Nic się nie stało… i nic nie udało

ateam

Z jednej strony - nowa szatnia, nowi sponsorzy, świetny klimat w szatni i agresywna polityka marketingowa. Z drugiej strony - po raz kolejny okazuje się, że to nie te wszystkie „gadżety” decydują o wyniku na boisku. To był kolejny słaby sezon w wykonaniu Towarzystwa Sportowego Celuloza Kostrzyn nad Odrą. Bo jak inaczej nazwać odpadnięcie w pierwszej rundzie Pucharu Polski z zespołem B-klasowym i zajęcie zaledwie czwartego miejsca w tabeli? Co prawda Papierowi potrafili pokazać „pazur” ale w decydujących meczach przegrali wszystko w ostatecznym rozrachunku tracąc aż 15 punktów do Toromy Torzym - lidera Klasy A (grupa Gorzów Wielkopolski II - Słubice).

Rozpoczynając sezon 2018/2019 Łukasz Dorniak mówił, że zespołowi potrzeba przede wszystkim spokoju. I jakby wychodząc naprzeciw słowom trenera przed rundą jesienną nie było „trzęsienia ziemi” w składzie, jak to miało miejsce jeszcze kilka miesięcy wcześniej, uporządkowane zostały w większości sprawy z lat poprzednich a skład został wzmocniony. Kurs, który obrał klub pod rządami Mirosława Wrzesińskiego wydawał się dobry, ale niestety boisko szybko zweryfikowało miejsce Celulozy na piłkarskiej mapie Województwa Lubuskiego. Dość napisać, że rundę kończyliśmy na szóstym miejscu w tabeli, a kibice z pewnością zapamiętali przegrany „na własne życzenie” przed własną publicznością mecz z SKP Słubice czy remis w Kostrzynie z Toromą Torzym. Nie potrafiliśmy na wyjeździe wygrać z Chrobrym Drzeńsko czy GKP Pszczewem i ostatecznie traciliśmy przed rundą rewanżową sześć punktów do lidera. Na koniec rundy Ł. Dorniak mówił: „Mi się wydaje, że potrzebujemy jeszcze czasu. Potrzebujemy jeszcze rundy, może nawet przyszłego sezonu, ale nie ukrywam, że potrzeba wzmocnień.” Jakże to aktualne... słyszymy to przed każdym sezonem!

Przed rundą wiosenną doszło (który to już raz w ostatnich latach?) do zmiany zarządu, z zespołem pożegnał się kierownik klubu, który nie zgadzał się z polityką zarządu. Z drugiej strony nowe władze Celulozy postawiły na agresywny marketing i poprawę stanu technicznego biura oraz szatni. Zespół został po raz kolejny wzmocniony. Nowa oprawa meczowa, atrakcje w dniu meczu i nowi sponsorzy - to wszystko miało się przełożyć na wyniki sportowe. Co z tego, że w kwietniu Papierowi nie mieli sobie równych, skoro pierwszy poważny sprawdzian, jakim był mecz z Toromą Torzym, skończył się porażką? Kostrzyński zespół nie potrafił wygrać z kończącym w niepełnym składzie gospodarzem (!), by już dwa tygodnie później ulec na wyjeździe SKP Słubice, a na początku czerwca Leśnikowi Lemierzyce! Właściwie trudno znaleźć mi jakieś pozytywne aspekty na koniec tego sezonu - który to już rok słyszymy o tym, że zespół potrzebuje czasu na odbudowę i musi być wzmocniony? Tymczasem kolejne zespoły awansują do wyższych klas rozgrywkowych a zespół, którego tradycje piłkarskie sięgają roku 1959 wciąż nie potrafi wywalczyć awansu. Sezon 2019/2020 będzie trzecim dla TS Celulozy Kostrzyn nad Odrą w Klasie A - oby sprawdził się powiedzenie: do trzech razy sztuka…

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 

 
POLECAMY:
 
 pnuw
26 lipca, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
rybka
23 lipca, godz. 16:00
Miejska Biblioteka Publiczna
 
27 lipca, od godz. 20:00
Kino letnie
  
plakat pl
Turniej rocznika 2009
25 sierpnia
zapisy trwają!
 
plakat x-page-001
"Kostrzyńska Dziesiątka"
1 września, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk6
Samorządny Kostrzyn
Nr 6/2019 - CZERWIEC 2019
 
pl6b
Przekrój Lokalny
Nr 6(77)/2019 - CZERWIEC 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo