Spartakiada Seniorów za nami

014Już po raz kolejny seniorzy rywalizowali w sportowych zmaganiach na gościnnych obiektach MOSiR w Kostrzynie nad Odrą. Spartakiada Sportowo- Rekreacyjna organizacji pozarządowych seniorów w tym roku miała miejsce 21 sierpnia 2019 roku, a wzięło w niej udział 10 zespołów. Poza doskonałą zabawą na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale i puchary. Jedno jest pewne: z Seniorów możemy brać przykład wszyscy, bowiem w zdrowym ciele - zdrowy duch! Organizatorami zawodów byli: Miasto Kostrzyn nad Odrą, Kostrzyńskie Stowarzyszenie „Człowiekiem Jestem” i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą.

001

Tradycyjnie już co roku Seniorzy spotykają się na zimowej oraz letniej spartakiadzie oraz biorą udział w zawodach sportowo-rekreacyjnych pod nazwą „Od Przedszkola do Seniora”. Wszystkie te imprezy mają wspólny mianownik: aktywizacja naszych ukochanych seniorów, w czym z przyjemnością pomaga MOSiR w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku, pod koniec sierpnia do sportowych zmagań stanęły do boju reprezentacje wystawione przez: DPS „Dom Seniora” w Kostrzynie nad Odrą, Dzienny Dom Pobytu w Kostrzynie nad Odrą, Kostrzyńskie Stowarzyszenie „Człowiekiem Jestem” Rada Seniorów z Sulęcina, seniorzy ze Słubic, Środowiskowy Dom Samopomocy z Kostrzyna nad Odrą, ZERiI z Dębna, ZERiI z Sulęcina oraz gościnnie emeryci z Lebus (Niemcy).

025

Zawody otworzył Dyrektor kostrzyńskiego MOSiR Zygmunt Mendelski oraz Prezes KS „Człowiekiem Jestem” Jerzy Wanat, którzy życzyli wszystkim doskonałej zabawy, rywalizacji sportowej w rodzinnej atmosferze oraz dużo sił i zdrowia podczas przygotowanych konkurencjach. Seniorzy, wychodząc naprzeciw tym życzeniom, przez ponad trzy godziny rywalizowali ze sobą z szerokimi uśmiechami na ustach, a żartów i wzajemnych uprzejmości nie brakowało. W tym roku nasi kochani Seniorzy pod czujnym okiem sędziów (Roman Bućkowski, Albert Semenchenko i Antoni Żołna) rzucali woreczkami do celu, strzelali do bramki, rzucali piłką do tyłu, trafiali hula hop do celu, śmigali między pachołkami w slalomie a także, jako drużyny podawali sobie piłkę górą i bokiem. Dodajmy: doskonale się przy tym bawiąc! I choć konkurencje były punktowane, to jednak w imprezie liczyła się przede wszystkim wspólna zabawa, dlatego też na koniec wszyscy otrzymali z rąk Wiceburmistrza Miasta Zbigniewa Biedulskiego, J. Wanata i Z. Mendelskiego pamiątkowe medale a drużyny okazałe puchary. Wyróżniono również najstarszych uczestników spartakiady: Zofię Kowalczyk (91 lat) oraz Lista Heinza (81 lat).

032

Na zakończenie seniorzy siedli wspólnie do biesiady, gdzie w cieniu drzew i w doskonałej atmosferze nie brakowało żartów, uśmiechów i serdeczności. I tak oto, w miłym, rodzinnym gronie po raz kolejny Seniorzy dali piękny przykład, że sport to zdrowie, a rywalizacja, choć niezwykle zacięta, może być prowadzona w niezwykle serdecznym i miłym klimacie. Brawo!

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

Facebook20Post4
UWAGA!!!
ZŁÓŻ WNIOSEK DO
BUDŻETU MIASTA NA ROK 2020
 
POLECAMY:
 
 
 
Zew Dąbroszyn vs SKP Słubice
22 września, godz. 16:00
 
park
21 września
 
KPINTERNAUTY
9 października, godz. 14:00
kostrzyńska biblioteka
zapisy trwają!
 
KMPODROZ
9 października, godz. 16:30
kostrzyńska biblioteka
zapisy trwają!
 
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk7
Samorządny Kostrzyn
Nr 8/2019 - SIERPIEŃ 2019
 kolejny: 26 września 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 7(79)/2019 - WRZESIEŃ 2019 
 kolejny: 12 października 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
butt KOMUNIKACJA MIEJSKA 240x100
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od września 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo