Perfekcyjny początek sezonu!

prezentacja drużynPodczas inauguracyjnego meczu II Ligi Futsalu zespół Towarzystwa Sportowego „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą podejmowała ekipę m40.pl Poznań. Spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 13:00 w hali kostrzyńskiego Zespołu Szkół obfitowało nie tylko w sportowe emocje, ale miało także profesjonalną oprawę i zostało zauważone przez lubuskie media. Zapraszamy na naszą fotorelację (w tym miejscu dziękuję Panu Mariuszowi Staniszewskiemu za fotki).

TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą - futsal

Towarzystwo Sportowe „CELULOZA” Kostrzyn nad Odrą 4:2 (1:0) m40.pl Poznań
1:0 Sebastian Janowski (2 min.)
2:0 Mateusz Migdal (22 min.)
2:1 Przemysław Marciniak (30 min.)
3:1 Stanisław Bogusz (38 min.)
4:1 Stanisław Bogusz (39 min.)
4:2 Przemysław Marciniak (40 min.)

TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą: Daniel Kusyk (bramkarz, rez. Krzysztof Skałba), Krzysztof Bednarek, Stanisław Bogusz, Adrian Kłodawski, Damian Krupa, Sebastian Jankowski, Michał Mendelski, Mateusz Migdal, Mateusz Niedźwiecki, Tomasz Ogórek, Michał Rajkiewicz (kapitan)

m40.pl Poznań: Zbyszko Nawrocki (bramkarz), Mikołaj Bogucki, Jacek Kalbarczyk (kapitan), Przemysław Marciniak, Wiktor Kaźmierczak, Grzegorz Urbański, Piotr Zakrzewski

oficjalne otwarcie sezonu 2013/2014

Zanim piłkarze rozpoczęli sportową rywalizację nastąpiła ceremonia otwarcia, podczas której zaprezentowano oba zespoły. Pięknych bramek i wielu emocjonujących akcji życzył bohaterom dzisiejszego spotkania i tłumnie zgromadzonej publiczności członek zarządu LZPN z Zielonej Góry Andrzej Graczyk. W inauguracji uczestniczył także Zarząd TS „Celuloza” w osobach Alberta Wawrzyniaka (prezes) i Pawła Pulkowskiego (skarbnik). W tym miejscu wypada także wspomnieć o Zygmuncie Mendelskim (Dyrektor MOSiR w Kostrzynie nad Odrą), który profesjonalnie prowadził całe zawody, komentował mecz i zadbał o oprawę muzyczną całej imprezy.

Sebastian Jankowski w ataku

Pierwsza połowa meczu zdecydowanie należała do gospodarzy. Nie tylko zdobyli oni jedyną w tej części spotkania bramkę, ale także dominowali na boisku, pozwalając gościom na niewiele gry na swojej połowie. Trochę szkoda niewykorzystanych w pierwszych dwudziestu minutach  sytuacji bramkowych, ale kibice raz po raz nagradzali piękne, dynamiczne akcje kostrzyńskiej drużyny, którą przed meczem wielu skazywało na pożarcie. Trener Łukasz Kostowiecki z szerokiej kadry wybrał jednak piłkarzy, którzy znakomicie się spisali w tym spotkaniu. Pierwsza połowa, dzięki bramce zdobytej w drugiej minucie meczu przez Sebastiana Jankowskiego zakończyła się wynikiem 1:0. Na kibiców w przewie spotkania czekała jednak prawdziwa niespodzianka, jaką był występ zespołu tanecznego „QUEST” z Kostrzyna nad Odrą.

Mateusz Migdal przy piłce

Druga połowa spotkania była bardziej wyrównana. Widać było, że zespół gości chciał za wszelką cenę zmienić losy meczu, przez co nieco się odsłonił. Kontry „Celulozy” stawały się coraz groźniejsze, aż  w końcu po raz drugi poznańskiego bramkarza pokonał w 22 minucie pojedynku Mateusz Migdal. Po tej bramce mogliśmy obserwować wściekły atak na bramkę Daniela Kusyka i kilka niemal stuprocentowych akcji bramkowych, których nie potrafili wykorzystać nasi napastnicy. Zgodnie z piłkarskim porzekadłem, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, w 30 minucie Przemysław Marciniak zdobywa bramkę kontaktową dla gości. Ostatnie minuty meczu stają się więc niezwykle dramatyczne, tym bardziej, że w tej części meczu bramkarze obu drużyn raz po raz „ratują” wynik meczu. I oto przychodzi 38 minuta, kiedy po pięknej akcji na listę strzelców wpisuje się ponownie Stanisław Bogusz, który minutę później strzela na pustą bramkę gości zdobywając drugiego gola w tym meczu. W ostatnich minutach m40.pl zdecydowało się bowiem na zmianę bramkarza na zawodnika z pola, czego efektem była nie tylko stracona bramka, ale także gol Przemysława Marciniaka w ostatnich sekundach, który ustala wynik meczu na 4:2.

Kolejne mecze już wkrótce, oby nasi piłkarze zachowali wysoką formę na cały sezon, wówczas o awans do I Ligi Futsalu możemy być spokojni. Czego i sobie i Państwu życzy Bartłomiej Suski

[TERMINARZ ROZGRYWEK]

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 

 
POLECAMY:
 
 pnuw
14 lipca, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
rybka
23 lipca, godz. 16:00
Miejska Biblioteka Publiczna
 
27 lipca, od godz. 20:00
Kino letnie
  
plakat pl
Turniej rocznika 2009
25 sierpnia
zapisy trwają!
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk6
Samorządny Kostrzyn
Nr 6/2019 - CZERWIEC 2019
 
pl6b
Przekrój Lokalny
Nr 6(77)/2019 - CZERWIEC 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo