również zasługuje na wysokie noty i z Tomaszem Czarnobajem niejednokrotnie dawali popis swoich umiejętności. Szalejąca pod polem karnym młodzież po prostu zachwycała! W pierwszej połowie publiczność po prostu wstrzymywała oddech patrząc na popisy Alana Filipczyka, Dawida Bździela czy Macieja Cudaka. Bohaterem meczu w mojej ocenie zostaje jednak Krystian Siemieniecki, którego atomowe wprost strzały w końcówce dają nam ostatecznie prowadzenia, ale obiektywnie rzecz biorąc trzeba pohwalić cały zespół bo zagraliśmy jak drużyna i z meczu na mecz jesteśmy coraz mocniejsi. Co cieszy, to że zmiennicy w osobach Arkadiusza Czapaluka, Kacpra Paprockiego czy Jakuba Boreckiego nie tylko nie obniżyli poziomu ale udowowdnili, że warto na nich postawić. Teraz pewnie, przy ustawianiu wyjściowej jedynastki Łukasza Dorniaka będzie pewnie boleć głowa...  no i tylko takich problemów trenerowi życzymy!