Seniorzy i przedszkolaki bawili się wyśmienicie

spartakiadaSpartakiada Sportowo - Rekreacyjna Seniorów "Od Juniora do Seniora" za nami. W dniu 16 maja od godziny 10.30 do 12.30 na stadionie sportowym MOSiR odbyła się Spartakiada Sportowo - Rekreacyjna Seniorów o „Puchar Dyrektora MOSiR”. Uroczystego otwarcia dokonali dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski oraz Krystyna Budzińska życząc wszystkim przede wszystkim dobrej zabawy, miłej atmosfery oraz dużo sił i zdrówka do pokonania wszystkich konkurencji. Turniej rozegrano na kortach tenisowych, pogoda dopisała a jeszcze bardziej dopisali kibice, którzy fantastycznie dopingowali wszystkich uczestników spartakiady. 

seniorzy

W tegorocznej spartakiadzie do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów a były to: KS „Człowiekiem Jestem”, Środowiskowy Dom Pomocy w Kostrzynie nad Odrą, Związek Emerytów i Rencistów, Uniwersytet Trzeciego Wieku I, Uniwersytet Trzeciego Wieku II. Tradycyjnie na spartakiadzie gościł zespół przedszkolaków, tym razem były to dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Pod Topola”, które to dzielnie zmagały się z konkurencjami sportowymi bawiąc się przy tym wyśmienicie. 

Seniorzy zmagali się w sześciu konkurencjach takich jak:

 • Rzut woreczkami do celu,
 • Rzut Hula hop do celu,
 • Przenoszenie piłki bokiem,
 • Strzały piłką do bramki,
 • Slalom z Hula-hop,
 • Rzuty piłka do celu.

Każda z konkurencji dla seniorów była odpowiednio punktowana i drużyna gromadziła punkty, które zdecydowały o kolejności na „podium”. Tradycyjnie jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana ale była to przede wszystkim wspaniała zabawa. Wszyscy uczestnicy z uśmiechami na twarzy podchodzili do kolejnych konkurencji zaliczając je bez najmniejszego wysiłku. Nie zmienia to faktu, że wszyscy walczyli zawzięcie o każdy celny rzut, strzał na bramkę czy pędzili do mety chcąc „urwać „ przysłowiowy, każdy ułamek sekundy.

seniorzy

Po zakończeniu zaplanowanych konkurencji wszyscy uczestniczący w spartakiadzie seniorzy pełni werwy i wigoru przystąpili jeszcze do rywalizacji o „Super Puchar”. Rozegrano dodatkowe eliminacje a następnie wielki finał w „podawaniu piłki bokiem”, w finale zmierzyły się zespoły Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Środowiskowego Domu Samopomocy, minimalnie lepszy okazał się ten pierwszy zgarniając „Super Puchar”.

Wszystkie drużyny uhonorowano pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami, których fundatorem był MOSiR dekoracji dokonali: Zygmunt Mendelski, Krystyna Budzińska, Mariusz Staniszewski.

Wyniki końcowe:

 • Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów (23 pkt)
 • KS "Człowiekiem Jestem" (20 pkt)
 • Uniwersytet Trzeciego Wieku II (19 pkt)
 • Środowiskowy Dom Samopomocy (17 pkt)
 • Uniwersytet Trzeciego Wieku I (13 pkt)

Po zakończeniu turnieju wszyscy po wyczerpujących zmaganiach zasiedli do wspólnego grilla i mogli uraczyć się smacznymi kiełbaskami, zawierając kolejne znajomości i dobrze się bawiąc. Był to naprawdę udany dzień, który seniorzy spędzili zdrowo i aktywnie, w miłym towarzystwie i co najważniejsze z uśmiechami na twarzy. Seniorzy bawili się naprawdę wyśmienici, można im tylko pozazdrościć wigoru i dobrych humorów.

Organizatorami Spartakiady już po raz 14 byli Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz MOSiR Kostrzyn nad Odrą. 

 

20lat

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
 hala2
16 luty, godz. 9:30
Halowy Turniej Piłki Nożnej
Hala MOSiR ul. Wojska Polskiego
 
mbp
Plan zajęć - luty 2019 r. 
 
156-142148
KONKURS ! ! !
mikromusic
16 lutego godz. 19.00
KCK "Kręgielnia”
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk1
Nr 1/2019 - STYCZEŃ 2019
 
pl1b
Nr 1(72)/2019 - STYCZEŃ 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo