koronawirus-baner

Czarne na fotelu lidera

fotoW sobotnie (17.10.) popołudnie MUKS PS Kostrzyn nad Odrą podejmował rezerwy Ekstraligowego klubu KKS Czarni Sosnowiec. Już od pierwszych minut było widać różnicę pomiędzy oboma zespołami, choć Kostrzynianki nadrabiały swoje braki ambicją, walecznością i realizowaniem zamierzeń taktycznych. To nie wystarczyło i po emocjonującym meczu piłkarki z Sosnowca odnoszą zwycięstwo 0:6 i usadawiają się w fotelu lidera III Ligi Kobiet.

foto2

17 października weszły w życie nowe obostrzenia związane z Covid-19, przez co spotkanie rozegrano przy niemal pustych trybunach (zasiedli na nich jedynie porządkowi i część sztabu ze Sosnowca). Nie znaczy to, że piłkarki „odpuściły”! Wręcz przeciwnie! Od pierwszych minut goście narzuciły wysokie tempo i zachwycały grą z klepki. Już w 5’’ po rozegraniu piłki z rzutu rożnego przez Gabrielę Kuczyńską piłkę wrzuca w pole karne Dominika Misztal i kapitan Czarnych Emilia Sułkowska otwiera wynik spotkania. Ponad 20 minut gry to dominacja gości z Sosnowca, gdzie Kostrzynianki szukały swoich szans w kontrach, a Kuczyńska strzela tuż nad poprzeczką, co było najlepszą okazją do podwyższenia wyniku w tej części meczu przez gości. Bardzo dobra gra w obronie naszych zawodniczek pozwala jednobramkową różnicę utrzymać aż do 31 minuty, kiedy między nasze defensorki odważnie wchodzi Gabriela Kuczyńska i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku nie daje szans Biance Raduj. Przez kolejne minuty Czarne niemal zamykają nas na połowie, a tuż przed gwizdkiem swoją drugą bramkę w meczu zdobywa E. Sułkowska. Do przerwy na tablicy wyników jest 0:3.

foto3

Druga odsłona meczu to piękna, momentami bardzo wyrównana gra, gdzie nie brakowało pięknych strzałów z dystansu, efektownych parad B. Raduj i szukania trafienia przez Kostrzynianki. Momentami akcja przenosiła się spod jednego pola karnego pod drugie i to mimo zdobycia w 48’’ meczu gola przez Darię Długokęcką, która zresztą miała w tym meczu kilka innych sytuacji do wpisania się na listę strzelców. Przy stanie 0:4 odważniej zaatakowaliśmy i spotkanie zrobiło się bardzo ciekawe. Była nawet doskonała okazja na zdobycie bramki, której jednak nie potrafiliśmy zakończyć celnym trafieniem. Tymczasem goście w końcówce, po strzałach Klaudi Tobiczyk i wprowadzonej w drugiej połowie Weroniki Kamali zasłużenie wygrywają 0:6. Chcę w tym miejscu wyraźnie podkreślić: wysoka przegrana nie oddaje ambicji, determinacji i woli walki, jaką wykazały się w tym miejscu znacznie młodsze piłkarki z Kostrzyna, które mogą być z siebie dumne - brawo, brawo, brawo!

foto4

Trener Stanisław Gorzelak podsumowuje naszą grę tymi oto słowami: „Byłem przerażony kiedy porównałem wyniki naszego meczu z Wartą Gorzów (0:9), a jednocześnie wynik Warty z Czarnymi II Sosnowiec (0:5). Analizując te dwa mecze wydawało mi się, że nie unikniemy dwucyfrowej porażki. Dziewczyny jednak nie analizowały, tylko próbowały grać i gdyby nie bramki, które myśmy im podarowali, to wynik byłby bardziej przyzwoity. Jednakże mój młody zespół, gdzie najstarsza zawodniczka miała 17 lat, jeszcze musi dużo się uczyć, żeby zacząć wygrywać. Plusem jest to, że uczymy się grać w obronie. A jak się nauczymy, uodpornimy się na porażki - to nie będzie tragedii, gdy przegramy jakiś ważny mecz. Albo będziemy przegrywać, ale będzie można się zdopingować, by powalczyć o zwycięstwo. Trudno być bowiem w sytuacji, kiedy wygrywa się z wszystkimi wysoko i nagle natrafia się na równorzędnego przeciwnika, który nie pozwala się ograć i jeszcze wychodzi na prowadzenie po strzelonej bramce. Wtedy jest załamanie. A nas porażki nie załamują, co było doskonale widać w dzisiejszym meczu. Zatem kiedyś z pewnością docenimy smak zwycięstwa.”