praca

Co nowego w MUKS "PS"

muksZawodniczki MUKS ”PS” Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2018 roku postanowiły uczcić w sportowy sposób. Wspólnie z trenerami p. Stanisławem Gorzelakiem i p. Tomaszem Zielińskim umówiły się na sparing dwóch drużyn. Przygotowały się zawodniczki III ligowe i młodziczki. Punktualnie o godzinie 11.00 trener T. Zieliński wyprowadził drużyny na murawę i o godzinie 11.11 zagwizdał rozpoczęcie meczu sparingowego. Wiele starych klubów ma swoją bogatą historię. Między innymi Cracowia Kraków w dniu 1 stycznia, punktualnie o dwunastej w południe ma mecz I i II drużyny. Nasz klub jest na początku drogi tworzenia swojej tradycji. Zarząd klubu uważa, że w kolejnych latach, w dniu 11 listopada będą odbywać się mecze sparingowe naszych drużyn.

 

czas z MUKS”PS” do Kadry

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Przyjaciół Sportu” powstał 17.12.2013 r. Niedługo będziemy mieć jubileusz. Pięciolecie działalności. To samoistnie wymusza pewne podsumowania. W tym artykule poruszę tylko jedną kwestię. Na pewno każda młoda zawodniczka naszego klubu marzy by grać w jakiejś kadrze. Oczywiście w przypadku dziewcząt z naszego klubu początek drogi to najpierw grać w kadrze województwa lubuskiego w różnych kategoriach wiekowych. Dla wielu z nich to staje się realne.
Po raz pierwszy zawodniczki MUKS ”PS” zostały powołane na zgrupowanie kadry Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii U-12 / kadra młodziczek/ we wrześniu 2016 r. A były to Justyna Wit, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek i Kornelia Piątek. W tym samym miesiącu oprócz czterech wymienionych dodatkowo powołano Igę Strzelczak i Biankę Raduj.
W październiku 2016 roku w kadrze było pięć zawodniczek, gdyż Iga ze względu na chorobę nie pojechała „ na kadrę”. W marcu, kwietniu, maju 2017 roku w/w zawodniczki reprezentowały nasze województwo w turniejach imienia Kazimierza Górskiego.
Od września 2017 roku rozpoczął się nowy sezon piłkarski i nowej kadrze U-12 Iga, Justyna, Bianka, Kornelia, Weronika, Wiktoria nie mogły występować, gdyż przestały być młodziczkami a stały się juniorkami młodszymi. We wrześniu 2017 roku w kadrze młodziczek znalazły się Wiktoria Piniewska, Wiktoria Kardzis, Dajana Bielas, Emilia Gwizdoń.
W maju 2018 roku w kadrze młodziczek LZPN znalazły się Januszkiewicz Amelia, Wiktoria Dąbrowska, Maja Kopacka, Wiktoria Kardzis, Emilia Gwizdoń.
Od początku powstania klubu trenerami są p. Stanisław Gorzelak i p. Tomasz Zieliński. A od stycznia 2018 roku pracuje u nas p. Zenon Chmielewski. I ich systematyczna praca szkoleniowa przynosi efekty.
Nie tak dawno młodziczki a obecne juniorki młodsze są powoływane do odpowiedniej kadry wojewódzkiej. Cieszymy się bardzo, że Aleksandra Osolińska, Martyna Zielińska, Wiktoria Wieczorek, Weronika Wieczorek, Justyna Wit, Dominika Nowak znalazły uznanie trenera kadry LZPN w kategorii U- 16.
Z wielką radością informuję fanów piłki nożnej, że p. Tomasz Zieliński od początku września 2018 roku jest trenerem-selekcjonerem kadry U-12 Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Budowanie nowej kadry to nie łatwe zadanie. Drużyna dopiero się kształtuje, ogrywa się z podobnymi z ościennych województw. Trener Tomasz Zieliński zapewnia, że On i jego współpracownik w niedalekiej przyszłości będą się cieszyć z sukcesów trampkarek, z lubuskiego. W kręgu obserwacji trenera znajduje się około 30 młodziczek. Do tak zwanej szerokiej kadry – Lubuskie- z MUKS „PS” zostały powołane: Bianka Raduj, Januszkiewicz Amelia, Paula Potomska, Wiktoria Kardzis, Emilia Gwizdoń, Justyna Filipiak, Aleksandra Rzadkosz i Alicja Mycyk.
Ze sportowym pozdrowieniem Guzik Mirosław.

Fanów sportu zachęcam do odwiedzania naszych stron:

www.muks-ps.jimdo.com

www.facebook.pl/MUKS Kostrzyn

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
   
voovoo
15 marca godz. 19:00
KCK Kręgielnia
wycieczka
29 marca, godz. 20:00 
Park Narodowy "Ujście Warty"
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo