bgz banner

Nasze piłkarki w Warszawie

MUKS w WarszawieJuż na wstępie, już na początku artykułu przepraszam wielu, wiernych czytelników, internautów jednej z moich ulubionych stron, że dopiero teraz dotrze do Was relacja z największego osiągnięcia drużyny MUKS”PS” w Kostrzynie nad Odrą. Z trenerem, z panem Tomaszem Zielińskim z różnych powodów długo nie mogliśmy się spotkać. Dopiero wspólny wyjazd w dniu 13 maja 2018 r. na turniej do Gorzowa Wlkp. dał nam możliwość porozmawiania o rywalizacji i uczestnictwie drużyny U-12 w XVIII Ogólnopolskim Finale Turnieju „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w Warszawie. Relację trenera a jednocześnie Prezesa Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Przyjaciół Sportu” wysłuchałem podczas jazdy do Gorzowa Wlkp. Świadkami naszej rozmowy było kilka zawodniczek MUKS”PS”. Jak się okazało wiele z nich grało w Warszawie. I one okazały się pomocne, gdyż mogły na bieżąco powiedzieć o swoich spostrzeżeniach i w razie czego uzupełnić relację trenera.

 MUKS w Warszawie

A oto co powiedział pan Tomasz Zieliński: Już sam fakt wygrania finału wojewódzkiego XVIII Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” pod koniec kwietnia 2018 roku w Nowej Soli był dla nas trenerów i zawodniczek ogromnym zaskoczeniem. Musieliśmy w ekspresowym tempie załatwiać różne sprawy organizacyjne. W podobnej sytuacji był p. Zygmunt Mendelski/ dyrektor MOSiR w Kostrzynie nad Odrą/, który między innymi załatwił możliwość wspólnego wyjazdu drużyn z województwa lubuskiego/Dziękuję w imieniu zawodniczek, trenerów, rodziców i opiekunów/ . W autobusie jechali z nami chłopcy z Rzepina i z Gorzowa Wielkpolskiego. Nasze dziewczęta i my opiekunowie/ p. Agnieszka Nowakowska, p. Oskar Zieliński i moja skromna osoba/ wyjechaliśmy z Kostrzyna nad Odrą w dniu 29 kwietnia o około 5.30. W godzinach popołudniowych przybyliśmy do Warszawy, do hotelu „Aramis”. Tam przeszliśmy całą procedurę zakwaterowania. Następnie przedstawiciele każdego województwa losowali stroje sportowe. My wylosowaliśmy kolor zielony. A co za tym idzie otrzymaliśmy też koloru zielonego czapeczki, ortaliony, chusty i inne gadżety. A my trenerzy dostaliśmy identyfikatory oraz stroje koloru czerwonego.

MUKS w Warszawie

Ja i mój asystent poszliśmy na naradę trenerów, którą prowadził przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej. On to omówił wszelkie sprawy organizacyjne turnieju. Po tym spotkaniu wszyscy sportowcy i ich trenerzy zostali przewiezieni na teren przyległy do Stadionu Narodowego. Tam przydzielono tabliczki z nazwami województw. Następnie odbyła się defilada wszystkich uczestników / uczestniczek turnieju/. Miejscem oficjalnego otwarcia turnieju był duży namiot i oddzielna scena. Dziewczęta z MUKS”PS” i my opiekunowie zasiedliśmy z początku namiotu i mieliśmy doskonały widok na to kto zasiadł w pierwszym rzędzie. A byli to przedstawiciele PZPN z prezesem p. Zbigniewem Bońkiem na czele i przedstawiciele głównych sponsorów, to znaczy Tymbarka, Nike, Elektoluxu. Odbyła się część artystyczna. A całe spotkanie fantastycznie prowadził DJUcho. Tam też odbyło się losowanie grup. Nasza drużyna niestety nie miała zbyt wielu powodów do radości. Naszymi rywalkami okazały się drużyny zaliczane do faworytek. Każdej drużynie został przydzielony wolontariusz. Ich zadaniem była wszechstronna pomoc organizacyjna od rana do wieczora przez wszystkie dni turnieju. Nasz na imię miał Piotr i pochodził z Radomia.

 MUKS w Warszawie

Cały dzień 30 kwietnia 2018 roku/ poniedziałek/spędziliśmy na bocznych boiskach Stadionu Miejskiego imienia Józefa Piłsudskiego i na boiskach Agrykolii. Niestety trzy mecze grupowe drużyna dziewcząt przegrała. Cóż to był nasz debiut. W godzinach popołudniowych udaliśmy się na relaks do parku miejskiego. Tam też miała miejsce dość zabawna sytuacja. W trakcie zabawy piłka wpadła do stawu. Pojawił się problem jak ją stamtąd wydostać. Ale od czego miałem asystenta! Oskar wszedł do wody i ku niezadowoleniu kaczek zabrał ją. Moje zawodniczki i wielu postronnych osób nie kryło zadowolenia z „uratowania” piłki. Przypomniało mi to słynną scenę z filmu „Noce i dnie”. Humory dziewcząt poprawiły się. Analizowałem miniony dzień głównie w sportowym aspekcie. Doszedłem do wniosku, że jutro będzie lepiej. Przecież będą dziewczęta grać z drużynami o podobnych „osiągnięciach” i o podobnym poziomie.

MUKS w Warszawie 

 1.05.2018 r. / wtorek/.Podoba mi się w tym turnieju między innymi to, że drużyny które odpadły po grach w grupach, to nadal mogły w nim uczestniczyć by móc ustalić końcową klasyfikację. Drużyna zagrała jeszcze trzy mecze. Pierwszy nieznacznie przegrała, drugi po remisie przegrała w rzutach karnych a trzeci wygrała 2:0 i ostatecznie została sklasyfikowana na XV miejscu. To po tym meczu dziewczęta chwilę czasu pogadały z prezesem PZPN , z panem Bońkiem. A niektóre zrobiły z nim pamiątkowe zdjęcia. Po niedługiej przerwie na stadionie Agrykolii drużynom, które zajęły od V do XVI miejsca wręczono puchary, dyplomy, prezenty. Mając trochę czasu wolnego pojechaliśmy autobusem klubowym Legii na zwiedzanie Stadionu Miejskiego imienia Józefa Piłsudskiego. Po nim oprowadzał nas zawodowy przewodnik. Dostaliśmy różne pamiątki. Podczas zwiedzania poproszono nas o pomoc gospodarczą. Za uzbierane butelki z tworzyw sztucznych dostaliśmy kalendarze. Późnym popołudniem odbyło się kolejne spotkanie dotyczące naszego uczestnictwa na meczu finałowym Pucharu Polski. A po spotkaniu nasza grupa poszła na spacer po Parku Łazienkowskim. Następnie po kolacji nastąpiło częściowe pakowanie się.

MUKS w Warszawie 

2.05.2018 r./środa/. Po śniadaniu ciąg dalszy pakowania się i po wykwaterowaniu, przebrani w sportowe stroje Tymbarka udaliśmy się do autobusu, który przewiózł nas w określony sektor Stadionu Narodowego. Z różnych miejsc mogliśmy oglądać mecze finałowe turnieju. Spotkała nas kolejna miła niespodzianka. Do naszych dziewcząt podszedł selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej p. Adam Nawałka. Porozmawiał z naszymi zawodniczkami i muksianki zrobiły z nim wiele zdjęć.

MUKS w Warszawie

Byliśmy też na meczu finałowym o Puchar Polski pomiędzy Legią Warszawa a Arką Gdynia. Co do gry drużyn nie możemy mieć wysokich oczekiwań i wysokich wymagań. Atmosfera wśród kibiców bardzo fajna i gdyby nie kibole… Pragnę dodać, że dużo ciepła, wiele pozytywnej energii w serca dziewcząt i chyba wszystkich uczestników turnieju wnosiły oficjalne maskotki turnieju o imieniu Kubuś i Bielik. One były wszechobecne podczas trwania turnieju. Po wyczerpujących zmaganiach piłkarskich, po długiej podróży wróciliśmy szczęśliwi do naszego miasta w dniu 3 maja 2018 r. o około 2 godziny w nocy. Wyjazd na jeden z największych w Europie turniejów dla dzieci okazał się dla nas niezwykłym wydarzeniem.

MUKS w Warszawie 

Na zakończenie mojej relacji w pierwszej kolejności chciałbym podziękować dziewczynkom z drużyny: Aleksandrze Rzadkosz, Amelii Dąbrowskiej, Emilii Gwizdoń, Wiktorii Błauciak, Alicji Mycyk, Wiktorii Kardzis, Dajanie Bielas, Natalii Domerackiej,Hannie Nowakowskiej, Pauli Potomskiej za to, że godnie reprezentowały nasz klub i zawsze podkreślały, że ich miasto nazywa się Kostrzyn nad Odrą. Serdecznie dziękuję p. Agnieszce Nowakowskiej i p. Oskarowi Zielińskiemu, za to, że bardzo dbali o nasze zawodniczki podczas całego wyjazdu do Warszawy. Dziękuję moim kolegom trenerom z MUKS”PS” p. Zenonowi Chmielewskiemu i p. Stanisławowi Gorzelakowi za to, że na co dzień również szkolą wyżej wymienione dziewczęta. Panowie Ci trenują różne grupy wiekowe. Myślę, że w przyszłorocznej edycji turnieju o Puchar Tymbarku nasze dziewczęta też zagrają i odniosą sukcesy. Zachęcam dziewczęta od siódmego roku życia by znalazły sposobność aby móc trenować i grać w naszym klubie. Jesteśmy młodym stowarzyszeniem. Działamy niecałe pięć lat a już mamy wiele osiągnięć.

MUKS w Warszawie

Wypowiedzi p. Tomasza Zielińskiego wysłuchał Mirosław Guzik. Czytelników, sympatyków sportu, internautów www.naszkostrzyn.pl zapraszam  www.facebook.pl/MUKSKostrzyn Serdecznie dziękuję p. Agnieszce Nowakowskiej, p. Tomaszowi Zielińskiemu i Oskarowi Zielińskiemu za udostępnienie zdjęć i filmików z wyjazdu na turniej do Warszawy. Ponadto chciałbym podziękować zawodniczkom MUKS”PS” , ich rodzicom, ich opiekunom za dostarczanie mi wielu materiałów prasowych dotyczących różnych wydarzeń z życia klubu. Ze sportowym pozdrowieniem - Guzik Mirosław

 MUKS w Warszawie

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
wiosna
Park Narodowy Ujście Warty
31 marca, godz. 10:00
 
mbp
MARZEC w Bibliotece
 
WMT
zapisy od 2 kwietnia!
 
 
 Strefa Dobrej Muzyki
ostr
Strefa Dobrej Muzyki
29 marca, godz. 19.00
KCK Kręgielnia
 
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Nr 2/2019 - LUTY 2019
 
pl2b
Nr 2(73)/2019 - LUTY 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo