Wiosną forma rośnie a kibic śmieje się radośnie

gratulujemy!26 maja miał miejsce mecz pomiędzy Towarzystwem Sportowym CELULOZA Kostrzyn nad Odrą a Leśnikiem Lemierzyce. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania był fakt, że od wiosny w naszej drużynie gra Damian Krupa, pozyskany właśnie z Lemierzyc a w składzie gości zagrał Valerii Popruha, o którego Celuloza się stara. Sobotni pojedynek był jednostronny, szczególnie w drugiej połowie, gdzie gospodarze zdobyli trzy bramki, choć okazji do wyższego rezultatu nie brakowało. Jednak nie zwycięstwo cieszy najbardziej, ale świetna gra Papierowych, którzy z meczu na mecz stają się coraz bardziej groźni dla rywali. To już piąta kolejka bez przegranej...

Już od pierwszego gwizdka kibice nie mogli narzekać na nudę, mimo parnej i nieprzyjemnej aury, która tego dnia była głównym rywalem obu drużyn. Goście przyjechali do Kostrzyna nastawieni na walkę, więc kolejne minuty to głównie popisy napastników i bramkarzy obu drużyn. Bliższa otwarcia meczu była Celuloza, ale poprzeczka uratowała gości od straty bramki, a nasi napastnicy nie potrafili znaleźć recepty na świetnie broniącego Mikołaja Kozłowskiego. Bliski szczęścia był choćby Maciej Cudak, który przegrał pojedynek sam na sam ze bramkarzem gości. Mimo to cieszyły oko ładne, składne akcje naszych piłkarzy, na tle których niezwykle aktywny był Alan Filipczyk czy Damian Krupa, których szybkość zmuszała niejednokrotnie rywali do przekraczania przepisów. Goście tymczasem groźnie kontratakowali, ale obrona dowodzona przez naszego bramkarza była nie do pokonania. Również sam Marcin Krogulewski potwierdził kilkoma paradami, że zero z tyłu na tych kilku meczach to nie kwestia przypadku. Tak więc po pierwszych 45 minutach był bezbrakowy remis a piłkarze udali się zasłużoną przerwę.

W drugiej połówce spotkanie bardzo nam się zaostrzyło, a piłkarze z furią walczyli o każdą piłkę, każdy centymetr boiska. W miarę upływu czasu gospodarze zaczęli jednak dyktować swoje warunki i mecz stawał się coraz bardziej jednostronny. Już po minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Damian Krupa a zasłonięty bramkarz za późno wyskoczył do piłki i było 1:0. Papierowi czując krew przeciwnika przyparli Lemierzyce do muru i w efekcie zdobyli drugą bramkę z rzutu wolnego, kiedy Adrian Urman wykorzystał zamieszanie na polu karnym i podwyższył prowadzenie do dwóch oczek. W kolejnych minutach nie brakowało co prawda okazji, ale brakowało skuteczności. W 65 minucie na boisku pojawił się Dawid Krygier, który w ostatniej sekundzie meczu został sfaulowany, a sędzia bez wahania podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Krystian Siemieniecki. Warto także odnotować, że goście mieli zaledwie jedną dogodną akcję w drugiej połowie, kiedy Valerii Popruha po 30-metrowym rajdzie z piłką trafił w poprzeczkę… Taka forma Celulozy cieszy a kibice wierzą, że w kolejnym sezonie nadamy ton rozgrywkom Klasy A!

Kolejka 23 - 26-27 maja

Celuloza Kostrzyn nad Odrą 3-0 Leśnik Lemierzyce 26 maja, 17:00
Juwenia Boczów 5-0 As Pieski  26 maja, 17:00
GKP Pszczew 2-3 Znicz Trzemeszno Lubuskie 26 maja, 17:00
Chrobry Drzeńsko 3-0 Zorza Kowalów 27 maja, 16:00
Pogoń Krzeszyce 4-2 Lubniewiczanka Lubniewice 26 maja, 14:00
Orkan Długoszyn 2-5 Smogórzanka Smogóry 27 maja, 16:00
Pogoń Skwierzyna 2-0 SKP Słubice 27 maja, 14:00