koronawirus-baner

MOSiR aktywnie na pograniczu

foto10 sierpnia br. w biurze Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina” zostały podpisane umowy na dofinansowanie dwóch imprez sportowych w roku 2021 z Funduszy Małych Projektów. Kolejne, bo Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą od lat aktywnie korzysta z dofinansowania unijnego w realizacji swoich przedsięwzięć: Współpraca pomiędzy sportowcami z Kostrzyna nad Odrą i Seelow jest dla nas bardzo ważna, zatem rokrocznie staramy się aktywizować polsko-niemieckie pogranicze. Niestety, w tym roku ze względu na pandemię COVID-9 musieliśmy przełożyć planowane na jesień 2020 turnieje sportowe w tenisie stołowym i piłce nożnej. - mówi Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski - Chciałbym w tym miejscu podziękować pracownikom Euroregionu „Pro Europa Viadrina” za możliwość ich realizacji w roku kolejnym.

"Euroregionalny Turniej Piłki Nożnej 2020” to kontynuacja organizowanych rokrocznie w sierpniu turniejów piłkarskich Orlików. Turnieje te wpisały się już na stałe w kalendarz sportowy obu miast, bo są nie tylko okazją do rywalizacji w duchu fair play ale także do wymiany doświadczeń pomiędzy szkoleniowcami. W roku 2021 odbędzie się „zaległy” turniej piłkarski dla chłopców i dziewcząt rocznika 2010 i młodsi, który będzie miał nową formułę - wezmą w nim udział stowarzyszenia piłkarskie z Kostrzyna nad Odrą i Seelow. Ograniczona ilość zespołów spowoduje, że będzie to prawdziwy maraton piłkarski, w którym kibice ani na chwilę nie będą mieli czasu na nudę. Jest to także wyjście naprzeciw oczekiwaniom samych trenerów, którzy w latach poprzednich prosili o taką właśnie formułę turnieju - czekają na nas zatem prawdziwe, sportowe emocje na płytach kostrzyńskiego stadionu!

„III Memoriał Marcina Bąka: Polsko-niemiecki turniej tenisa stołowego” to ukłon kostrzyńskiego MOSiR i UKS Warty Kostrzyn nad Odrą w kierunku entuzjastów tenisa stołowego. Memoriał zmarłego przedwcześnie wybitnego, kostrzyńskiego sportowca w osobie Marcina Bąka, będzie okazją do dwudniowej rywalizacji pomiędzy tenisistami stołowymi z polsko-niemieckiego pogranicza w czterech kategoriach wiekowych (do lat 30, 31-45 lat, 46-60 lat i pow. 60 lat) oraz kategorii OPEN. Już wkrótce ruszą zapisy na turniej, zatem zachęcamy do odkurzenia paletek i sprawdzenia swoich sił przy tenisowym stole!

Oba projekty są dofinansowane w ramach Funduszu Małych Projektów Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA Programu INTERREG VA.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo