koronawirus-baner

PZPN SZKOLIŁ TRENERÓW

pzpn02012 grudnia w Kostrzynie nad Odrą gościliśmy sztab szkoleniowy Mobilnej Akademii Młodych Orłów (Mobilne AMO) w osobach trenerów PZPN: Tomasza Pawliczaka i Wojciecha Kochanowskiego. Celem tej roboczej wizyty było szkolenie, którego odbiorcami byli głównie trenerzy kostrzyńskich stowarzyszeń piłki nożnej, a więc Lecha Poznań Football Academy Dariusza Dudki, MUKS-u „Przyjaciół Sportu”, UKS Celulozy, UKS „Czwórki” oraz gości spoza naszego miasta: Gorzów Wlkp., Rzepin, Słońsk, Górzyca. Szkolenie składało się z części teoretycznej oraz praktycznej, w której udział wzięły młodziczki z lubuskich stowarzyszeń piłkarskich.

pzpn016

Pierwsza część szkolenia odbywała się w auli Szkoły Podstawowej Nr1. Tomasz Pawliczak zgromadzonym na sali trenerom starał się przekazać praktyczne wskazówki dotyczące nauczania piłki nożnej w kategoriach wiekowych: Skrzat, Żak, Młodzik i Orlik. Trenerzy mogli oczywiście w trakcie szkolenie zadawać pytania oraz otrzymali materiały szkoleniowe. W tej części kluczowe było uzmysłowienie sztabowi szkoleniowemu, jak ważny jest jednolity system szkolenia, zgodny z unifikacją wprowadzaną przez PZPN, oparty na najnowszych trendach w tym zakresie.

pzpn017

W drugiej części T. Pawliczak i W. Kochanowski spotkali się z młodymi adeptkami sztuki piłkarskiej w hali sportowej MOSiR przy ulicy Wojska Polskiego. Podczas blisko dwugodzinnego treningu zawodniczki doskonaliły takie umiejętności jak gra 1x1, drybling czy panowanie nad piłką. Otrzymały również praktyczne wskazówki o sposobach kierunkowego przyjmowania piłki, a także starały się opanować założenia taktyczne podczas meczy. A to tylko z niektórych zadań postawionych przed piłkarkami, które zmęczone, ale przede wszystkim uśmiechnięte i zadowolone z efektów swoich wysiłków schodziły do szatni. Warto nadmienić, że trenerzy Mobilnej AMO uważnie przyglądały się zawodniczkom, wystawiając im oceny. Kto wie, może wyłowili jakiś nowy, piłkarski talent?

pzpn021

Realizacja zadania odbywała się przy wydatnej pomocy organizacyjnej kostrzyńskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dyrekcja MOSiR składa serdeczne podziękowania dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 Panu Janowi Moczulskiemu za nieodpłatne udostępnienie auli w celu przeprowadzenia szkolenia teoretycznego.

Mobilne AMO to bezpłatna inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej, która wychodzi naprzeciw potrzebie podniesienia poziomu szkolenia młodych piłkarzy w Polsce. W odróżnieniu od AMO projekt realizowany jest na miejscu, w mniejszych miejscowościach, a trenerzy mogą podnieść swoje kwalifikacje i obserwować treningi, prowadzone przez ich kolegów. Projekt opiera się bowiem na dwóch filarach: edukacji trenerów i selekcji młodych piłkarzy.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo