Zew Dąbroszyn Mistrzem Klasy B!

zew06423 czerwca w całym kraju rozgrywane były ostatnie mecze w sezonie piłkarskim 2018/2019. W wielu spotkaniach ważyły się losy awansów i spadków i nie inaczej było w gorzowskiej Klasie B. To w niedzielę Zew Dąbroszyn i Warta Kołczyn miały zdecydować o tym, kto awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej zdobywając fotel lidera. Nie można się więc dziwić, że na boisku w Dąbroszynie pojawiło się wielu kibiców z całej okolicy, aby wspólnie delektować się tym sportowym spektaklem. Mecz, pomimo niesprzyjającej, gorącej aury toczył się w szaleńczym tempie i dopiero pod koniec gospodarze postawili przysłowiową kropkę nad i ostatecznie wygrywając 4:2.

zew044

Pierwsze minuty to wzajemne badanie się drużyn, a Warta Kołczyn, mając w pamięci przegrany u siebie 0:3 pojedynek w rundzie wiosennej, starała się grać z pominięciem środka. Efektem była wymiana ciosów, w której główną rolę grali bramkarze oraz… słupki, które dwukrotnie stawały na drodze strzelców! Kibice nie mieli na co narzekać - akcja przenosiła się płynnie spod jednego pola bramkowego pod drugie i trudno było wskazać jednoznacznie faworyta. Zew Dąbroszyn potrafił w tej części gry wykorzystać atut własnego boiska i najpierw dał zmęczyć się Warcie tylko po to, by zaatakować bardziej zdecydowanie. Efektem nawałnicy na bramkę Warciarzy było celne dośrodkowanie do Filipa Rudzia, który strzałem z przewrotki zaskoczył bramkarza gości otworzył wynik spotkania. Trudno opisać szał, jaki zapanował na trybunach, które domagały się kolejnych goli, ale rewelacyjnie grający Mateusz Banda nie mógł znaleźć recepty na umieszczenie futbolówki w bramce gości. Trzeba nadmienić, że jego pojedynki z bramkarzem gości były ozdobą tego zaciętego spotkania, w którym walka toczyła się o każdy metry boiska. Po pierwszych 45 minutach piłkarze obu drużyn schodzili na przerwę pełni wiarę w ostateczne zwycięstwo, a przerwę obaj trenerzy wykorzystali na wskazówki dla swoich zawodników.

zew067

Pierwsze kilkanaście minut drugiej połowy to zamknięcie gospodarzy na ich własnej połowie. Cel? Zdobycie bramki wyrównującej, ale Zew groźnie kontratakował a Warciarzom coraz bardziej brakowało sił na powrót do obrony. Taka taktyka w upalną niedzielę zemściła się na gościach, którzy nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Mniej więcej po 15 minutach prawym skrzydłem atakuje M. Banda, który pokonuje bramkarza, ale piłkę do siatki wbija z linii bramkowej Kamil Kowaliszyn. Wściekli rywale niemal natychmiast odpowiadają bramką ale strzałem z dystansu popisuje się Mateusz Banda i jest już praktycznie po meczu. Ta bramka była przełomowa, bowiem odebrała gościom wiarę w korzystny wyniki i przez kolejne 30 minut mecz stracił swoją dynamikę. Jak głosi stare porzekadło - gra się do końca - o czym przypominał trener Adam Bogdański i linia ofensywna Zewu, która raz po raz sprawdzała refleks bramkarza. Dziesięć minut przed końcem doskonałe podanie otrzymuje Mateusz Banda, który pieczętuje swoją doskonała grę w całym spotkaniu zdobywając drugiego gola. Gospodarze przy stanie 4:1 oddali przeciwnikowi pole gry, co pozwoliło Warcie zdobyć drugą bramkę i wynikiem 4:2 kończy się całą spotkanie.

zew011

Oglądając ten mecz zastanawiałem się, jak to możliwe, że piłkarze mimo upału dali z siebie wszystko, sędziowie mimo kilku błędów nie byli wyzywani a kibice obu drużyn potrafili stworzyć doskonałą atmosferę na trybunach? Ile to razy słyszy się po porażce, że to wina: pogody, sędziów, stanu murawy itp.? Tutaj walka toczyła się w upale, na średniej jakości boisku a mimo to piłkarze potrafili stworzyć piękne, zacięte, piłkarskie widowisko godne co najmniej Klasy O. Jak dla mnie nie było w tym meczu przegranych, a Zew Dąbroszyn zasłużenie awansował do wyższej klasy rozgrywek, zbierając gratulacje od swoich przeciwników. Oto przepis na radość z grania!

zew001

Skład Zewu Dąbroszyn: B.Kowaliszyn - K. Owczarczyk, J. Owczarczyk, K. Szerwiński, P. Twardy - K. Kowaliszyn, A. Szcześniak, P. Kononowicz, K. Kowaliszyn - F. Rudź, M. Banda

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 

 
POLECAMY:
 
 pnuw
26 lipca, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
rybka
23 lipca, godz. 16:00
Miejska Biblioteka Publiczna
 
27 lipca, od godz. 20:00
Kino letnie
  
plakat pl
Turniej rocznika 2009
25 sierpnia
zapisy trwają!
 
plakat x-page-001
"Kostrzyńska Dziesiątka"
1 września, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk6
Samorządny Kostrzyn
Nr 6/2019 - CZERWIEC 2019
 
pl6b
Przekrój Lokalny
Nr 6(77)/2019 - CZERWIEC 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo