koronawirus-baner

Trenerzy szukają kolejnych młodych talentów…

amo002Trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów PZPN w osobach: Tomasz Pawliczak oraz Wojciech Kochanowski w dniu 8 września 2019 roku zaprosili na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich chętnych w ramach projektu. Szkolenie, które odbywało się w Szkole Podstawowej Nr2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą, podzielone było na trzy części: teoretyczną, trening pokazowy oraz grę selekcyjną dla chłopców z roczników 2009-2010 (Orlik) i 2007-2008 (Młodzik). Kto wie, być może dla niektórych z tych młodych piłkarzy był to pierwszy krok ku Reprezentacji Polski?

amo003

W Województwie Lubuskim Mobilne AMO wystartowało 1 lipca 2018 roku, natomiast regularne szkolenia rozpoczęły pod koniec tegoż roku. Warto podkreślić, że jest to kolejny ogólnopolski projekt PZPN, którego celem jest docierania do wszystkich regionów, w których trenerzy potrzebują wsparcia, a zdolni zawodnicy mądrego pokierowania ich rozwojem piłkarskim. Mobilne AMO oparty jest na dwóch filarach: edukacyjnym i selekcyjnym. W pierwszym kluczowe znaczenie ma systematyczne kształcenie trenerów piłki nożnej, nauczycieli wychowania fizycznego oraz rodziców/opiekunów-pasjonatów. Projekt obejmuje jednolity program szkolenia, zgodny z najnowszymi trendami, i praktyczne pokazy treningu dzieci. Filar selekcyjny dotyczy obserwacji i wyłaniania wyróżniających się dzieci pod kątem kadr wojewódzkich, Letniej Akademii Młodych Orłów i Zimowej Akademii Młodych Orłów. Decyzje personalne muszą uwzględniać pięć głównych czynników: kreatywność, technikę, motorykę, mentalność i taktykę indywidualną młodych zawodników. W ten sposób mają być wyselekcjonowani najlepsi piłkarze w danych grupach. Nie wiem, czy będziemy mieli nowego Roberta Lewandowskiego, ale na pewno dostaniemy kolejnych fajnych piłkarzy na wysokim poziomie - powiedział Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

amo005

Na początku września koordynatorzy Mobilnej AMO zawitali do Kostrzyna nad Odrą, gdzie w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Przyjaciół Ziemi odbywało się trzecie już szkolenie w naszym mieście. W części teoretycznej Tomasz Pawliczak dużo uwagi poświęcił odpowiedzialności trenerów za rozwój zawodników oraz indywidualizacji szkolenia. Poza „suchą teorią” podano również przykładowe mikrocykle treningowe oparte o najnowsze trendy w szkoleniu dzieci i młodzieży takie jak: zmniejszenie ilości zawodników w poszczególnych grupach, dostosowanie poziomu grupy do najlepszych oraz wykorzystywanie indywidualnych umiejętności poszczególnych zawodników. Na koniec uczestnicy szkolenia wspólnie oglądali film instruktażowy, w którym pokazano jak swoje grupy młodzieżowe szkoli Akademia Piłkarska Legii Warszawa.

amo009

W części praktycznej T. Pawiliczak i W. Kochanowski przeprowadzili trening pokazowy oraz grę selekcyjną. W tej części szkolenia wzięli udział chłopcy z rocznika 2009-2010 (Orlik) z Piasta Karnin, UKS Akademii Futbolu Kostrzyn nad Odrą, UKS Celulozy Kostrzyn nad Odrą, UKS Czwórki Kostrzyn nad Odrą, Polonii Lipki Wielkie, UKS Wawrowa i ABRY Witnica. Obecni byli także Młodzicy (rocznik 2007-2008) z Pogoni Szczecin, Piasta Karnin, UKS AF Kostrzyn nad Odrą, Czarnych Browar Witnica, UKS Celulozy Kostrzyn nad Odrą oraz UKS Czwórki Kostrzyn nad Odrą. W trakcie treningu pokazowego trenerzy starali się zwrócić uwagę uczestników szkolenia na sposoby komunikacji na linii szkoleniowiec-zawodnik, gdzie piłkarzom pozostawiano dużo swobody, a jednocześnie dawano im dodatkowe zadania wykorzystujące ich indywidualne umiejętności. Po tej części odbyły się gry selekcyjne, których celem było zidentyfikowanie największych talentów z regionu.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo