Euroregionalny Turniej Piłki Nożnej za nami

018Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą już od trzech lat jest organizatorem polsko-niemieckich turniejów piłki nożnej, które dzięki wsparciu ze środków Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina mają piękną oprawę i na stałe wpisały się już w kalendarz sportowy polsko-niemieckiego pogranicza. W tym roku zaprosiliśmy stowarzyszenia piłkarskie z Polski i z Niemiec na „Euroregionalny Turniej Piłki Nożnej rocznika 2009 i młodsi”, który był przykładem na to, że pomimo różnic w systemach szkoleniowych obu krajów hasło „piłka nożna ponad granicami” jest jak najbardziej aktualne. Szesnaście drużyn, efektowne rajdy i niesamowite bramki, piękne akcje i skuteczne parady - tak w skrócie wyglądał turniej.

003

Już od wczesnych godzin porannych na obiektach kostrzyńskiego MOSiR trwały przygotowania do niedzielnego turnieju, w którym udział wzięło aż szesnaście drużyn, a wśród nich takie legendy Ziemi Lubuskiej jak Stilon Gorzów, Polonia Słubice, Czarni Witnica czy Orzeł Międzyrzecz. Kostrzyn nad Odrą reprezentowali utalentowani piłkarze z Akademi Futbolu Kostrzyn n.Odrą oraz UKS Celuloza Kostrzyn n. Odrą. Niemcy byli reprezentowani przez drużynę SV Victoria Seelow E2, bo nasi przyjaciele zza zachodniej granicy rozpoczęli już rozgrywki ligowe i niestety nie mogli wystawić więcej drużyn.

002

Tuż po godzinie 10:00 sędziowie Euroregionalnego Turnieju Piłki Nożnej rocznika 2009 i młodsi wyprowadzili na boisko główne kostrzyńskiego kompleksu sportowego przy ul. Niepodległości 11 młodych bohaterów, którzy nieśli z dumą tabliczki z herbami swoich klubów. Trzeba nadmineić, że arbitrami byli sędziowie LZPN w osobach: Rafał Odwrot, Damian Maciejewski, Krzysztof Kozdrowski i Marek Kukier. Uroczystego powitania piłkarzy oraz oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Dyrektor MOSiR w Kostrzynie nad Odrą Zygmunt Mendelski oraz wiceburmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Zbigniew Biedulski. Dyrektor tego dnia sprawował także kontrolę nad prawidłowym przebiegiem sportowych zmagań, skrupulatnie notował wyniki poszczególnych spotkań oraz strzelców bramek. Dzięki dyrektorowi i pracownikom MOSiR oraz sędziom zawodów nie było niepotrzebnych przestojów czy zamieszania na czterech murawach, na których równolegle toczono zmagania w czterech grupach. Po blisko dwóch godzinach piłkarskich emocji poznaliśmy mistrzów oraz ostateczną kolejność w poszczególnych grupach. To one zdecydowały o walce o miejsca w dalszej części turnieju.

006

Zanim jednak doszło do fazy finałowej, organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników zmagań na ciepły poczęstunek i zasłużoną, po emocjach w fazie grupowej, przerwę na regenerację utraconych sił. Przypomnijmy w tym miejscu, że już od trzech lat, przy wsparciu Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Polska-Brandenburgia 2014-2020, staramy się, aby piłkarze po obu stronach Odry mogli spotkać się właśnie na naszych boiskach, gdzie w duchu fair-play rywalizować mogą nie tylko o trofea. - przypominał w trakcie przerwy Zygmunt Mendelski - Celem turnieju jest rozwijanie współpracy oraz wymiana doświadczeń w zakresie aktywizacji sportowej pomiędzy klubami piłkarskimi z Województwa Lubuskiego i Brandenburgii. Mam nadzieję, że również po przerwie nie zabraknie emocji. A wy dobrze się bawicie? W odpowiedzi, już po obiedzie, młodzi adepci sztuki piłkarskiej ze zdwojoną siłą przystąpili do walki o prymat.

001

Zwykle w tym miejscu podajemy zwycięzców, ale tym razem nie chodziło tylko o rywalizację sportową. Dlatego też wszyscy uczestnicy Euroregionalnego Turnieju Piłki Nożnej rocznika 2009 i młodsi zostali obdarowani pięknymi medalami, zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn okazałe trofea. Zamykając turniej Zygmunt Mendelski wyraził nadzieję, że również za rok kostrzyński MOSiR będzie gospodarzem polsko-niemieckiego turnieju, a gromkie brawa potwierdziły tylko, że zespoły już się na to szykują. Po ceremoni zamknięcia wszyscy udali się na wspólną biesiadę, gdzie jeszcze przez godzinę gratulowano sobie postawy, wymieniano doświadczenia i żywo przeżywano niedawne sytuacje na boisku. Kto wie, może wśród uczestników turnieju byli piłkarze, którzy kiedyś zasilą kadry narodowe Polski i Niemiec?

oznaczenie projektowe

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

Facebook20Post4
UWAGA!!!
ZŁÓŻ WNIOSEK DO
BUDŻETU MIASTA NA ROK 2020
 
POLECAMY:
 
 
 
Zew Dąbroszyn vs SKP Słubice
22 września, godz. 16:00
 
park
21 września
 
KPINTERNAUTY
9 października, godz. 14:00
kostrzyńska biblioteka
zapisy trwają!
 
KMPODROZ
9 października, godz. 16:30
kostrzyńska biblioteka
zapisy trwają!
 
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk7
Samorządny Kostrzyn
Nr 8/2019 - SIERPIEŃ 2019
 kolejny: 26 września 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 7(79)/2019 - WRZESIEŃ 2019 
 kolejny: 12 października 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
butt KOMUNIKACJA MIEJSKA 240x100
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od września 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo