nowa, lepsza baza sportowa

mosirOdwiedzamy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą, aby sprawdzić jak w tym roku zmienia się kostrzyńska baza sportowa. Na miejscu czeka już na nas Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, który znajduje czas i jest naszym przewodnikiem. Dyrektor zdradza nam także plany na rok 2019 i jak się okazuje, baza sportowa nie tylko jest modernizowana, ale wkrótce do użytku zostaną oddane kolejne obiekty sportowe!

Już od stycznia będziemy prezentować poszczególne sekcje sportowe na łamach "Przekroju Loaklnego" a Mieszkańców Zapraszamy do korzystania na co dzień z obiektów kostrzyńskiego MOSiR!


BAZA PIŁKARSKA? REWELACJA!

inw001

Nakłady finansowe poniesione w ostatnich latach przez MOSiR na kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Niepodległości robią wrażenie! Nic dziwnego, ponieważ dyrekcja robi wszystko, aby piłkarze mieli jak najlepsze warunki do rozwoju - tylko w tym roku blisko 100.000 zł przeznaczono na doposażenie sekcji piłki nożnej! Widomym znakiem tych inwestycji są dwie zupełnie nowe murawy trawiaste (płyta nr3 i płyta nr4), posiadające też automatyczne nawodnienie, które wiosną zostaną oddane do użytku. Mają one łączną powierzchnię ponad 12.000 m2, przeznaczone są dla grup dziecięcych i młodzieżowych. Ich wyposażenie dopełnią komplety nowych, aluminiowych bramek o wymiarach 5x2 m dla starszych grup młodzieżowych oraz bramki 3x1,5 m dla Żaków. - mówi z dumą Dyrektor - Nie zapominamy także o grupach starszych, dla których na płycie nr2 już montujemy nowe bramki aluminiowe z atestem. Przy płycie głównej natomiast już wiosną pojawią się nowiutkie wiaty stadionowe dla 14 graczy gości i gospodarzy oraz wydzielone miejsce dla opieki medycznej. A wszystko to po to, aby podnieść standard naszych boisk...

inw021

Przy tej okazji wypada nadmienić o zamontowanych pod koniec listopada dwóch piłkochwytach o łącznej długości 100 m. Jeden z nich zabezpiecza płytę nr2, aby trwające tam treningi czy mecze nie wykluczały korzystania z nowych płyt piłkarskich. Druga znajduje się od  ul. Sybiraków, co z pewnością docenią użytkownicy płyty nr4. Dodajmy, że jeszcze w tym roku zostaną oddane do dypozycji piłkarzy trzy kolejne szatnie, ale dyrektor na tym nie zamierza poprzestać. Jak nam zdradził, trwają już rozmowy na temat sztucznego oświetlenia bocznej płyty piłkarskiej. Jest nawet inwestor, którym ma być kostrzyńska firma zainteresowana współfinansowaniem tego zadania. Jak wszystko dobrze pójdzie, już jesienią 2019 roku treningi będą mogły trwać jeszcze dłużej.

Wiosną będziemy już gotowi, aby na naszych obiektach mogło trenować i walczyć w rozgrywkach blisko pół tysiąca dzieci, młodzieży i dorosłych zrzeszonych w stowarzyszeniach piłkarskich. Cieszę się z owocnej współpracy z tymi stowarzyszeniami i wierzę, że nowa, lepsza baza sportowa pozwoli odnosić im same sukcesy - kończy nasze spotkanie Z. Mendelski. 

 

inw017

ZAKOŃCZENIE BUDOWY SZATNI

Na ukończeniu jest (do)budowa szatni przy ul. Niepodległości. Inwestycja skierowana jest do dziecięcych i młodzieżowych grup piłkarskich, które już wkrótce otrzymają nowe, piękne i funkcjonalne szatnie. Wykonawcą jest kostrzyńska firma IKAA Aneta Suchomel, a odbiór planowany jest jeszcze w tym roku.

inw013

NOWA HALA SPORTOWA JUŻ ZA ROK!

Kostrzyńskie Centrum Zapaśnicze - to nazwa nowej hali sportowo-rekreacyjnej zarządzanej przez MOSiR w Kostrzynie nad Odrą, która ma zostać oddana do użytku już w drugiej połowie roku 2019. Obiekt, który zlokalizowany jest przy Szkole Podstawowej Nr1 będzie największym i najnowocześniejszym tego typu obiektem w  mieście!

 

REMONT BASENU DOBIEGA KOŃCA

Jeszcze w tym roku powinien nastąpić odbiór basenu pływackiego dla dzieci i młodzieży, który znajduje się przy ul. Fabrycznej. Warto w tym miejscu przypomnieć, że już w roku 2019 planowane jest wmurowanie kamienia węgielnego pod krytą pływalnię, która będzie znajdować się w sąsiedztwie tego basenu.

 

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
     
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
pnuw
20 października, godz. 7:15
PN Ujście Warty
 
Zew Dąbroszyn vs. KS Lubniewice
20 października, godz. 14:00
 
 26 października
ZAPISY TRWAJĄ
 
tenis 2
27 października, godz. 16:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 9/2019 - WRZESIEŃ 2019
 kolejny: 31 października 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 9(79)/2019 - WRZESIEŃ 2019 
 kolejny: 12 października 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo