Oni wędkują już od siedemdziesięciu lat!

04728 lipca Koło Wędkarskie PZW Nr1 w Kostrzynie nad Odrą obchodziło 70-lecie swojego istnienia. Przypomnijmy, że to właśnie wędkarze z „jedynki” od niemal wieku rozsławiają nasze miasto w wędkarskim środowisku na terenie całego kraju. Z okazji pięknego jubileuszu zorganizowano na Kanale Warnickim, jak każe tradycja, spławikowe zawody wędkarskie. Po kilku godzinach sportowej rywalizacji przystąpiono do podsumowania wyników, a wspólna, rodzinna impreza w tym roku miała jakże inny, podniosły charakter - o czym przeczytają Państwo w naszej relacji.

012

Od godzin porannych kostrzyńscy wędkarze z wszystkich trzech kół wędkarskich rywalizowali w zawodach, w których wystąpili także ich koledzy z Dębna. Bezapelacyjnie najlepsze okazało się Koło Wędkarskie PZW nr2 (16.424 pkt.), które wyprzedziło gospodarzy (13.022 pkt.), „Trójkę” (10.764 pkt.) i gości z Dębna (6.828 pkt.). Nie rywalizacja była jednak najważniejsza, o czym przekonano się podczas wspólnej biesiady, podczas której wszyscy zgromadzeni mieli na sobie okolicznościowe koszulki. Już od początku prezes „jedynki” Arkadiusz Głowicki przypominał o tradycjach Koła, które stworzyli równo siedemdziesiąt lat temu kolejarze. Przy tej okazji prezes przypominał kolegów, którzy odeszli i obiecał kontynuować tą piękną tradycję wędkarską. I w tym duchu utrzymane były życzenia dla Jubilata. Jan Włodarczyk, prezes Zarządu Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. przypominał, ze to właśnie tutaj, pół wieku temu, rozpoczynał swoją przygodę z wędkarstwem. J. Włodarczyk złożył gratulacje z okazji 70-lecia istnienia oraz życzył dalszych sukcesów. Dyrektor MOSiR w Kostrzynie nad Odrą Zygmunt Mendelski z kolei zauważył, że „współpraca z Wami jest wzorowa a Wasza praca świadczy tylko dobitnie o tym, że jesteście ambasadorem wędkarstwa w Kostrzynie nad Odrą, Powiecie Gorzowskim  i Województwie Lubuskim, Zachodniopomorskim”. Dyrektor wśród szczerych życzeń pozwolił sobie nawet na deklarację, że będzie dalej wspierał wędkarzy z „jedynki” a A. Głowicki odwdzięczył się komplementem, że kostrzyński MOSiR nigdy jeszcze nie zawiódł. Na uroczystości nie zabrakło również władz miasta reprezentowanych przez Wiceburmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą Zbigniewa Biedulskiego, który otworzył oficjalnie zawody a następnie nagrodził najlepszych.

049

Jeśli już jesteśmy przy nagrodzonych, to warto wspomnieć, ze również A. Głowicki z okazji 70-lecia istnienia Koła złożył podziękowania na ręce wiceburmistrza, dyrektora MOSiR oraz strategicznego sponsora, jakim od lat jest Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna reprezentowana przez Andrzeja Kaila. I to właśnie on wręczał nagrody zwycięzcom wędkarskich zawodów spławikowych i obiecał, że Strefa będzie wspierać ich sportową rywalizację „do końca świata i o jeden dzień dłużej”. Z kolei najlepsi wędkarze (Krzysztof Wasilewski – Koło nr2, Marcin Wachowiak – Koło Nr1 i Dariusz Zagacki z Koła nr2) odebrali puchary i medale z rąk Z. Mendelskiego i Z. Biedulskiego. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia przystąpiono do prawdziwej uczty przygotowanej przez organizatorów a część oficjalną zakończyło wręczenie specjalnych statuetek dla najstarszych (stażem, bo nie duchem!) wędkarzy z Koła Wędkarskiego Nr1 – Mirosława Snackiego, Stefana Neumanna, Franciszka Magdziaka, Jana Wolnego, Jana Tomkowskiego, Tadeusza Maciejewskiego i Witolda Puzia. Przy tej okazji nie brakowało chwil wzruszeń, wspomnień ale i radości z wieloletniego dzielenia wspólnej, sportowej pasji. A nam pozostaje jedynie życzyć… połamania kija!

 

GALERIA ZDJĘĆ:

https://www.facebook.com/pg/naszkostrzynpl/photos/?tab=album&album_id=666875290336724

 

20lat

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
POLECAMY:
   
lesne-2
Majówka na Osiedlu Leśnym 
25 maja, godz. 14:00-17:00
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Samorządny Kostrzyn
Nr 4/2019 - KWIECIEŃ 2019
 
pl2b
Przekrój Lokalny
Nr 4(75)/2019 - KWIECIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo