bgz banner

Halowy turniej Mikołajkowy

pnDwójka MOS Gubin Zwycięzcą Halowego Mikołajkowego Turnieju Orlików Torneo Lubuskie Kostrzyn Nad Odrą 2018. 8 grudnia w gościnnej hali widowiskowo-sportowej kostrzyńskiego Zespołu Szkół na Mikołajkowym Halowym Turnieju Orlików TORNEO LUBUSKIE (organizowanym przez Colloseum Marketing Sport Rzepin, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą zameldowało się 10 reprezentacji. Turniej rozgrywany był o puchar Burmistrza Kostrzyna nad Odrą oraz nagrodę główną Prezesa K-SSSE Krzysztofa Kielca. Zwycięzcą turnieju został zespół Dwójka MOS Gubin, który pokonał w finale po zaciętym pojedynku drużynę UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą.

Trzecie miejsce zajął zespół UKS Perła Cybinka, który w meczu o brązowe medale pokonał rzutami karnymi drużynę Pogoni Szczecin. Tuż po godzinie 10:00 oficjalnego otwarcia turnieju dokonali: dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski oraz prezes firmy Colloseum Marketing Sport Mirosław Wrzesiński. Młodzi piłkarze zmagali się do godziny 15.30, rozgrywki eliminacyjne dobywały się w dwóch grupach: W Grupie A spotkały się następujące zespoły: UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą, Pogoń Szczecin, Słubicka Akademia, Piłkarska Słubice, Lech Poznań FA Dariusza Dudki, Dwójka MOS II Gubin, w Grupie B do walki o punkty przystąpiły: Dwójka MOS Gubin, UKS Perła Cybinka, Warta Słońsk, APKO Krosno Odrzańskie, Błękitni Dobiegniew.
Najlepsi z obydwu grup zmierzyli się w meczach półfinałowych, a następnie finałach. Zwycięzca Grupy A UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą, stanęła do walki o główne trofeum z Dwójką MOS Gubin, Kostrzynianie po niezwykle zaciętym pojedynku ulegli 2:1 zdobywając srebrne medale.

Po sześciu godzinach zaciętych meczy, pięknych pojedynków, efektownych parad bramkarskich i goli wielkiej urody przystąpiono do podsumowania turnieju. Nagrody w postaci medali, pucharów oraz nagród rzeczowych wręczyli prezes firmy Colloseum Marketing Sport Mirosław Wrzesiński, dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, radny Rady Miasta Kostrzyn na Odrą Mariusz Staniszewski, prezes UKS Celuloza Stanisław Grzelczak.