Remis na inaugurację rozgrywek

kailTaką Celulozę chcemy oglądać! Mimo remisu 3:3 w niedzielnym meczu pomiędzy TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą a FC Kursko nasi piłkarze zasługują zdecydowanie na oklaski, choć po ostatnim gwizdku pozostał niedosyt. Celuloza dominowała, szybko wychodząc na prowadzenie, jednak Koguty podziobały nas boleśnie i mimo kilku naprawdę niezłych okazji nie potrafiliśmy sforsować kurnika… znaczy się bramki rywali, a mecz kończy się podziałem punktów. Tak jak jednak napisałem na wstępie – takie mecze ogląda się z przyjemnością… niedosyt jednak zostaje.

Przed pierwszym gwizdkiem Andrzej Kail, Dyrektor Marketingu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., otrzymał z rąk wiceprezesa Papierowych Marcina Wieliczki koszulkę meczową, bowiem to Strefa jest sponsorem strojów, zakupionych przed nowym sezonem. Piłkarzom stroje bardzo się spodobały i zaledwie po trzech minutach pięknym trafieniem z dystansu popisał się Damian Krupa otwierając wynik spotkania. Koguty rzuciły się do ataku, jednak to przypadkowe zagranie ręką w polu karnym zadecydowało o remisie - rzut karny pewnie wykorzystuje Marcin Antczak. Kolejne minuty to już zdecydowana dominacja Papierowych, którzy zepchnęli przeciwnika do głębokiej defensywy, często pozostawiając naszego bramkarza osamotnionego na swojej połowie! Efektem były dwa trafienia Dawida Bździela, który jest obecnie liderem strzelców Klasy A. Pięć minut przed końcem wygrywaliśmy więc 3:1 a kibice już zacierali ręce czekając na kolejne bramki, które padły… ale dla gości. Najpierw, po fatalnym błędzie naszej defensywy pole karne wpada Marcin Antczak, który „na raty” pokonuje naszego bramkarza. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem złe ustawienie Patryka Dolota i ostre słońce powodują, że nasza podpora defensywy kapituluje po raz trzeci. A na listę strzelców wpisuje się Robert Urbanek, który chyba do ostatniego gwizdka nie mógł uwierzyć, że zdobywa „bramkę meczu”.

Druga połowa to zdecydowana dominacja Celulozy, która szuka swoich okazji do zmiany wyniku. Trudno opisać słowami, jak wiele okazji mieli Papierowi, jednak stojący między słupkami Kogutów Aleksander Krawczyk był w drugiej odsłonie po prostu nie do pokonania. Świetnie kostrzyńskim kibicom pokazał się m.in. powracający do składu Alpay Mollov, który wszedł co prawda w 55 minucie ale sam miał kilka okazji do zmiany wyniku. Doskonale spisali się także inni piłkarze gospodarzy, choć nieco niewidoczny był Mateusz Migdal, który widocznie nie zgrał się jeszcze w tym składzie. Pod koniec spotkania pięknym strzałem po ziemi z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Chuchnowski, ale jego próbę zdobycia gola końcówkami rękawic wybił na rożny bramkarz gości. Świetne okazje mieli także Krystian Siemieniecki, Maciej Cudak, Tomasz Ogórek czy Dawid Bździel, ale piłka jak zaczarowana nie chciała zatrzepotać w siatce. W obronie jak zwykle twardy Adrian Urman i Łukasz Markowski wspierani przez K. Chuchnowskiego dwoili się i troili, zatrzymując kontry gości. Po ostatnim gwizdku opuszczamy stadion z lekkim niedosytem - Celuloza mogła zdecydowanie wygrać, ale niestety szczęście nam nie dopisało. W tym miejscu należy wyrazić słowa uznania dla FC Kursko - beniaminka, który nie wystraszył się utytułowanego rywala i konsekwentnie bronił korzystnego wyniku. Miejmy nadzieję, że ten mecz jest jednak zaledwie zapowiedzią dalszych emocji w tym sezonie, który z pewnością przyniesie nam jeszcze wiele okazji do wspólnego kibicowania Celulozie!

Klasa A 2018/2019, grupa: Gorzów Wielkopolski II (Słubice)