koronawirus-baner

JUBILEUSZ 5 LECIA MUKS”PS”

muksJUBILEUSZ 5 LECIA MUKS”PS”. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Przyjaciół Sportu” w Kostrzynie nad Odrą w dniu 16 grudnia 2018 roku obchodził jubileusz 5 lecia działalności. W przyjaznej, kostrzyńskiej kawiarni „Rampa” prowadzonej przez sympatyków sportu Państwo Magdalenę i Marka Bartochów odbyło się uroczyste spotkanie zawodniczek, trenerów, rodziców i opiekunów prawnych zawodniczek, działaczy MUKS”PS” wraz z władzami miasta, działaczami lubuskiej piłki nożnej oraz z fankami, fanami piłki nożnej. Podczas uroczystego spotkania Urząd Miasta reprezentowali p. Zbigniew Biedulski, Zastępca Burmistrza Miasta i p. Magdalena Przybyłowska, pracownik Wydziału Oświaty, Kultury i Opieki. 

Obecni byli Prezes Lubuskiego ZPN p. Robert Skowron, Wiceprezes Lubuskiego ZPN i Prezes Okręgowego ZPN p. Zdzisław Czyrka, Dyrektor Biura Lubuskiego ZPN p. Andrzej GraczykW spotkaniu uczestniczył Dyrektor MOSiR w Kostrzynie nad Odrą Pan Zygmunt Mendelski. Ponadto przybyli Prezes UKS „Czwórka” p. Marcin Kupisz i Prezes UKS „Celuloza” p. Stanisław Grzelczak. Całość uroczystości prowadził Wiceprezes Lubuskiego ZPN do spraw szkoleniowych p. Zenon Chmielewski, który jednocześnie jest trenerem najmłodszych adeptek piłki nożnej w naszym klubie. Spotkanie otworzył trener i Prezes MUKS „PS” p. Tomasz Zieliński jednocześnie serdecznie witając wszystkie przybyłe osoby. Następnie głos zabrał trener i Wiceprezes MUKS „PS” p. Stanisław Gorzelak. On to omówił krótką historię działalności klubu.


HISTORIA KLUBU

Stowarzyszenie nasze zostało założone przez rodziców/opiekunów w dniu 17.12.2013 r. Na początku istnienia nie było łatwo, jednakże nasza inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem dziewcząt i ich rodziców/opiekunów. Początkowo w cyklu szkoleniowym brało udział około 30 dziewcząt w wieku od 8 lat do 13 lat uczących się w kostrzyńskich szkołach podstawowych. Obecnie w kompleksowym szkoleniu bierze udział około 55 dziewcząt w różnym wieku z naszego miasta i regionu.

W trakcie blisko pięcioletniej działalności nasze drużyny uczestniczyły w ponad 90 turniejach na terenie znacznej części naszego kraju/Kostrzyn nad Odrą, Gorzów Wlkp., Słubice, Rzepin, Szczecin, Dębno, Myślibórz, Ośno Lubuskie,, Witnica, Niechorze, Ustronie Morskie, Słońsk, Cetniewo, Bogdaniec, Strzelce Krajeńskie, Trzebiechów koło Sulechowa, Lubsko, Babimost, Sianów, Lipki Wielkie, Żary, Głuchołazy, Wałcz, Krobia, Stargard, Jemiołów, Zubrów koło Sulęcina, Nowa Sól, Szczecin, Warszawa / grając nie tylko z dziewczętami ale również z rówieśniczymi drużynami chłopców. W wyżej wymienionym okresie nasze drużyny odniosły wiele znaczących sukcesów, m.in. cztery razy zajęły II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego Młodziczek co uprawniło nas do udziału w półfinałach Mistrzostw Polski Młodziczek w Niechorzu 15-17.05.2015 roku, 16.04.2016 r. w Sianowie, i w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodziczek 19.04. 2017 r. w Wałczu oraz w Krobi koło Leszna w dniu 19.04.2018 r. W dniu 24.11.2018 r. zdobyliśmy wicemistrzostwo Województwa Lubuskiego Juniorek Młodszych i w 2019 roku będziemy reprezentować miasto Kostrzyn i Lubuskie na arenie Polski.
Drużyna dziewcząt w piłce nożnej dziewcząt Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kostrzynie nad Odrą składała się wyłącznie z zawodniczek grających w naszym stowarzyszeniu. Po wielostopniowych eliminacjach /gminne, powiatowe, rejonowe, wojewódzkie - same awanse/ drużyna SP Nr 2 w dniach 16-19.06.2016 r. uczestniczyła W Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt i zajęła VI miejsce w Polsce.
Młodziczki brały udział również w wielostopniowych turniejach „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W Wojewódzkim Finale dnia 4.04.2016 r. w Babimoście zajęły III miejsce. Jednak największy sukces osiągnęła drużyna U-12. Ona to 26.04.2018 r. wygrała finał wojewódzki w Nowej Soli i uczestniczyła w dniach 29.04.-2.05.2018 r. w Ogólnopolskich Finałach Turnieju „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w Warszawie i zajęła XV miejsce. Pragniemy nadmienić, że od kilku lat nasze drużyny biorą udział w grach eliminacyjnych wyżej wymienionego turnieju w kategorii U-8, U-10, U-12.
Ponadto uaktywniliśmy starsze dziewczęta (od 13 roku życia) tworząc dla nich możliwość uprawiania piłki nożnej w powstałej drużynie III Ligii kobiet, która bierze udział w rozgrywkach od sezonu piłkarskiego 2015/2016. W obecnym sezonie 2018/2019 jest na czwartym miejscu w tabeli III Ligi Kobiet województwa lubuskiego i ma tylko dwa punkty straty do lidera. Obecnie w klubie pracę szkoleniową prowadzi trzech licencjonowanych trenerów. Oni to by zapewnić ciągłość i systematyczność szkoleniową realizują program uczestnictwa w turniejach rywalizując z drużynami chłopców.
Trenujące i grające dziewczęta posiadają już takie umiejętności piłkarskie, że zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy z klubem zagranicznym. Dnia 24.06.2017 r. udaliśmy się na sportową wizytę do Berlina. Na zaproszenie klubu FFV Spandau uczestniczyliśmy w familijnym ich podsumowaniu sezonu. Nasze zawodniczki brały udział w różnych grach sportowych a zwieńczeniem był mecz towarzyski wygrany przez naszą drużynę. Z zarządem klubu ustaliliśmy ogólne terminy rewizyt. I tak 16.12.2017r. odbył się w naszym mieście I Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Kostrzyn Cup w kategorii U-15, gdzie rywalizowały drużyny z Berlina, z Międzychodu, z Gorzowa Wlkp. i dwie drużyny MUKS”PS”. Turniej zakończył się wygraną naszej drużyny.
Dnia 23.06.2018 r. dwie nasze drużyny udały się do Berlina na I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Berlin Cup organizowany przez FFV Spandau. Tu nasze, dwie drużyny osiągnęły totalny sukces. Wygrały turniej w kategorii U-13 i w kategorii U-15.
Nasze zawodniczki, które wyróżniają się na różnych szczeblach rozgrywek są dostrzegane przez trenerów selekcjonerów Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Wiele z nich uczestniczy w krótkich zgrupowaniach czy też na konsultacjach kadry wojewódzkiej w kategoriach dzieci i młodzieży: U-10, U-12, U-14, U-16. Po raz pierwszy taki zaszczyt spotkał trzy zawodniczki we wrześniu 2016 r. Obecnie regularnie po kilka dziewcząt jest powoływanych do kadr w/w kategorii wiekowych. Praca trenera p. Tomasza Zielińskiego też została dostrzeżona przez zarząd LZPN i od września 2018 r. jest trenerem-selekcjonerem kadry trampkarek/U-14/ województwa lubuskiego.
Z ciekawą inicjatywą wystąpili zawodniczka drużyny trzecioligowej p. Marta Gronczakiewicz i trener p. Stanisław Gorzelak. Zaproponowali aby rozszerzyć zakres szkolenia w klubie o pięcioletnie i sześcioletnie dziewczynki. Pomysł ten jest od 14.09.2018 r. realizowany.
Z okazji pięciolecia działalności stowarzyszenia w dniu 15.12.2018 r. w naszym mieście odbył się II Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Kostrzyn Cup w kategorii U-14 w którym zagrały dwie drużyny z 1.FFV Spandau z Berlina, drużyna TKKF „ Stilon” z Gorzowa Wlkp. i dwie drużyny z naszego klubu. Pierwsze miejsce zajęła drużyna MUKS”PS” I , drugie miejsce zajęła drużyna MUKS”PS” II. A w dniu 16.12.2018 r. odbyło się zaplanowane, oficjalne spotkanie zawodniczek, ich rodziców i opiekunów prawnych, członków i sympatyków stowarzyszenia oraz zaproszonych gości.
Dziewczęta, zawodniczki MUKS „PS” nie są obojętne na los ludzi starszych, schorowanych. Najpierw same a następnie wspólnie z przedszkolakami Przedszkola Miejskiego Nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą brały udział w akcji zbiórki używanej pościeli na rzecz Nowego Szpitala w naszym mieście. Przeprowadziliśmy też akcję pomocy dla Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim.
W trakcie naszego funkcjonowania przekonaliśmy się, że nie jest łatwo uzyskać ogólnodostępne środki finansowania i mamy nadzieję na zrozumienie dla naszej inicjatywy usprawnienia dziewcząt z naszego miasta/regionu. W zamian za otrzymywane wsparcie finansowe i rzeczowe zobowiązujemy się do udziału w zawodach piłkarskich z logo różnych firm na strojach sportowych.


Dziękujemy niżej wymienionym instytucjom i osobom prywatnym, za dołączenie do ludzi, którym leży na sercu bezpośredni wpływ na budowanie zdrowego społeczeństwa naszego kraju i którzy wspomagają naszą inicjatywę oraz dają możliwość realizacji sportowego projektu:


1. Urząd Miasta Kostrzyn nad Odrą, Burmistrz p. Andrzej Kunt i p. Marzena Brenk - Sułkowska,
2. Przewodniczący Rady Miasta p. Marek Tatarewicz,
3. Polski Związek Piłki Nożnej, Wiceprezes p.Eugeniusz Nowak,
4. Lubuski Związek Piłki Nożnej, Prezes p. Robert Skowron, Dyrektor Biura p. Andrzej Graczyk,
5. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, były Prezes p. Artur Marzec i p. Andrzej Kail,
6. TO-MO AUTO IMPORT p.p. Monika I Tomasz Strzelczakowie,
7. GBS Barlinek, Oddział w Kostrzynie nad Odrą, p. Edyta Staniszewska,
8. Kawiarnia „Rampa”, p.p. Magda i Marek Bartochowie,
9. MOSiR w Kostrzynie nad Odrą, Dyrektor p. Zygmunt Mendelski,
10.Wendre Poland Sp. Z o.o. p.p. Iwona i Witold Zającowie,
11. Hanke Tissue Sp. Z o.o. p. Robert Szczepkowski, p. Dariusz Głowacki,
12. ICT Poland Sp. Z o.o. p. Tomasz Walicki,
13. Zakład Kamieniarski, p. Jerzy Oliwiak,
14. Colloseum Marketing Sport, p. Mirosław Wrzesiński,
15. Bistro „Rondelek”, p.p Piotr i Paweł Mularscy,
16. PHU IKAA, p.p. Aneta i Ireneusz Suchomelowie,
17. PHU Janmet, p. Krzysztof Potomski,
18. Felgeo Sp. Z o.o. sp.k. p.p. Mariusz Pilecki, Waldemar Michałowski,
19.Szkoła Podstawowa Nr 1, Dyrektor p. Jan Moczulski ,
20. Szkoła Podstawowa Nr 2, Dyrektor p.Elżbieta Naumowicz,
21. Szkoła Podstawowa Nr 4, Dyrektor p. Marzanna Senger,
22. Zespół Szkół, Dyrektor Leszek Naumowicz,
23. Marek Bekisz,
24. Danuta Gorzelak,
25. Janusz Kałuziński,
26. Klaudia Kobydecka,
27. Zenon Chmielewski, Wiceprezes LZPN,
28. Jarosław Lechowicz,
29. Ireneusz Pogiernicki,
30. Piotr Raduj,
31. Monika Redzimska,
32. Bogdan Szczudliński,
33. Joanna Wichlińska – Pakirska,
34. Agnieszka Zielińska,
35. Danuta Pacyk,
36. Damian Wiszniewski,
37. Magdalena Budzińska,
38. Agata i Dominik Karczmarowie


 

Zastępca Burmistrza Miasta p. Zbigniew Biedulski w imieniu Urzędu Miasta w Kostrzynie nad Odrą podarował klubowi sprzęt sportowy w postaci reboundera, tablicy poglądowej i komplet strojów dla najmłodszej grupy dziewcząt.
Prezes LZPN p. Robert Skowron podarował piłki i komplet strojów piłkarskich z reprezentacyjnym orzełkiem.

Prezes OZPN p. Zdzisław Czyrka przekazał pamiątkową piłkę z podpisami reprezentantek Polski i Rosji w futsalu, którą otrzymał podczas dwumeczu obu reprezentacji /13,14 kwietnia 2018 roku /rozgrywanego w Gorzowie Wlkp.
Dyrektor MOSiR p. Zygmunt Mendelski wręczył okolicznościowy list gratulacyjny i przekazał wiele piłek.
Prezes LZPN p. Robert Skowron i Prezes OZPN p. Zdzislaw Czyrka nagrodzili niektórych członków Zarządu MUKS „PS”.

Pani Joanna Gorzelak – Lechowicz i p. Tomasz Zieliński otrzymali Odznakę LZPN w stopniu brązowym, a p. Mirosław Guzik otrzymał Odznakę LZPN w stopniu srebrnym.
Pan Robert Skowron i p. Zdzisław Czyrka przekazali na ręce p. Stanisława Gorzelaka od Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka pisemne podziękowania za trud włożony w rozwój i promocję żeńskiej oraz męskiej, lubuskiej piłki nożnej .
Prezes i Wiceprezes Zarządu MUKS „PS” p.p. Tomasz Zieliński i Stanisław Gorzelak wielu przybyłym sponsorom wręczali okolicznościowe statuetki, które są wykonywane przez osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kamieniu Wielkim. Wyróżniające się zawodniczki: Marta Gronczakiewicz, Justyna Wit i Karolina Pliś zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami. Czternaściorgu zawodniczkom wręczono listy gratulacyjne za awans do Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych.
Zawodniczki i rodzice przygotowali jeszcze tak wiele różnych niespodzianek, że wspomnę tylko o dwóch. Poczęstunek z oryginalnym tortem w kształcie loga klubu. Rysunki z karykaturami trenerów.
W przeciągu pięciu lat działalności klubu wyraźnie widać, że w naszym mieście tworzy się coraz silniejszy ośrodek żeńskiej piłki nożnej. Oczywiście świadczą o tym wyniki drużyn we wszystkich kategoriach wiekowych. Warto nadmienić, że rośnie liczba młodych dziewcząt wstępujących w szeregi klubu.


Ze sportowym pozdrowieniem Mirosław Guzik

Zachęcam do odwiedzania stron:
www.muks-ps.jimdo.com
www.facebook.pl/MUKS Kostrzyn

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo