Moda na bieganie trwa!

bieg wiosnyMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą 12 maja 2018 roku Wiosennym Biegiem po zdrowie rozpoczął projekt Bieganie bez Granic/Rennen über Grenzen. Jak zwykle nie zawiedli biegacze z naszego miasta, Dębna i okolic, którzy w sile 45. Biegaczy rywalizowali o trofea. A zanim jeszcze wystartował bieg główny, ponad 200 uczestników wzięło udział w biegu rekreacyjnym, gdzie swoją obecność zaznaczyli również nasi sąsiedzi z miasta Seelow.

Projekt współfinansowany jest z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA dla Programu Współpracy INTERRG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

bieg5 

Korzystając z zeszłorocznych doświadczeń również w tym roku MOSiR w Kostrzynie nad Odrą postanowił zorganizować cykl biegów, aby w ten sposób promować zdrowy styl życia: Zarówno po stronie niemieckiej jak i polskiej co rocznie wzrasta ilość organizowanych imprez sportowych o charakterze biegowym. Wielu biegaczy, szczególnie ze strony polskiej, startuje w biegach organizowanych po stronie niemieckiej - tłumaczy Zygmunt Mendelski, dyrektor MOSiR - Chcielibyśmy, aby w ramach współpracy także znaczna grupa niemieckich biegaczy uczestniczyła w biegach po polskiej stronie. Realizacja projektu „Bieganie bez Granic” przyczyni się zatem do większej integracji biegaczy po obu stronach Odry, a szczególnie doprowadzi do zwiększenia rangi biegów, zwiększenia ilości uczestników. Poprzez wspólne bieganie zostanie zatem zrealizowany główny cel projektu, jakim jest zacieśnienie więzi i zwiększenie współpracy transgranicznej poszerzonej o kolejne elementy. Grupą docelową projektu są mieszkańcy pogranicza polsko-niemieckiego z miastem Kostrzyn nad Odrą oraz Seelow jako głównymi partnerami, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas. Zakładamy udział około 650 osób.

bieg1

„Wiosenny Bieg po zdrowie”, pierwszy z cyklu trzech zaplanowanych imprez biegowych, pod względem uczestników nie zawiódł organizatorów. Przypomnijmy w tym miejscu, że jesienią ma odbyć się współzawodnictwo między polsko-niemieckimi szkołami a zimą Bieg Mikołajkowy. Już na starcie biegu rekreacyjnego zameldowało się około 200 biegaczy w różnym wieku, a często były to nawet całe rodziny, które postanowiły aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie. Dla każdego uczestnika biegu przygotowano pamiątkowy medal, który na mecie wręczali: radni powiatowi Zygmunt Mendelski i Andrzej Kail oraz radni miejscy w osobach Piotra Dziekana i Krystyny Srokowskiej. W biegu nie była prowadzona żadna klasyfikacja, a na jego czele biegli utytułowani biegacze: Mariusz Staniszewski, Klaudia Kobydecka i Dawid Marciniak, który tego dnia pełnił również rolę tłumacza. Niektórzy ten krótki, niemal kilometrowy bieg potraktowali jako rozgrzewkę przed biegiem głównym!. Dla wszystkich uczestników zarówno biegu rekreacyjnego jak i głównego przygotowano poczęstunek w postaci owoców, napoi, słodkości a dodatkowo wszyscy uczestnicy biegu głównego zostali ugoszczeni w Restauracji Centrum Smaku. Ponad to dla uczestników biegów przygotowano nagrody niespodzianki i rozlosowano je wśród wszystkich biorących udział w biegach. W biegu głównym były to książki o tematyce biegowej a rekreacyjnym paczki niespodzianki ze słodkościami.

bieg2

Już po kwadransie na starcie wyścigu, który miał miejsce z ul. Kopernika niemal 50  biegaczy wystartował Dyrektor marketingu Kostryńsko-Słubickiej SSE Andrzej Kail. Od początku biegu bardzo mocne tempo narzucili dwaj kostrzyńscy biegacze Marek Tatara i Tomasz Szmigiel oraz Tomasz Chawawko z Dębna, który jeszcze tym razem okazał się lepszy i jako pierwszy zameldował się na mecie a zaraz za nim Tomasz Szmigiel i Marek Tatara. Wśród Pań bezkonkurencyjna okazała się Barbara Pochranowicz ze Stowarzyszenia Maraton Dębno, która wyprzedziła kostrzynianki Klaudię Kobydecką oraz Antoninę Frieske. W pozostałych kategoriach wyniki prezentujemy w oficjalnym komunikacie [ZOBACZ], a zwycięzcom gratulujemy, choć tak naprawdę wygrali wszyscy! Dla najlepszych przed godziną 13:00 odbyła się dekoracja, a trofea, medale i dyplomy wręczali: wiceprzewodniczący Rady Miasta Michał Kunt, radna Krystyna Srokowska oraz dyrekcja kostrzyńskiego MOSiR osobach Zygmunta Mendelskiego i Mariusza Staniszewskiego. Kończąc imprezę biegacze obiecali sobie spotkać się na starcie Kostrzyńskiej Dziesiątki…

bieg3

Organizatorzy w tym miejscu pragną podziękować Policjantom z kostrzyńskiego komisariatu za zabezpieczenie trasy i nieocenioną pomoc przy biegu, harcerzom z Hufca ZHP Kostrzyn nad Odrą za pomoc przy zabezpieczeniu trasy biegu oraz obsługę organizacyjna biegu(wydawanie wody, owoców i słodkości), Piotrowi Dziekanowi, Michałowi Kuntowi i Krystynie Srokowskiej za pomoc przy dekoracji biegaczy, Andrzejowi Kailowi za wsparcie i pomoc w organizacji biegu a Sebastianowi Jankowskiemu i burmistrzowi Seelow Jörgowi Schröder za promocję naszej imprezy po stronie niemieckiej, Pani Urszuli Migdal za czuwanie nad zdrowiem uczestników biegu,  pracownikom MOSiR Kostrzyn nad Odrą Romanowi Bućkowskiemu, Albertowi Semenchenko za pomoc sędziowską oraz obsługę organizacyjna imprezy.

Szczególne podziękowania dyrekcja MOSiR w Kostrzynie nad Odrą kieruje do wszystkich biegaczy za udział w naszej imprezie i propagowanie zdrowego stylu życia. Niech moda na bieganie trwa!

WIĘCEJ ZDJĘĆ: https://www.facebook.com/naszkostrzynpl/photos/?tab=album&album_id=600188183672102

projekt

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
 hala2
16 luty, godz. 9:30
Halowy Turniej Piłki Nożnej
Hala MOSiR ul. Wojska Polskiego
 
mbp
Plan zajęć - luty 2019 r. 
 
156-142148
KONKURS ! ! !
mikromusic
16 lutego godz. 19.00
KCK "Kręgielnia”
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk1
Nr 1/2019 - STYCZEŃ 2019
 
pl1b
Nr 1(72)/2019 - STYCZEŃ 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo