Zew Dąbroszyn mistrzem jesieni

walka o punktyKoniec rundy jesiennej przyniósł nam Grand Derby, czyli spotkanie Zewu Dąbroszyn z Towarzystwem Sportowym „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą. Można go śmiało nazwać „meczem rundy jesiennej”, ponieważ obfitował we wszystko co kochamy w piłce nożnej - ogromne sportowe  emocje, piękne akcje, niesamowite parady bramkarzy i wreszcie trzy bramki, które zdecydowały o tytule „mistrza jesieni” w Klasie B.

Zew Dąbroszyn vs TS Celuloza

ZEW DĄBROSZYN 3:0 (0:0) TS CELULOZA KOSTRZYN NAD ODRĄ
1:0 Paweł Czarnecki (51 min.)
2:0 Krzysztof Pokolenko (67 min.)
3:0 Jakub Sowiński (82 min.)

ZEW DĄBROSZYN SKŁAD: Marek Wilczek (br.), Ernest Urman (kpt.), Sebastian Żychowicz, Adrian Szcześniak, Rafał Żygielewicz (24 min. żółta kartka, od 61 min. Mariusz Torbiczuk), Jakub Sowiński, Kamil Owczarczyk, Krzysztof Chuchnowski, Paweł Czarnecki, Bartosz Bryja, Paweł Rupniak REZERWA: Paweł Bułgajewski, Paweł Kononowicz, Mariusz Torbiczuk, Kamil Szerwiński, Grzegorz Madej, Krzysztof Pokolenko TRENER: Stanisław Urman

TOWARZYSTWO SPORTOWE CELULOZA KOSTRZYN NAD ODRĄ SKŁAD: Krzysztof Skałba (br.), Łukasz Dorniak (kpt.), Jakub Wesołowski, Łukasz Zalewski, Łukasz Kostowiecki (12 min. żółta kartka), Mateusz Niedźwiecki (45 min. Vitali Valaha), Tomasz Ogórek (47 min. żółta kartka), Tomasz Czarnobaj, Wojciech Janicki (45 min. Damian Krupa), Łukasz Guzowski, Mateusz Migdal REZERWA: Daniel Kusyk, Kacper Drygajło, Vitali Valaha (87 min. żółta kartka), Krzysztof Strojny, Damian Krupa, Norbert Grabarski TRENER: Łukasz Kostowiecki

Zew Dąbroszyn w ataku

Od pierwszego gwizdka obie drużyny ruszyły do ataku, ale grały nieco zachowawczo. Dlatego też zamiast huraganowych wypadów pod bramkę przeciwnika obserwowaliśmy głównie walkę o dominację w centrum boiska. Ataki zarówno z jednej jak i z drugiej strony nastawione były głównie na długie, prostopadłe podania. W grze obu drużyn ryzyka nie było jednak ryzyka - podział punktów zadowalał bowiem obie ekipy. W tej części spotkania przytomnie zachowywała się obrona „papierowych” raz po raz łapiąc Pawła Czarneckiego na pozycji spalonej, a dobre ustawienie defensywy nie pozwalało mu rozwinąć skrzydeł. Pod drugą bramką szalał Mateusz Migdal, który jednak nie mógł znaleźć sposobu na umieszczenie piłki pomiędzy słupkami fenomenalnie broniącego w tym dniu Marka Wilczka – moim zdaniem piłkarza meczu. Niewiele pomagały tu także strzały  dystansu Łukasza Kostowieckiego – do przerwy było 0:0. Trzeba jednak odnotować, że w pierwszej połowie bliżej szczęścia byli goście, ale po strzale Mateusza Migdala piłka trafiła w poprzeczkę.

o krok od gola...

Druga połowa należała do Zewu Dąbroszyn, choć ostra walka toczyła się niemal o każdy centymetr boiska. Widać było, że już od pierwszych minut gospodarze grali bardziej ofensywnie. W 51 minucie po dokładnym dośrodkowaniu głową strzela Paweł Czarnecki, a Krzysztof Skałba może jedynie bezradnie patrzeć jak piłka wpada do siatki. Chwilę później (bo już w 67 minucie meczu) pięknym strzałem z dystansu Krzysztof Pokolenko pokonuje bramkarza Celulozy po raz drugi. Kolejne minuty to przewaga gości, jednak Mateusz Migdal najpierw o centymetry mija się z piłką a chwilę później drugi raz w tym meczu trafia w poprzeczkę. Pomimo narastających ataków „papierowych”, to Zew wyprowadza skuteczną kontrę, którą celnym strzałem w światło bramki kończy Jakub Sowiński, ustalając wynik meczu na 3:0 dla gospodarzy. Zew tym samym zostaje „mistrzem jesieni”. Warto jednak podkreślić, że wynik meczu nie oddaje tego, jak bardzo zacięte i wyrównane było to spotkanie, w którym atut własnego boiska i słabiej dysponowaną defensywę kostrzynian gospodarze potrafili bezwzględnie wykorzystać. Wielkie brawa należą się nie tylko dla piłkarzy, ale także dla kibiców, którzy pomimo deszczowej pogody potrafili stworzyć wspaniałą atmosferę.

trybuna kibiców

Przed nami zapowiada się więc pasjonująca walka o mistrza grupy Słubice w Klasie B pomiędzy bohaterami dzisiejszego spotkania. Trudno bowiem przypuszczać, aby Warta Kołczyn była w stanie odrobić stratę aż 7 punktów do drużyn, które w rundzie jesiennej odniosły zaledwie jedną (!) porażkę. Czy o pierwszym miejscu w tabeli będzie zatem decydował ostatni mecz, który tym razem będzie w Kostrzynie nad Odrą i czy „papierowi” zrewanżują się Zewowi Dąbroszyn za dzisiejszą porażkę?

IX KOLEJKA (26-27 października)
Pauza: Tęcza Żubrów
Warta Kołczyn 3:1 Juwenia II Boczów
Orkan Długoszyn 3:1 Spójnia III Smogóry
Walka Czarnów 0:2 KS Glisno
Zew Dąbroszyn 3:0 TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą