Kostrzyńscy zapaśnicy wśród najlepszych

zapasySześć finałów na Międzynarodowym Turnieju w Poznaniu. W sobotę 15 września udaliśmy się do Poznania aby walczyć o medale na Międzynarodowym Turnieju młodzików. W zawodach wzięło udział 15 ekip w tym aż pięć zagranicznych. Z za granicy przyjechali bardzo mocni Litwini, Łotysze, Ukraińcy, Niemcy i Holendrzy. Nasze Miasto reprezentowała 17 osobowa drużyna. Zawody w Poznaniu już od pierwszej rundy stały na bardzo wysokim poziomie, a wiele pojedynków rozstrzygało się dopiero w ostatnich sekundach. Obecność zagranicznych ekip wzmogła w naszych zawodnikach jeszcze większą wolę walki i chęć udowodnienia własnych umiejętności zapaśniczych. Miło nam było doświadczyć jak w niektórych kategoriach zwyciężamy!

W takich właśnie pojedynkach bezkonkurencyjni okazali się Kacper Sobczyk 35 kg. i Filip Iwaszko 38 kg, którzy w pięknym stylu wywalczyli złota. Kacper w finale „na plecy” pokonał Litwina, a Filip na przewagę techniczną Niemca. W ten dzień do walk finałowych o złoto awansowali również: Wojciech Cudak 32 kg, Aleks Kusyń 46 kg, Mateusz Borysewicz-Woźnicki 52 kg. i Kevin Metel 62 kg. Każdy z nich stoczył godny finału pojedynek lecz tym razem nie na swoją korzyść. Ale i tak słowa uznania dla chłopaków gdy zakwalifikowanie się do ścisłego finału w Poznaniu była niezłym wyczynem. Reszta kostrzyńskiej ekipy także nie próżnowała i może nie z medalowym efektem, ale każdy z zapasem kilku wygranych bojów. Brawo dla wszystkich !!! Poznański międzynarodowy turniej zakończył się również miłym akcentem. Bardzo dobry występ całej ekipy został doceniony w klasyfikacji zespołowej, w której zajęliśmy drugie miejsce. Wyprzedziła nas jedynie liczna ekipa gospodarzy.


W Poznaniu zajęliśmy następujące lokaty:

 • Iwaszko Filip 38 kg - 1 miejsce
 • Sobczyk Kacper 35 kg - 1 miejsce
 • Cudak Wojciech 32 kg - 2 miejsce
 • Aleks Kusyń 46 kg - 2 miejsce
 • Mateusz Borysewicz-Woźnicki 52 kg - 2 miejsce
 • Kevin Metel 62 kg - 2 miejsce
 • Byulent Zekeriya 68 kg - 3 miejsce
 • Frąckowiak Jakub 38 kg - 5 miejsce
 • Piekutowski Oskar 41 kg - 5 miejsce
 • Kościukiewicz Kamil 50 kg - 5 miejsce
 • Adamczewski Konrad 42 kg - 5 miejsce
 • Zalewski Artur 50 kg - 5 miejsce
 • Kopka Dawid 46 kg - 5 miejsce
 • Szymański Adam - 5 miejsce
 • Grzywacz Fabian 57 kg - 7 miejsce
 • Kolano Aleksander 66 kg - 7 miejsce
 • Myusret Myusret 73 kg - 7 miejsce

Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!

Artur Żołna
Mariusz Torbiczuk

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
POLECAMY:
   
lesne-2
Majówka na Osiedlu Leśnym 
25 maja, godz. 14:00-17:00
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Samorządny Kostrzyn
Nr 4/2019 - KWIECIEŃ 2019
 
pl2b
Przekrój Lokalny
Nr 4(75)/2019 - KWIECIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo