koronawirus-baner

Bieg Mikołajkowy po raz trzeci

Mikołaje w Kostrzynie nad Odrą pobiegły po raz trzeci. 6 grudnia na Placu Woj. Polskiego zgromadzili się sympatycy świątecznego biegania. W tym roku niestety pogoda nie rozpieszczała biegaczy a mimo to na starcie zameldowały się tradycyjnie całe rodziny od najmłodszych do najstarszych. Od godziny 16.00 pracownicy MOSIR wydawali dla uczestników mikołajkowe czapeczki, a na mecie biegu czekały kolejne upominki dla uczestników. Na starcie zameldowało się ponad 200 uczestników, przebranych w stroje Mikołajów, Aniołów, Elfów, Reniferów i inne świąteczne postacie. 

Po biegu i tradycyjnym już odpaleniu Świątecznej Choinki specjalna komisja składająca się z burmistrza Andrzeja Kunta, dyrektora MOSiR Zygmunta Mendelskiego, dyrektora ds. marketingu KSSSE Andrzeja Kaila wybrała i nagrodziła Świątecznymi Paczkami najlepsze przebrania i najmłodszych uczestników biegu. W międzyczasie pod Choinką prezenty rozdawał Święty Mikołaj. Tegoroczny bieg alejkami Parku Miejskiego prowadziła dwójka kostrzyńskich biegaczy Klaudia Kobydecka oraz Radny Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Mariusz Staniszewski, na dystansie ok 1km jaki mieli do pokonania świąteczni biegacze nie chodziło o sportową rywalizację, czy kolejność zameldowania się na linii mety. Ideą tego biegu była przede wszystkim promocja zdrowego trybu życia i propagowanie najprostszej formy ruchu, jaką jest bieg a także zaakcentowanie zbliżających się Świąt. Na mecie na wszystkich uczestników czekały czekoladowe Mikołaje, Świąteczne ołówki, kalendarze miejskie, które rozdawali dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, Andrzej Kail oraz pracownicy MOSiR Antoni Żołna, Roman Bućkowski, Albert Semenchenko, Władysław Kędzior.

Organizatorami 3 edycji Biegu Mikołajkowego był MOSiR Kostrzyn nad Odrą oraz Miasto Kostrzyn nad Odrą.

Za pomoc organizacyjna dziękujemy:


Pracownikom MOSiR, Antoniemu Żołnie, Romanowi Bućkowskiemu, Albertowi Semenchenko, Władysławowi Kędziorowi, pracownikom Urzędu Miasta Stanisławowi Grzelczakowi, Tadeuszowi Chlap a w szczególności Paniom Karolinie Kunt i Agnieszce Żurawskiej-Tatała za wsparcie organizacyjne, medialne oraz promocję biegu.
Szczególne podziękowania składamy także na ręce kostrzyńskich Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kostrzynie nad Odrą oraz Straży Miejskiej za wzorowe zabezpieczanie trasy biegu i zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Dziękujemy także radnemu Rady Miasta Piotrowi Dziekanowi i oczywiście Świętemu Mikołajowi, który uświetnił imprezę biegową rozdając prezenty i kibicując wszystkim biegaczom.  


 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo