Celuloza idzie po wicelidera!

tscSą takie mecze, kiedy jeszcze długo po zakończeniu uśmiechasz się do siebie. Jednym z nich było z pewnością sobotnie spotkanie pomiędzy Towarzystwem Sportowym „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą a Juwenią Boczów. Zespół gości, zajmujący drugie miejsce w tabeli, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wiedział, że nie będzie łatwo na kostrzyńskim obiekcie, który został przez Papierowych ostatnio „odczarowany”. Niespodzianki nie było i po dość jednostronnym pojedynku gospodarze wygrali aż 6:0, a na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Krystian Siemieniecki, który zdobył po raz kolejny hat-tricka.

Pierwsze minuty pierwszej połowy to jeszcze wyrównana gra obu drużyn, a okazji do zdobycia pierwszego gola nie brakowało… W bramce Celulozy świetnie spisywał się Marcin Krogulewski, który udowodnił tego dnia, że nie tak łatwo jest go pokonać! W ataku z kolei szalał Piotr Witkowski, który wspierany przez młodzież nękał bramkę Adriana Habury raz po raz. W miarę upływu czasu piłkarzom obu zespołów dawał się we znaki upał, a po 30 minutach sędzia podyktował krótką przerwę. Wykorzystał ją Łukasz Dorniak, aby przekazać uwagi swoim piłkarzom i po wznowieniu gry mecz zmienił swoje oblicze. Celuloza coraz głębiej penetrowała pole gry a goście szukali swojej okazji w grze z kontry, co jednak niezwykle skutecznie uniemożliwiali Łukasz Markowski, Ernest Matuszcak i Adrian Urman. I to właśnie od obrony rozpoczęła się akcja, po której defensorzy Juwenii musieli ratować się faulem w polu karnym, za co arbiter podyktował jedenastkę. W 36 minucie ponad setka kibiców wstrzymała oddech a Piotr Witkowski powoli ustawił sobie piłkę. Ostatnie spojrzenie w oczy bramkarza, gwizdek i… perfekcyjne, genialne wykonanie karnego! Publiczność oszalała a Papierowi do przerwy nie dali sobie wyrwać prowadzenia.

Celuloza z impetem wchodzi w drugą połowę. Najpierw bramkę na 2:0 zdobywa Jakub Borecki a po ośmiu minutach (!) jest już 4:0 po skutecznym wykończeniu akcji przez ulubieńca trybun - Krystiana Siemienieckiego, który zadaje dwa szybie ciosy, po których Juwenia już się nie podniesie. Trzeba w tym miejscu zauważyć, że od kiedy Ł. Dorniak postawił na młodzież, trybuny zapełniły się również pięknymi, młodymi kobietami wzdychającymi do naszego napastnika… Wracając do meczu - Celuloza w drugiej połowie ani na chwilę nie zwalniała tempa a M. Krogulewski dokonywał cudów między słupkami. A tymczasem w napadzie Piotr Witkowski potwierdził swoją skuteczność kolejnym trafieniem w 68 minucie i z dwoma golami i dwoma asystami opuścił plac gry dwie minuty później żegnany przez trybuny brawami. Festiwal strzelecki zakończył K. Siemieniecki w 82 minucie, ustalając wynik meczu na 6:0. Decydującym czynnikiem o wygranej z pewnością było to, ze goście przyjechali bez rezerwy, a trener gospodarzy wykorzystał długą ławkę do regeneracji utraconych sił. Niestety, nie pozwoliło to zapobiec kontuzji Alana Filipczyka, który w tym meczu był niezwykle aktywny i potrafił podrywać zespół do ataku swoimi kilkumetrowymi rajdami. Alanowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia, a piłkarzom kolejnych wygranych!

Kolejne mecze TS Celuloza Kostrzyn rozegra już w następnym tygodniu! Najpierw w czwartek (24. maja) o godz. 17:00 czeka nas zaległy mecz w Krzeszycach, aby w już sobotę zmierzyć się z Leśnikiem Lemierzycami. Czy uda nam się zając drugie miejsce w tabeli? Jeśli utrzymamy poziom gry jest to możliwe, bo przeciwnicy też tracą punkty…

Kolejka 22 - 19-20 maja
 Leśnik Lemierzyce 2-1 SKP Słubice  20 maja, 16:00
 Smogórzanka Smogóry  0-6  Pogoń Skwierzyna  20 maja, 16:00
 Lubniewiczanka Lubniewice  2-0  Orkan Długoszyn  19 maja, 17:00
 Zorza Kowalów  2-2  Pogoń Krzeszyce  20 maja, 15:00
 Znicz Trzemeszno Lubuskie  3-1  Chrobry Drzeńsko  20 maja, 16:00
 As Pieski  4-2  GKP Pszczew  20 maja, 12:00
 Celuloza Kostrzyn nad Odrą  6-0  Juwenia Boczów  19 maja, 17:00