Co dalej, Celulozo?

fota123 listopada w auli Szkoły Podstawowej Nr1 odbywało się uroczyste podsumowanie rundy jesiennej Klasy A. Organizatorem spotkania był Zarząd Towarzystwa Sportowego „Celuloza” w Kostrzynie nad Odrą i padło podczas niego wiele ważnych, choć cierpkich słów. Wśród gości była zaledwie garstka piłkarzy, tylko kilku sponsorów i najwierniejsi kibice. Nie zawiódł Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą Zygmunt Mendelski oraz władze Miasta reprezentowane przez Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Michała Kunta. Warto natomiast odnotować, że takie spotkanie miało miejsce po raz pierwszy…

fota2

Szkoła Podstawowa w Kostrzynie nad Odrą, godzina 17:00. Na auli zaledwie kilka osób, choć patrząc na fora internetowe, należało się spodziewać co najmniej połowy sali. Niezrażony tym faktem Prezes Jakub Piątkowski dziesięć minut później otworzył spotkanie, którego celem było podsumowanie rundy jesiennej i podziękowanie sponsorom: „Celuloza znajduje się na takim etapie swojej historii i choć wiadomo, że zawsze będziemy odwoływać się do lat osiemdziesiątych, to powiedzmy sobie szczerze: jest to całkowicie nowy rozdział i należy patrzeć realnie. Warto jest marzyć, bo marzenia to są cele, które sobie stawiamy z odroczonym terminem realizacji. Musimy jednak patrzeć realnie na nasze możliwości.” Odwołując się do szóstego miejsca w tabeli J. Piątkowski stwierdził, że z całą pewnością stać nas na awans do Okręgówki po czym przekazał głos trenerowi. Łukasz Dorniak dokonał krótkiego podsumowania wyników sportowych, które określił jako średnie, głównie ze względu na stratę punktów na swoim boisku. Trener zwracał także uwagę na obecne problemy kadry szkoleniowej jak choćby to, że większość zawodników pracuje zawodowo, trapiące zespół kontuzje czy obecna sytuacja na rynku transferowym. A tak ocenia Ł. Dorniak swój zespół: „Mi się wydaje, że potrzebujemy jeszcze czasu. Potrzebujemy jeszcze rundy, może nawet przyszłego sezonu, ale nie ukrywam, że potrzeba wzmocnień. (…) To są młodzi chłopcy, niektórzy są jeszcze w liceum, duża grupa zawodników pracuje i nie zawsze mogą być na treningach. I było to widać na boisku w niektórych meczach.” Trener mówił także o aspekcie finansowym, gdzie nasi zawodnicy w pogoni „za chlebem” reprezentują okoliczne miejscowości, a większość dobrych graczy nie chce już grać za darmo. Kończąc swoje wystąpienie Ł. Dorniak dziękował władzom Klubu za doskonałą współpracę.

fota3

Następnym punktem wystąpienia J. Piątkowskiego było przedstawienie obecnej sytuacji w Klubie. W tym roku TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą miała wpływy około 70.000 zł (dotacja miejska - 47.000 zł, sponsorzy - ok. 20.000 zł czy wpływy z 1% podatku). Z drugiej strony stowarzyszenie wydało te pieniądze na działalność bieżącą (m.in. opłaty dla OZPN, księgowość, transfery, masażysta czy zakupy sprzętu), co pozwala zamknąć rok bez strat. Prezes kończąc podsumowanie chwalił się tym, że Klub nie ma zadłużenia i dziękował w tym miejscu partnerom za ich wsparcie. A co Celuloza planuje w roku 2019? Zwiększenie wpływu z tytułu 1% podatku, lepszą współpracą ze sponsorami, włączenie się w działania społeczne, działania marketingowe, prowadzenie nowej strony internetowej czy ciekawszą formułę organizacji dni meczowych. Na koniec spotkania wręczono podziękowania dla zawodników i sponsorów.

fota4

Dla mnie szczególnym momentem było wystąpienie Zygmunta Mendelskiego, który od lat wspiera TS Celulozę Kostrzyn. Dyrektor swoim wystąpieniem trafił „w punkt”, pozwolę obie zatem szeroko zacytować jego wypowiedź: „W roku 2018 doszło do wielu zawirowań w strukturach organizacyjnych klubu: przypomnę, że był wybrany nowy prezes, dwunastoosobowy zarząd, a w ciągu tych ośmiu, dziewięciu miesięcy doszło do różnych rozbieżności i podziałów w Zarządzie, gdzie mocno wpłynęło to na stabilność Klubu. A dotacja z Miasta i wsparcie sponsorów pozwala na minimalne działanie w kierunku rozwoju kostrzyńskiej piłki. Nieraz z bólem i przykrością patrzę, gdzie ta kostrzyńska piłka nożna jest. Przykre jest, że małe wioski są wyżej w hierarchii piłkarskiej, a my tutaj gramy, na razie, w Klasie A. W tym miejscu powiem to, co powtarzałem wielokrotnie: odbudowa kostrzyńskiej piłki nożnej, która trwa już kilka lat, daje nam nadzieję w przyszłości.” Dyrektor w dalszej części swojego wystąpienia mówił o modernizacji obiektów sportowych dla stowarzyszeń piłkarskich, wymianie wiat stadionowych czy doposażeniu sprzętu w tym roku. Z. Mendelski wspominał także o planach na przyszłość, jak choćby plany sztucznego oświetlenia na bocznej murawie.

fota5

Tak więc bazę sportową mamy doskonałą, jest świetny Zarząd Klubu i piłkarze rokujący dobrze na przyszłość. Jest finansowe wsparcie Miasta i sponsorów. Czego więc brakuje? Moim zdaniem niepotrzebnie środowisko piłkarskie wciąż szuka podziałów, zamiast wspólnych działań w kierunku rozwoju kostrzyńskiej piłki nożnej, co aż nadto widać na najwyższym, seniorskim poziomie. Zapomina się także o tych, którzy przez lata aktywnie działali w tych strukturach - na spotkaniu brakowało przedstawicieli poprzednich Zarządów jak choćby prezesów: Alberta Wawrzyniaka czy Krzysztofa Wojciechowskiego, który budowali wielkość tego Klubu wtedy, kiedy upadała KKP Celuloza Kostrzyn. Odpowiadając więc na pytanie zawarte w tytule - na odpowiedź trzeba będzie poczekać.

fota6

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 
POLECAMY:
 
pnuw
25 sierpnia, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
wanat
23 sierpnia, godz. 10:00
Stadion MOSiR
  
plakat pl
Euroregionalny turniej piłkarski
25 sierpnia, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
Zew Dabroszyn vs Znicz Trzemeszno
25 sierpnia, godz. 16:00
 
plakat x-page-001
"Kostrzyńska Dziesiątka"
1 września, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
123
13 września, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
 
2887
21 września
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk7
Samorządny Kostrzyn
Nr 7/2019 - LIPIEC 2019
 kolejny: 29 sierpnia 2019
 
pl8
Przekrój Lokalny
Nr 8(78)/2019 - SIERPIEŃ 2019 
 kolejny: 13 września 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo