koronawirus-baner

REWELACYJNY DEBIUT W III LIDZE!

095Takiego debiutu można tylko pozazdrościć! W sobotę, 29 sierpnia, MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą przed własną publicznością zainaugurował rozgrywki III Ligi Kobiet w sezonie 20200/21. Przeciwnikiem był zespół UKS Jaskółki Chorzów, spadkowicz z II Ligi Kobiet, który zagrał w niepełnym składzie. Kostrzynianki wykorzystały to bezwzględnie zamykając gości na ich połowie i dyktując warunki gry, a swoją dominację podkreśliły bramkami przepięknej urody! Po ostatniej minucie na tablicy wyników było 5:0, co Chorzowianki mogą zawdzięczać jedynie świetnie dysponowanej Marytnie Halupczok, która w bramce gości dokonywała prawdziwych cudów!

 

001

Pierwsze minuty to trochę nerwowe, wzajemne badanie się obu zespołów. Zimnej krwi brakowało jednak przede wszystkim, przez całe pierwsze 45 minut gospodarzom, którzy nie potrafili postawić przysłowiowej „kropki nad i” podkreślając swoją dominację na całej długości murawy. Obserwowaliśmy więc huraganowe ataki na bramkę Jaskółek, które przeprowadziły zaledwie kilka groźnych kontr, rozbitych zresztą przez naszą obronę i doskonale czytającą grę Biankę Raduj, która miała okazję zaledwie raz popisać się widowiskową paradą. Tymczasem pod bramką gości prawdziwych cudów dokonywała Martyna Halupczok, która nie tylko odważnie grała na przedpolu, ale także pełniła rolę ostatniego obrońcy! Nieprzerwane ataki zakończone zostały w końcu sukcesem, kiedy po technicznym strzale Oliwi Pietroczuk Kostrzynianki zdobyły pierwszą, historyczną bramkę w III Lidze Kobiet! Mimo prób ze strony Pietroczuk, Zielińskiej, Białomazur czy Wit gol zdobyty w 22 minucie okazał się jedynym trafieniem w pierwszej odsłonie meczu, co zapowiadało niezwykle emocjonujące widowisko po przerwie…

084

Po gwizdku zawodniczki MUKS PS Kostrzyn chciały koniecznie zdobyć kolejną bramkę, a na efekty nawałnicy pod bramką Halupczok nie trzeba było długo czekać. Na listę strzelców wpisała się ponownie Oliwia Pietroczuk, która przelobowała zarówno zaskoczoną takim zagraniem bramkarkę, jak i obronę gości! Chwilę później blisko zdobycia kolejnego gola była niezwykle aktywna w całym meczu Martyna Zielińska, która nie wykorzystała jedenastki. Jak na rasowego gracza przystało, Martyna nie załamała się jednak i zrehabilitowała się w 74 minucie, oszukując najpierw bramkarkę, a potem po pojedynku z obroną gości spokojnie umieściła piłkę w siatce. Sobotni rywal Kostrzynianek coś jeszcze próbował zmienić, odmienić los spotkania. Szalejąca po lewej stronie Kamila Białomazur najpierw urwała się obronie, następnie podała do Pietroczuk, która dośrodkowała w pole karne, a futbolówkę do siatki efektownym strzałem do bramki posłała Justyna Wit, która dzieliła i rządziła środkiem pola. Pod koniec spotkania trener dał odpocząć Jagodzie Bułakowskiej, którą zmienia Milena Urbaniak. W 82’’ zmienniczka odważnie wchodzi w pole karne i ustala wynik spotkania na 5:0.

118

Trener Stanisław Gorzelak tak komentuje to spotkanie: „Kiedy przejrzałem składy i zobaczyłem, że skład Jaskółek to dziewczyny urodzone w latach 1995-2000, a nasz zespół to w głównej mierze zawodniczki z roczników 2004-2005 - uznałem, że będzie ciekawie! Nasze młode zawodniczki poradziły sobie jednak z przeciwnikiem grającym co prawda w dziesiątkę, ale przecież przeciwnikiem bardziej ogranym w tej klasie rozgrywkowej, a my dopiero debiutujemy. One były tak spięte, że niektóre błędy nie wynikały z braku ich umiejętności, ale z tego, że były za bardzo poddenerwowane. No, ale wynik idzie w świat i bardzo cieszymy się z trzech punktów! Trudno być faworytem, jeśli jest się beniaminkiem - raczej trzeba mierzyć siły na zamiary, ale dzisiaj udowodniliśmy, że środek tabeli jest jak najbardziej realny!” Warto podkreślić, że dzięki wysokiej wygranej MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą jest liderem III Ligi Kobiet w grupie 3! Już za tydzień wyjazd do Zabrza (w pierwszym spotkaniu KKS Zabrze uległ Warcie Gorzów 4:0) a potem spotkanie przed własną publicznością z KS Ślęza Wrocław. Czekają nas zatem sportowe emocje na wysokim poziomie, a my czekamy na kolejne trzy punkty. Bo „MUKS PS najlepszy jest!”

112

MUKS Przyjaciół Sportu KOSTRZYN NAD ODRĄ: Bianka RADUJ (br.), Martyna ZIELIŃSKA, Weronika WIERZBICKA, Jagoda BUŁAKOWSKA, Justyna WIT, Kamila BIAŁOMAZUR, Oliwia PIETROCZUK (kpt.), Kornelia PIĄTEK, Weronika DZIECHCIARZ, Dominika NOWAK, Amelia JANUSZKIEWICZ.
Rezerwa: Julia CZARNECKA, Zuzanna MYSZCZYSZYN, Patrycja LIPKA, Marta GRONCZAKIEWICZ, Milena URBANIAK.
Trener: Stanisław GORZELAK.
UKS Jaskółki CHORZÓW: Martyna HOLUPOCZOK (br.), Daria LATKA (kpt.), Sylwia RYSZANY, Kinga KARLIŃSKA, Dolores GRUDZIEŃ, paulina MIELCAREK, Paulina ZAŁĘCKA, Aleksandra KNIESZNER, Agnieszka KRZEMIEŃ, Paulina JAROSZ.
Trener: Miłosz KOCUT.

126

WIĘCEJ ZDJĘĆ [TUTAJ]

KOMPLET WYNIKÓW 1. KOLEJKI:

MUKS PS KOSTRZYN NAD ODRĄ 5:0 UKS JASKÓŁKI CHORZÓW
Oliwia Pietroczuk 22' Oliwia Pietroczuk 51' Martyna Zielińska 74' Justyna Wit 78' Milena Urbaniak 82'
 
KKP WARTA GORZÓW WLKP 4:0 KKS ZABRZE
Kamila Szafrańska 4' Anna Okulewicz 49' Karolina Karaczyn 78' Honorata Humeniuk 86'
 
MKS POLONIA ŚWIDNICA - ŻAP 2:5 PROMIEŃ ŻARY
Kamila Kosior 65', 84' : 5' Patrycja Gancarz 15' Katarzyna Nowicka 30' Patrycja Gancarz 40' Patrycja Gancarz 81' Katarzyna Nowicka
 
KKS CZARNI II SOSNOWIEC 0:1 TKKF STILON GORZÓW
 
MKS POLONIA PRÓSZKÓW 1:3 LKS BŁOTNICA STRZELECKA
Karolina Kroker 73' : 3' Natalia Sypniewska 10' Marlena Jaszyk 88' Magdalena Truszczak
 
1 KS ŚLĘZA WROCŁAW 0:0 KS UNIA OPOLE
 

źródło: www.laczynaspilka.pl

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo