Dziewczyny MUKS PS w turnieju Berlin Spandau

muksTotalny sukces naszych drużyn na turnieju w Berlinie. Na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu 1 FFV Spandau w Berlinie, w dniu 23 czerwca 2018 roku udaliśmy się na turniej piłki nożnej w kategorii U-13 /D- Dziewcząt/ i w kategorii U-15 / C – Dziewcząt/. Z Kostrzyna nad Odrą wyjechaliśmy rano pociągiem do Berlina. Podróż na miejsce turnieju jak i powrotna obfitowała w liczne przesiadki związane z weekendowymi pracami na szlakach komunikacyjnych w stolicy Niemiec. Serdeczne przyjęcie naszych dziewcząt i ich trenerów przez koleżanki z 1 FFV Spandau, i działaczy niemieckiego klubu zrekompensowało częściowo nasze zmęczenie.

Na miejscu okazało się, że nasze drużyny w ramach swoich kategorii wiekowych będą rozgrywać turniejowe mecze z czterema drużynami z Berlina. Trenerzy ustalili ogólne ramy rywalizacji drużyn. Tak więc mecze rozgrywano na połowie pełnowymiarowego boiska w systemie 7 + 1, bez ograniczeń ilości zmian w stylu hokejowym. Drużyna trenera Tomasza Zielińskiego w kategorii U-13 osiągnęła następujące wyniki:

  • MUKS”PS” - SC Staaken Berlin 0 : 0
  • MUKS”PS” - 1 FFV Spandau Berlin 1 : 0
  • MUKS”PS” - Grundschule am Insulaner Berlin 4 : 0
  • MUKS”PS” - SC Siemensstadt Berlin 3 : 1

Łupem bramkowym podzieliły się:
- Alicja Mycyk strzeliła dwie bramki, w tym pierwsza „zagraniczna”,
- Wiktoria Kardzis strzeliła dwie bramki,
- Emilia Gwizdoń strzeliła dwie bramki, w tym pierwsza „zagraniczna”,
- Natalia Ilkowa strzeliła swoją pierwszą „ oficjalną”bramkę i jednocześnie „ zagraniczną”,
- Oktawia Mularska strzeliła jedną bramkę, która jest jej pierwszą „zagraniczną”.
Drużyna U-13 wystąpiła w składzie: Krystyna Kecman, Oktawia Mularska,Wiktoria Kardzis, Hanna Nowakowska, Natalia Domeracka, Emilia Gwizdoń, Julia Narkiewicz, Julia Michałowska, Alicja Mycyk, Natalia Ilkowa.

Drużyna trenera Stanisława Gorzelaka w kategorii U-15 osiągnęła następujące wyniki:

  • MUKS ”PS” - SC Staaken Berlin 1 : 0
  • MUKS “PS” - SC Berliner Amateure 1 : 0
  • MUKS “PS” - 1 FFV Spandau Berlin 1 : 0
  • MUKS “PS” - SC Berlin 1 : 0

Pobieżna analiza wyników wskazuje, że nasze zawodniczki zagrały z dziwnie zdumiewającą regularnością. Z całą stanowczością stwierdzam, że poziom gry drużyn był wyrównany. A nasza drużyna bardzo dobrze grała w obronie i przeciwniczkom w ataku nie pozwalała na wiele. Umiejętnie broniła się cała drużyna. Całkiem nieźle dziewczęta asekurowały się. Łupem bramkowym podzieliły się:
- Wiktoria Wieczorek strzeliła dwie bramki,
- Bianka Raduj strzeliła jedną bramkę,
- Dominika Nowak strzeliła jedną bramkę, która jest jej pierwszą „zagraniczną”.
Drużyna U-15 zagrała w następującym składzie: Aleksandra Osolińska, Patrycja Kardzis, Kornelia Piątek, Martyna Zielińska, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Weronika Dziechciarz, Justyna Wit, Bianka Raduj, Dominika Nowak, Kamila Białomazur.

Duże wyróżnienie spotkało Justynę Wit, którą uznano za najlepszą zawodniczkę turnieju.

Organizatorzy turnieju przy pomocy rodziców i opiekunów zawodniczek z 1 FFV Spandau dla wszystkich uczestniczek turnieju, dla ich trenerów i osób towarzyszących przygotowali bardzo zróżnicowane wyżywienie. Przez cały czas trwania turnieju mogliśmy skosztować potrawy niemieckiej, polskiej, tureckiej i innych kuchni. Oczywiście dostępne były wody niegazowanych i inne różnorodne napoje. Były też własne wypieki. Dla wegatarian i wegan było też przygotowane jedzenie i napoje.
Do naszego miasta wróciliśmy trochę zmęczeni, ale za to w doskonałych humorach.
Ze sportowym pozdrowieniem
Guzik Miroslaw.

Czytelników portalu www.naszkostrzyn.pl zachęcam do odwiedzania stron internetowych MUKS „PS”:
www..muks-ps.jimdo.com
www.facebook.pl/MUKS Kostrzyn

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 

 
POLECAMY:
 
 pnuw
14 lipca, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
rybka
23 lipca, godz. 16:00
Miejska Biblioteka Publiczna
 
27 lipca, od godz. 20:00
Kino letnie
  
plakat pl
Turniej rocznika 2009
25 sierpnia
zapisy trwają!
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk6
Samorządny Kostrzyn
Nr 6/2019 - CZERWIEC 2019
 
pl6b
Przekrój Lokalny
Nr 6(77)/2019 - CZERWIEC 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo