koronawirus-baner

Kostrzynianki mistrzyniami jesieni?

muks01010 listopada MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą doznał pierwszej porażki w tym sezonie w meczu III Ligi Kobiet z KKP Wartą Gorzów Wlkp. (2:4). Wynik tego meczu zszedł jednak na plan dalszy w zderzeniu ze skandalicznym zachowaniem sztabu szkoleniowego, zawodniczek oraz kibiców zespołu gości, co nieomal nie doprowadziło do bójki na trybunach. Taka atmosfera przeniosła się też na boisko, gdzie nie brakowało brzydkich fauli i gry dalekiej od fair-play. Zdecydowanym bohaterem meczu okazał się sędzia, który nie dał się sprowokować i zachował stoicki spokój, skupiając się na sportowym aspekcie spotkania…

muks001

Przypomnijmy, że w przypadku co najmniej remisu gospodynie niedzielnego spotkania zapewniły by sobie tytuł „mistrza jesieni” lubuskiej trzeciej ligi kobiet. Gorzowianki, zajmujące drugie miejsce w tabeli, traciły do lidera aż cztery punkty, zatem był to przysłowiowy mecz „o sześć punktów”. Tymczasem Kostrzynianki do spotkania przystąpiły w mocno osłabionym składzie, co było niestety widać w grze zespołu. Praktycznie cały czas goście atakowali, ale młode piłkarki bardzo groźnie wyprowadziły kilka kontr, z czego jedna okazała się szczególnie groźna. Oto w 12 minucie nasza akcja zostaje zakończona skuteczną paradą bramkarki z Warty, która wybija piłkę. Robi to jednak na tyle nieszczęśliwie, że błyskawicznie wychodząca na pozycję Martyna Zielińska dopada futbolówkę jakieś 20 metrów przed bramką. W biegu podnosi głowę, bada sytuację i podejmuje decyzję, a gorzowska bramkarka, która wyszła na przedpole nie ma najmniejszych szans i jest 1:0! Pierwsza połowa to nieudolne ataki gości, którzy skupiają się bardziej na dyskusją z arbitrem i ciągłymi pretensjami, niż na grze. Zresztą - te dyskusje nasilą się w drugiej połowie „podlewane benzyną” przez sztab szkoleniowy. Tymczasem nasza defensywa jest twarda, nieustępliwa i nie daje szans na zmianę wyniku. Trzeba dodać, że stojąca między słupkami kostrzyńskiej bramki Bianka Raduj broni jak w transie i do przerwy jest 1:0. Szkoda, że tego wyniku nie udało się utrzymać do końca…

muks032

W przerwie dochodzi do niezbyt miłej sytuacji, gdzie trenerka gości w niezbyt dyplomatycznych słowach krytykuje swój zespół a mowa motywacyjna przypomina raczej lament… szkoda tylko, że goście nie odbyli tej rozmowy w szatni a nie na murawie… Do tego rady kierownika, który sugeruje dziewczętom, aby przewracały się szukając rzutów wolnych - po prostu nie do wiary! Po przerwie Gorzowianki ruszają z wściekłością do ataku, z boku słychać kierownika z radami typu: „przewróć się, inaczej nie zagwiżdże!”, „do ataku, jesteście lepsze od nich!” a kibice gości rzucają niewybredne teksty w kierunku sędziego i naszych zawodniczek. Gra staje się coraz bardziej brutalna a taka niesportowa atmosfera chyba ma wpływ na nasze piłkarki, które zaczynają popełniać błędy. W 55 minucie Anna Okulewicz wykorzystuje świetne dośrodkowanie i doprowadza do wyrównania. Gorzowianki nie cieszą się jednak długo, bo już po chwili przepięknym strzałem popisuje się Justyna Wit i jest 2:1! Zawodniczki Warty coraz brutalniej grają, sędzia dyktuje też coraz więcej rzutów wolnych, a do końca meczu aż cztery razy pokazuje żółte kartki (choć moim zdaniem dwie sytuacje to ewidentne ataki na nogi Kostrzynianek a nie piłkę - sędzia mógł jednak to interpretować inaczej ze względu na swoje ustawienie). Taki obraz gry ma w mojej ocenie wpływ na wynik meczu, bo 20 minut przed końcem jest już 2:4 i wynik do końca nie ulega zmianie. Niesmak jednak pozostaje - całe szczęście, że na meczu było tak niewielu kibiców, którzy byli świadkami tego żenującego zachowania… no i brawa dla sędziego, który potrafił zachować spokój w tak niekomfortowych warunkach - brawo! Gratulacje należą się też naszym zawodniczkom, które do końca walczyły choćby o remis w sposób jak najbardziej sportowy. W ostatnim meczu MUKS PS Kostrzyn nad Odrą zmierzy się z MUKS M11 Zielona Góra na wyjeździe już 16 listopada o godz. 11:00. Trzy godziny Później w Żaganiu o tytuł „mistrza jesieni” zawalczą Gorzowianki. Miejmy nadzieję, że tym razem w lepszym stylu, niż w Kostrzynie nad Odrą, gdzie pozostawiły po sobie niesmak…

muks088 

SKŁAD MUKS PS KOSTRZYN NAD ODRĄ: Bianka Raduj (br), Aleksandra Osolińska (br), Kornelia Piątek, Dominika Nowak, Weronika Dziechciarz, Amelia Januszkiewicz, Martyna Zielińska, Justyna Wit, Kamila Białomazur (żk), Marta Gronczakiewicz, Weronika Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Patrycja Kardzis, Hania Dudziak

[WIĘCEJ FOTEK - FB]

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo