Sportowcy na Fali

0348 czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą we współpracy z kostrzyńskimi stowarzyszeniami sportowymi zorganizował pokaz sztuk walki, podczas którego prezentowali się adepci zapasów, aikido, Brazylijskiego Jiu-Jitsu i kickboxingu. Pokaz odbywał się w plenerze, obok Amfiteatru w ramach imprezy Kostrzyn na Fali i cieszył się ogromnym powodzeniem entuzjastycznie reagującej widowni, która mogła zobaczyć różnorodne style, treningi i pokazowe walki opatrzone profesjonalnym komentarzem. Słowem: było na co popatrzeć!

Podczas tegorocznego święta Miasta swoją okazję do prezentacji miały kostrzyńskie stowarzyszenia, które na co dzień zajmują się kształtowaniem i trenowaniem dzieci i młodzieży w duchu sportów walki. Jako pierwsi zaprezentowali się zapaśnicy, zrzeszeni w UKS Jedynka Kostrzyn nad Odrą i Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej Olimp, którzy prezentowali swoje umiejętności akrobatyczne, zapaśnicze i indywidualne w walkach jeden na jeden. Całość opatrzona była komentarzem Antoniego Żołny - trenera-koordynatora kostrzyńskich zapasów, pod okiem kadry trenerskiej w osobach Artura Żołny i Mariusza Torbiczuka.

 

Następnie na plenerowej macie zaprezentował się Klub Aikido Renshu działający w formule stowarzyszenia kultury fizycznej, skupiających aikidoków ćwiczących tę sztukę walki w Kostrzynie nad Odrą, Witnicy i okolicach. Pokaz poprowadził i opatrzył komentarzem sensei Artur Rosiak (2 dan), który aktywnie włączył się zresztą w tą niezwykle ekspresyjną prezentację!

 

Na koniec organizatorzy zostawili prawdziwą wisienkę na torcie, jakim była możliwość „podglądnięcia” treningu Klubu Sportowego Twierdzy Sporty Walki w Kostrzynie nad Odrą, który prowadzi zajęcia brazylijskiego jiu-jitsu w naszym mieście. Pokazowy trening, z udziałem najmłodszej grupy wiekowej prowadził trener Michał Wilkowski, który następnie zaprosił do prezentacji swoich kolegów z sekcji kickboxingu. Prezentacja ta zakończyła cały pokaz, ale myślę, że widzowie z chęcią popatrzyli by jeszcze choć chwilę na popisy naszych wspaniałych sportowców…

 

Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski pragnie w tym miejscu serdecznie podziękować kostrzyńskim stowarzyszeniom sportowym: Klubowi Aikido Renshu, KKSW Twierdzy, SKF Olimpowi i UKS Jedynce za profesjonalnie przygotowane pokazy i pomoc przy przygotowaniu maty. Mamy również nadzieję, że wśród widzów byli kolejni adepci sztuk walki i cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować naszych wojowników szerszej publiczności w takiej formule.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 

 
POLECAMY:
 
 pnuw
26 lipca, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
rybka
23 lipca, godz. 16:00
Miejska Biblioteka Publiczna
 
27 lipca, od godz. 20:00
Kino letnie
  
plakat pl
Turniej rocznika 2009
25 sierpnia
zapisy trwają!
 
plakat x-page-001
"Kostrzyńska Dziesiątka"
1 września, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk6
Samorządny Kostrzyn
Nr 6/2019 - CZERWIEC 2019
 
pl6b
Przekrój Lokalny
Nr 6(77)/2019 - CZERWIEC 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo