koronawirus-baner

X Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

04221 listopada miała miejsce X Olimpiada Sportowa Przedszkolaków o Puchar Prezesa K-S SSE S.A. Po raz pierwszy miejscem sportowych zmagań jubileuszowej edycji była hala widowiskowo - sportowa Kostrzyńskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego ul. Mickiewicza 8, a do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn przedszkolaków z Kostrzyna nad Odrą (cztery przedszkola miejskie, dwa niepubliczne i punkt przedszkolny przy SP Nr4). Niestety, mimo starań organizatorów, nie dojechały przedszkolaki z Niemiec. Przez blisko dwie godziny w duchu sportowej rywalizacji młodzi sportowcy walczyli o punkty, choć nie zwycięstwo było w tym wszystkim najważniejsze - ale przede wszystkim dobra zabawa! Było więc głośno, kolorowo i przefajnie!

 044

W otwartej we wrześniu tego roku hali sportowej Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego już od samego rana panował radosny nastrój przygotowań do jubileuszowej olimpiady przedszkolaków. Pracownicy kostrzyńskiego MOSiR uwijali się jak mrówki, aby godnie przywitać młodych sportowców. W miarę jak hala stawała się coraz bardziej kolorowa, na miejsce przybywali pierwsi rodzice i kibice, którzy wypełnili mury wesołym gwarem. Tuż przed godziną dziesiąta na miejscu pojawili się także pierwsi zawodnicy, a w powietrzu dało się już wyczuć atmosferę radosnego oczekiwania na rozpoczęcie sportowych zmagań. Punktualnie o godz. 10:30 Dyrektor MOSiR w Kostrzynie nad Odrą Zygmunt Mendelski przywitał młodych sportowców wraz z opiekunami, kibiców i obsługę techniczną imprezy. Przywitał także licznie zgromadzonych gości, wśród których nie zabrakło Wiceburmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą Zbigniewa Biedulskiego, Skarbnik Miasta Mirelli Ławońskiej oraz przedstawiciela głównego sponsora imprezy w osobie Managera Projektów Inwestycyjnych Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Macieja Borowskiego. Dyrektor sprawdził jeszcze płuca kibiców i przygotowanie młodych olimpijczyków, których pytał, czy są gotowi. Ogłuszająca odpowiedź upewniła tylko prowadzącego, że najwyższy czas rozpocząć igrzyska!

045

84 młodych sportowców z siedmiu drużyn reprezentujących cztery przedszkola miejskie, dwa przedszkola niepubliczne i punkt przedszkolny przy SP Nr 4 ubranych w okolicznościowe koszulki z uwagą słuchało instrukcji prowadzącego, który przed każdą konkurencją tłumaczył na czym ona polega, a losowo wybrana drużyna prezentowała pozostałym sportowcom, jak ją prawidłowo wykonać. W jubileuszowej olimpiadzie przedszkolaków 6-latki zmierzyły się w takich konkurencjach jak bieg węża, zbijanie kręgli, zbieranie piłeczek, rzut piłką lekarską, bieg z taczką, rzut woreczkami do celu czy slalom z hula hop. Atmosfera zabawy i sportowej rywalizacji udzieliła się wszystkim obecnym na sali.

100

Wspaniały doping kibiców poprzebieranych w kolorowe stroje – uzbrojonych w gwizdki, trąbki, transparenty i wiele innych nieodłącznych atrybutów kibica stworzyło wspaniały i niepowtarzalny nastrój, co dodawało startującym przysłowiowych skrzydeł. Wszystkie konkurencje były oczywiście punktowane, a o końcowej kolejności zespołów decydowała suma punktów. W tym roku rywalizacja była, jak zwykle zresztą, bardzo wyrównana i walka o miejsce na podium trwała do samego końca! O zwycięstwie i ostatecznej klasyfikacji przesądziły dopiero wyniki ostatniej konkurencji. W tym roku Puchar Burmistrza oraz Misia MOSiR-ka zdobyło Przedszkole Miejskie Nr 4 „Bajka”, ale różnice pomiędzy kolejnymi zespołami były naprawdę niewielkie, co tylko świadczy o doskonałym przygotowaniu dzieciaków do sportowych zmagań!

134

Po zakończeniu wszystkich konkurencji przyszedł czas na oficjalną ceremonię zamknięcia X Sportowej Olimpiady Przedszkolaków. Dekoracji dokonali: Wiceburmistrz Zbigniew Biedulski, Skarbnik Miasta Mirella Ławońska, radny miejski Mariusz Staniszewski i dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski. Reprezentacje nagrodzone zostały okazałymi pucharami, każdy uczestnik Olimpiady otrzymał certyfikat uczestnictwa, medal oraz nagrodę rzeczową. Cała reprezentacja przedszkola łącznie z kibicami otrzymała upominki w postaci napoi i owoców oraz słodyczy. A wszystko to dzięki naszemu sponsorowi - Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.! Przy wręczaniu nagród wśród dzieci było wiele łez radości i wzruszeń. Na twarzach rodziców-kibiców również widać było wzruszenie, a wielu z nich miało łzy radości w oczach. Już tradycyjnie nie zapomniano o wiernych kibicach bez których nie można by było stworzyć tak wspaniałej atmosfery dobrej zabawy i sportowej rywalizacji, A Puchar Kibica trafił w tym roku do Przedszkola Miejskiego Nr4 „Bajka”, którego doping momentami zagłuszał prowadzącego! Po tym miłym akcencie młodzi sportowcy, kibice i rodzice opuścili gościnne mury hali sportowej, a my już dzisiaj zapraszamy na następną edycję naszej olimpiady! Do zobaczenia!

 

X OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

21 LISTOPAD 2019 r.

- SKŁADY OSOBOWE REPREZENTACJI PRZEDSZKOLI -

125

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE „STONOGA”

Inez Bekier, Witold Borowski, Julia Czernysz, Salwador Dagil, Wenessa Łyskawa, Tomasz Jaworski, Paulina Matkowska, Piotr Malicki, Alicja Pelczarska, Oliwier Pętek, Samanta Ruszczyk, Dawid Sieniuć.

Opiekunowie grupy: Kamila Górecka i Aurelia Kłodawska.

122

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE „MALI EUROPEJCZYCY”

Filip Dul, Szymon Gościniak, Sara Jastrzębska, Aleks Pawlak, Nikola Sawczuk, Aleks Smętkowski, Dorian Sobalski, Wiktoria Slooijer, Maja Stołecka, Hanna Surmacz, Antoni Wardyński, Emilia Wnuk.

Opiekunowie grupy: Beata Budynkiewicz, Mariola Filipkowska, Agnieszka Jodłowska.

116

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY PRZY SP Nr 4

Filip Baniel, Amelia Baranowska, Amelia Czybuk, Bartosz Dąbrowski, Jakub Filipkowski, Nikola Kasper, Weronika Nowak, Wiktoria Popek, Bartłomiej Raczkowski, Julia Szałkiewicz, Hubert Sienkiewicz, Przemysław Urbanowicz.

Opiekunowie grupy: Alicja Kita, Lindmyła Semenchenko.

119

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE Nr 1 „Pod Topolą”

Michał Borowski, Maja Dzieciątkowska, Zofia Dziedzińska, Wojciech Duź, Dominik Fus, Wiktor Gajewski, Jan Jankowski, Anastazja Krupa, Antoś Niemczynowski, Lena Mońko, Liliana Rybka, Maja Wysocka.

Opiekunowie grupy: Marta Smycz, Henryka Żarska.

128

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE Nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników

Zofia Buliczak, Antoni Karpezo, Wiktoria Kazek, Leon Kogut, Dawid Kubiak, Marcel Kujawa, Antonina Kramarz, Hanna Mielczarek, Oktawia Nowicka, Wiktor Rypała, Hanna Żmijewska, Bartosz Żugaj.

Opiekunowie grupy: Anna Karpezo, Małgorzata Pezowicz.

131

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE Nr 3 „Ekoludki”

Cezary Cybulski, Wiktoria Dąbrowska, Eliza Gogojewicz, Szymon Gogoliński, Lena Kałmuk, Julia Nizińska, Nikola Matusewicz, Mateusz Michalski, Gerard Paprocki, Bartosz Somerski, Babian Ustrzycki, Nadia Żołna.

Opiekunowie grupy: Karina Kubiak, Agata Kuza.

137

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE Nr4 „Bajka”

Hanna Dąbrowska, Aleksandra Hetman, Amelia Karaszewska, Paweł Kościelski, Sofija Kurmel, Dawid Hołowko, Wiktor Mazur, Artur Późniak, Jakub Smykowski, Apolonia Sytek, Antoni Wedeman, Dobrosława Zasada.

Opiekunowie grupy: Amelia Awiteń, Agnieszka Michalak.

 strefa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą składa serdeczne podziękowania za to, że wspólnie mogliśmy po raz kolejny być dla Was organizatorami Dziesiątej już edycji Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Przede wszystkim dziękujemy naszym miłym uczestnikom, którzy z wielkim zaangażowaniem, w duchu sportowej rywalizacji stanęli w szranki ze swoimi koleżankami i kolegami z innych przedszkoli. Dziękujemy nauczycielkom za ich nieocenioną pomoc w przygotowaniach, opiece nad małymi sportowcami i kibicami podczas zawodów. Gratulujemy w tym miejscu wszystkim, niezależnie od zajętego miejsca, za wspaniałą sportową postawę i żywiołowy doping, dzięki któremu udało się stworzyć wspaniałą atmosferę gdzie rywalizacja była sprawą drugorzędną, a liczyła się przede wszystkim dobra zabawa!

X Olimpiada Sportowa Przedszkolaków nie mogła by się odbyć bez naszych sponsorów, którzy wspierają nas od lat. Szczególne podziękowania kierujemy do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. i Miasta Kostrzyn nad Odrą, którzy byli głównymi sponsorami naszej imprezy i to dzięki nim mogliśmy ufundować przepiękne puchary, szczerozłote medal i upominki zarówno dla zawodników jak i kibiców. Dziękujemy!

Dyrekcja MOSiR w Kostrzynie nad Odrą pragnie gorąco podziękować pracownikom, którzy przygotowywali to sportowe wydarzenie z radością, zaangażowaniem i włożyli w jego przygotowanie wiele serca i czasu. Dziękujemy także Dyrektorowi KCK Zdzisławowi Garczarkowi oraz Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 1 Janowi Moczulskimu za pomoc w przygotowaniach do olimpiady. Słowa uznania należą się także firmie Argos oraz firmie Mieczysława Paszkiewicza za bezpieczny transport przedszkolaków. Dziękujemy!

Na koniec pragniemy raz jeszcze jak najgoręcej podziękować dyrektorom i opiekunom z kostrzyńskich przedszkoli za wspaniałe przygotowanie swoich podopiecznych do imprezy oraz naszym małym Mistrzom za stworzone sportowe emocje, godne reprezentowanie swoich przedszkoli oraz piękny udział w olimpiadzie. Dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami!

Dziękujemy wszystkim wymienionym i niewymienionym, dzięki którym mogliśmy być organizatorami X Sportowej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków już po raz dziesiąty,

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo