koronawirus-baner

Olimpiada Sportowa "od Przedszkola do Seniora"

DSC 9306Kolejna edycja Spartakiady Sportowo - Rekreacyjna "Od Juniora do Seniora" za nami. W tym roku była to wyjątkowa edycja, swój Jubileusz 20-lecia świętował główny organizator spartakiady Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kostrzynie nad Odrą. 25 września na kortach tenisowych MOSiR Kostrzyn nad Odrą do rywalizacji przystąpili seniorzy: Uniwersytet Trzeciego Wieku, KS „Człowiekiem Jestem”, Oddział Rejonowy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kostrzynie nad Odrą, Środowiskowy Dom Pomocy w Kostrzynie nad Odrą i jak corocznie niezawodni przedszkolacy z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Pod Topolą”, które dzielnie zmagały się z konkurencjami bawiąc się przy tym wyśmienicie.

 Oficjalnego otwarcia spartakiady dokonali Mariusz Staniszewski oraz Krystyna Budzińska życząc wszystkim przede wszystkim dobrej zabawy, miłej atmosfery oraz dużo sił i zdrówka do pokonania wszystkich konkurencji. Nie zabrakło też specjalnych życzeń dla tegorocznych Jubilatów, gromkich braw i „100 – lat”.

DSC 9267

Seniorzy zmagali się w pięciu konkurencjach takich jak:

  • Rzut woreczkami do celu,
  • Rzut Hula hop do celu,
  • Przenoszenie piłki bokiem,
  • Slalom miedzy pachołkami,
  • Rzuty hula hop do celu.

Każda z konkurencji dla seniorów była odpowiednio punktowana i drużyna gromadziła punkty, które zdecydowały o kolejności na „podium”, które w tym roku było „umowne”, nie prowadzono bowiem typowej rywalizacji a wszyscy uczestnicy od samego początku byli zwycięzcami. Tradycyjnie jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana ale była to przede wszystkim wspaniała zabawa. Wszyscy uczestnicy z uśmiechami na twarzy podchodzili do kolejnych konkurencji zaliczając je bez najmniejszego wysiłku. Nie zmienia to faktu, że wszyscy walczyli zawzięcie o każdy celny rzut, czy pędzili do mety chcąc „urwać „ przysłowiowy, każdy ułamek sekundy.

Wszystkie drużyny uhonorowano pucharami oraz okolicznościowymi pamiątkami, dekoracji dokonali: Krystyna Budzińska oraz Radny Rady Miasta Mariusz Staniszewski.
Po zakończeniu turnieju wszyscy po wyczerpujących zmaganiach zasiedli do wspólnego grilla i mogli uraczyć się smacznymi kiełbaskami, zawierając kolejne znajomości i dobrze się bawiąc. Był to naprawdę udany dzień, który seniorzy spędzili zdrowo i aktywnie, w miłym towarzystwie i co najważniejsze z uśmiechami na twarzy. Seniorzy bawili się naprawdę wyśmienici, można im tylko pozazdrościć wigoru i dobrych humorów.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom spartakiady, osobom, które wsparły organizację, Miastu Kostrzyn nad Odrą, sędziom zawodów Antoniemu Żołnie, Romanowi Bućkowskiemu, Albertowi Semenchenko, Bartłomiejowi Suskiemu, wspaniałym przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego nr 1 „pod Topolą” wraz z Paniami sprawującymi nad nimi opiekę.


Organizatorami Spartakiady Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz MOSiR Kostrzyn nad Odrą.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo