koronawirus-baner

Nowe otwarcie dla rekreacji w naszym mieście!

skate00813 września został uroczyście otwarty Skatepark w Kostrzynie nad Odrą. Tym razem jednak zamiast klasycznego przecięcia wstęgi i długich przemówień było efektowne wjechanie we wstęgę w kolorach miasta przez kostrzyńskich miłośników tej formy spędzania wolnego czasu i zaproszenie Mieszkańców przez Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta do korzystania z skateparku. A potem już tylko czyste szaleństwo w wykonaniu kostrzyńskiej młodzieży, która ma wreszcie gdzie się wyszaleć na swoich rolkach, rowerach, deskorolkach czy łyżworolkach. A przecież to dopiero pierwszy etap rewitalizacji terenów w pobliżu Amfiteatru - przypominał podczas otwarcia A. Kunt…

 

 

Idea skateboardingu wywodzi się wprost z Kalifornii, a jej korzenie sięgają lat 70 XX wieku. Początkowo do jazdy wykorzystywano puste baseny oraz architekturę miejską, lecz wraz ze zwrotem zainteresowania tym sportem zaczęto projektować i budować profesjonalne skateparki. Kostrzyński skatepark zajmuje powierzchnię 787,50 m2 i został wykonany przez pasjonatów, którzy od lat uprawiają ten sport, a jednocześnie zajmują się profesjonalnym tworzeniem skateparków w całej Polsce - firmę TECHRAMPS z Krakowa. Jest wyposażony w banki i quatery, dzięki którym można rozpędzić się w kierunku umieszczonego centralnie funboxa, gdzie skaterzy mogą wykonywać różnego rodzaju ewolucje. Nie mogło zabraknąć także minirampy, łamanej poręczy czy grinboxa, dzięki czemu można tutaj doskonalić swoje triki takie jak slajdowanie, grindowanie, salta, flipy czy obroty. Całość uzupełnia ławka i stojak narowery. Słowem: skaterzy będą mogli spędzać czas wolny, aby ćwiczyć, wymieniać się doświadczeniami czy po prostu dobrze się bawić. Prosimy jednak pamiętać, że najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo – przypominał podczas otwarcia A. Kunt – dlatego też prosimy, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa i regulaminu kostrzyńskiego skateparku, który oddajemy do Waszej dyspozycji! Bawcie się dobrze! Zadanie zostało dofinasowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Całkowita wartość inwestycji to 499 tys. zł natomiast wartość dofinasowania z PROW to 63,63% kosztów, tj. 318 tys. zł.

plan

Budowa skateparku jest jednak dopiero pierwszym etapem realizacji projektu „Z parku do parku - z Theodorem Fontane w poszukiwaniu skarbów dziedzictwa przyrody i kultury”, w ramach którego zostanie przebudowany teren rekreacyjny usytuowany pomiędzy Amfiteatrem, a sklepami wielkopowierzchniowymi, a więc teren ograniczony ulicami: Niepodległości, Sybiraków, Władysława Sikorskiego i rzeką Wartą. Już niedługo w bezpośrednim sąsiedztwie skateparku pojawi się tor rowerowy pumptrack. Aktywności sportowej sprzyjać będzie także plac do ćwiczeń street workout, tor do gry w bule a także zupełnie nowe, dwa place zabaw. Przypomnijmy, że w ramach koncepcji Park podzielono na strefy i grupy elementów funkcjonalnych: elementy do prowadzenia edukacji przyrodniczej i kulturowej, strefę parkową, strefę sportową, strefę zabaw, elementy służące wypoczynkowi, strefa handlowo-usługowa czy elementy informacyjne. Wartość projektu dotycząca prac realizowanych przez Kostrzyn nad Odrą 922.845,50 EUR. Projekt dofinansowany w wysokości 784.419,53 EUR w ramach Programu Współpracy Interreg VA Polska-Brandenburgia 2014-2020.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo