koronawirus-baner

Bieganie bez granic

0096 grudnia w ramach projektu „Bieganie bez granic” Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą był organizatorem II. Mikołajkowego Biegu Rekreacyjnego, który zakończył ten projekt. Również i tym razem nie zawiedli biegacze - na starcie pojawiło się ponad 400 uczestników od niemowlaka, aż do sędziwych seniorów. Obecni byli także goście z Seelow. Impreza była współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Redukować bariery - wspólnie wykorzystywać silne strony” oraz środków organizatorów, dzięki czemu na uczestników czekały czekoladowe mikołajki, świąteczne czapeczki i pamiątkowe medale.

003

MOSiR w Kostrzynie nad Odrą 6 grudnia zaprosił Mieszkańców na II. Mikołajkowy Bieg Rekreacyjny, który był odpowiedzią na sygnały od Państwa, gdzie już w zeszłym roku docierały do nas liczne zapytania odnośnie kontynuacji rodzinnego biegania. Grupą docelową projektu byli mieszkańcy pogranicza polsko-niemieckiego z miastem Kostrzyn nad Odrą oraz Seelow jako głównymi partnerami, którzy chcieli aktywnie spędzić wolny czas. Zakładaliśmy udział około 300 osób. - powiedział Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski - Projekt miał charakter ponadregionalny i służył zacieśnianiu więzów partnerskich pomiędzy Miastem Kostrzyn nad Odrą i Miastem Seelow. Myślę, że cel udało się osiągnąć, ponieważ odzew po obu stronach Odry był w tym roku ogromny, o czym świadczy choćby liczba biegaczy, którzy zameldowali się na starcie. Cieszy nas zwłaszcza fakt, że w polsko-niemieckim, barwnym i radosnym gronie uczestników nie brakowało całych rodzin, seniorów czy młodzieży. Dodam, że w zeszłym roku biegaczy było około 200, gdzie w tegorocznym Biegu Mikołajkowym brało udział już ponad 400 uczestników!

022

Jeszcze przed rozpoczęciem biegu w namiocie MOSiR, gdzie przyjmowano zapisy, panowała fajna, świąteczna krzątanina, a kolejni uczestnicy zapisywali się do biegu odbierając czapki Świętego Mikołaja. Zainteresowanie było tak wielkie, że o ponad 10 minut opóźniony został start. Przed rozpoczęciem biegu wszystkich obecnych na Placu Wojska Polskiego, w tym bardzo licznej grupy rekreacyjnego biegu, powitał burmistrz Miasta Andrzej Kunt, życząc wszystkim miłych wrażeń, zadowolenia oraz z radosnego korzystania z przygotowanego mikołajkowego programu. Tegoroczny bieg alejkami Parku Miejskiego prowadziła dwójka utytułowanych kostrzyńskich biegaczy: Klaudia Kobydecka oraz Radny Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Mariusz Staniszewski. Na dystansie ponad 800 m. nie chodziło jednak o sportową rywalizację, czy kolejność zameldowania się na linii mety. Idea tego biegu była przede wszystkim promocja zdrowego trybu życia i propagowanie najprostszej formy ruchu, jaką jest bieg. Praktycznie każdy uczestnik po zakończeniu biegu otrzymał pamiątkowy medal z rąk radnych miejskich Michała Kunta, Piotra Dziekana i Heleny Rudanieckiej oraz dyrektora MOSiR Zygmunta Mendelskiego, wspieranych przez pracowników: Antoniego Żołnę, Romana Bućkowskiego i Alberta Semenchenko. Na najmłodszych czekały czekoladowe mikołaje. Tak jak rok temu na najfajniej przebranych uczestników organizatorzy przygotowali świąteczne upominki, wręczone ze sceny przez Świętego Mikołaja i Śnieżynkę. Dyrektor MOSiR już dzisiaj zapowiada, że kostrzyński ośrodek sportu będzie wspierać rodzinne bieganie, a kolejna okazja już ku temu nadarzy się 13 stycznia 2019 r. podczas 27. Finału WOŚP. Zapraszamy!

027

II. Mikołajkowy Bieg Rekreacyjny był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Redukować bariery - wspólnie wykorzystywać silne strony” oraz środków organizatorów.

 

projekt

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo