Dominika bezkonkurencyjna w Berlinie!

tzNa kortach LTTC „Rot-Weiss” Berlin jednego z największych i najstarszych klubów tenisowych świata rozegrano LTTC Rot Weiss Kids CUP - Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 zaliczany do rankingu Deutscher Tennis Bund (DTB - Niemieckiego Związku Tenisowego). W tych silnie obsadzonych zawodach na efektownej hali tenisowej mieszczącej aż 10 kortów bezkonkurencyjna okazała się Dominika Podhajecka, która wykorzystała okres przygotowawczy w Polsce do startu za naszą zachodnią granicą. W pierwszej rundzie Dominika w meczu bez historii, bez straty gema (6:0, 6:0) pokonała reprezentantkę SPOK e.V - Alica Lenz.

tz

W drugiej rundzie na Dominikę czekała bardzo wysoka i silna Koffi Zora Moaye (Berliner Sport-Verein 1892) rozstawiona w zawodach z nr 4. Wydawało się, że to będzie bardzo ciężki mecz, ale od początku lubuszanka przejęła inicjatywę nie pozwalając rywalce na zbyt wiele. Dominika okazała się dla przeciwniczki zbyt szybka i regularna. Pierwszy bardzo mocny serwis Zory musiał sprawiać nieco problemów naszej reprezentantce, natomiast już przy drugim znacznie słabszym podaniu Dominika była praktycznie bezbłędna szybko kończąc akcje po fantastycznych returnach. Ostatecznie mecz ćwierćfinałowy stojący na wysokim poziomie sportowym zakończył się pewnym zwycięstwem Dominiki 6:0, 6:2.
W półfinale na podopieczną trenerów Daniela Podhajeckiego i Marcina Pagóra czekała SofiaTopel (TC 1899 Blau-Weiss Berlin). Rywalka choć bardzo regularna i ograna okazała się zbyt słaba fizycznie na niezwykle ofensywny tenis Dominiki, stąd szybkie 6:1, 6:0 i awans do finału.
W meczu o pierwsze miejsce Dominika zmierzyć się musiała z faworytką zawodów Anną Persike (Grunewald Tennis-Club) rozstawioną z nr 1, która nie miała problemów z dotarciem do ostatecznej fazy turnieju, tracąc po drodze tylko 3 gemy. To był zdecydowanie najtrudniejszy mecz lubuszanki. Dominika w tym meczu jak i całym turnieju walczyła nie tylko z rywalkami, ale również z osłabieniem i bólem brzucha. Była jednak tak zdeterminowana i pozytywnie nastawiona, że nie przeszkodziło jej to na tak fantastyczną grę. Ostateczny wynik finału 6:0,6:3 nie odzwierciedla do końca przebiegu meczu, bo Dominika musiała walczyć o każdą piłkę i każdego gema przeciwko regularnej i również ofensywnie grającej tenisistce z Niemiec.
O wielkim sukcesie w zawodach zadecydowała ogromna wola walki Dominiki, przygotowanie motoryczne i mentalne oraz wyszkolenie techniczne, którym w ocenie kibiców nasza reprezentantka przewyższała zdecydowanie swoje rywalki. Tak perfekcyjny występ Dominiki, gdzie w 4 meczach straciła tylko 6 gemów zaskakuje, tym bardziej, ze odniesiony w pierwszym turnieju po długiej przerwie, bez ogrania w okresie przygotowawczym. Wydaje się, że realizowana decyzja taty trenera o wzmocnieniu fizycznym zawodniczki oraz fantastyczna praca na korcie trenera Marcina Pagóra przynosi takie efekty.
Przed Dominiką kolejny sezon. Plan startowy nie został jeszcze ostatecznie ustalony i uzależniony jest od warunków w jakich będzie mogła trenować reprezentantka Polski, a także od możliwości startów naszej tenisowej nadziei w turniejach Tenis Europe uzależnionych od wsparcia sponsorów.


Zarząd Stowarzyszenia GKT Smecz Górzyca zwraca się z prośbą o współpracę i wsparcie Klubu w rozwoju młodziutkich, utalentowanych sportowców ze Słubic, Kostrzyna, Rzepina, Górzycy, Ośna i Słońska.


 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 

 
POLECAMY:
 
 pnuw
14 lipca, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
rybka
23 lipca, godz. 16:00
Miejska Biblioteka Publiczna
 
27 lipca, od godz. 20:00
Kino letnie
  
plakat pl
Turniej rocznika 2009
25 sierpnia
zapisy trwają!
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk6
Samorządny Kostrzyn
Nr 6/2019 - CZERWIEC 2019
 
pl6b
Przekrój Lokalny
Nr 6(77)/2019 - CZERWIEC 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo