koronawirus-baner

Święto Niepodległości na sportowo

Po raz kolejny kostrzyńskie stowarzyszenia sportowe mogły uczcić Święto Niepodległości na sportowo. W dniu 11 listopada w nowo wybudowanej hali sportowo-widowiskowej Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego odbył się Niepodległościowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Inicjatorem turnieju był Radny rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Piotr Dziekan, a głównym organizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą. W tym dniu do rywalizacji przystąpiło 17 zespołów i tak w Orlikach zagrały 4 zespoły: 

AF Kostrzyn nad Odrą, MUKS PS Kostrzyn nad Odrą, UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą, UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą, w Żakach 5 zespołów AF Kostrzyn nad Odrą, MUKS PS Kostrzyn nad Odrą, UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą I, UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą II, UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą, a w najmłodszej grupie Skrzatów 8 zespołów, które rywalizowały w dwóch grupach(na dwóch boiskach): AF Kostrzyn nad Odrą I, MUKS PS Kostrzyn nad Odrą, UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą I, UKS Celuloza I, AF Kostrzyn nad Odrą II, UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą III, UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą II, UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą II. Podczas 28 rozegranych spotkań nie można było narzekać na nudę, rozgrywki o godzinie 9.00 rozpoczęli Orlicy, po nich o 11.00 swoje zmagania toczyły Żaki a na koniec o 13.00 do rywalizacji przystąpiły najmłodsze grupy Skrzatów i jak zawsze to właśnie te zmagania przysparzają najwięcej emocji. Turniej wzorem poprzednich lat rozgrywany był bez prowadzenia żadnej klasyfikacji, liczyła się dobra zabawa w duchu sportowej rywalizacji a ideą organizacji Turnieju Niepodległościowego było nie tylko uczczenie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości ale także konsolidacja kostrzyńskich stowarzyszeń, które podczas wspólnej rywalizacji mogły się ze sobą jeszcze bardziej zżyć. Po zakończeniu rywalizacji każdej z grup dokonywano dekoracji wszystkich zespołów i tak każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, czekoladę, owoce i napój a dla zespołów przygotowano także pamiątkowe puchary.
Na zakończenie końcowej rywalizacji około godziny 15.00 po ponad pięciu godzinach zmagań doszło do uroczystego podsumowania, podczas którego Radni Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Piotr Dziekan i Mariusz Staniszewski przypomnieli o ważności tego Święta i wspólnie ze wszystkimi odśpiewano hymn państwowy, a następnie dokonano dekoracji grupy Skrzatów, każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, owoce, napój a drużyny zabrały ze sobą okolicznościowy puchar.
Podczas turnieju przeprowadzono zbiórkę pokarmu dla zwierząt dla schroniska z Ługów Górzyckich i po raz kolejny zbierano pieniążki na dalszą rehabilitację Kamilka, który jest w coraz lepszej kondycji dzięki wspaniałym ludziom i jego rodzicom dla uczestników przygotowano pyszne ciasta i kawę dla uczestników oraz loterię fantową.

Składamy podziękowania dla kostrzyńskich Stowarzyszeń Sportowych: AF Kostrzyn nad Odrą, MUKS PS Kostrzyn nad Odrą, UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą, UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą za liczne przybycie i pomoc w przeprowadzeniu turnieju, Pani Ewie Grzelczak za opiekę medyczna, rodzicom, opiekunom a w szczególności młodym adeptom sztuki piłkarskiej. Dziękujemy pracownikom MOSiR za przygotowanie i przeprowadzenie turnieju i do zobaczenia na kolejnej edycji.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo