Kolejny turniej piłkarzy ręcznych

UKS Nukleon walczy!Gorzów był miejscem rywalizacji młodych piłkarzy ręcznych w trzecim turnieju w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Gospodarz, zdecydowany faworyt całych rozgrywek (dwunasta drużyna w Polsce z poprzedniego sezonu), 17.11.2013r. „ustawiła poprzeczkę” dla drużyn przyjezdnych bardzo wysoko. Już w pierwszym meczu przyszło nam walczyć właśnie z nimi.

walka o punkty...

Zgodnie z przewidywaniami Gorzów rozpoczął bardzo mocno. W obronie „każdy swego” mogli w pełni pokazać swoje umiejętności techniczne oraz szybkość. Nasi zawodnicy bardzo ambitnie starali się im dorównać i w pierwszej fazie meczu prowadzili w miarę wyrównaną grę. Górę wzięło jednak boiskowe doświadczenie rywala, który bezlitośnie wykorzystał każdy nasz błąd zdobywając kolejną bramkę. Już po sześciu minutach przegrywaliśmy 5:0. Niestety nie mogliśmy w żaden sposób zdobyć bramki, nawet przy pewnych sytuacjach rzutowych.  Dopiero przy wyniku 10:0 zdobyliśmy bramkę honorową. Pierwsza połowa zakończyła się wysoką przegraną 12:1. Druga odsłona to zdecydowanie lepsza gra z naszej strony. Nie byliśmy już tak spięci i zaczęliśmy grać konsekwentnie w obronie. Gorzowianie w tej odsłonie zdołali rzucić nam 6 bramek wygrywając cały mecz 18:3

spotkanie z Orlikiem

Kolejne spotkanie z Orlikiem rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Pierwsze trzy minuty to wyrównana gra i wynik 2:2. Każda następna minuta to jednak coraz większa przewaga Orlika, który konsekwentnie wykorzystywał nasze błędy. Dzięki temu schodził po pierwszej połowie wygrywając 13:3. W drugiej odsłonie jak zwykle zawodnicy Nukleonu zagrali dużo lepiej. Kilka naprawdę ciekawych akcji, bardzo dobre rzuty z dystansu pozwoliły zmniejszyć wynik porażki do 21:7.

mecz z Zewem Świebodzin

W ostatnim meczu z Zewem Świebodzin, na pierwszą połowę wyszliśmy z najmłodszym oraz najmniej ogranym składem. Zmiennicy, wśród nich jeden debiutant rozegrali całą pierwszą połowę i zrobili to bardzo dobrze. Przy obronie „każdy swego” która wymusza  bardzo dużo walki o każdą piłkę  zmiennicy zagrali bardzo ambitnie i wyjątkowo dobrze drużynowo.  Nawet przez moment wynik dla nas nie był zagrożony co w efekcie pozwoliło wygrać nam pierwszą odsłonę 9:2. Postawa zmienników podziałała budująco na zawodników pierwszego składu , którzy w drugiej połowie dorzucili 10 bramek nie tracąc żadnej. Dzięki temu Nukleon wygrał ostatnie spotkanie  19:2.

Wyniki pozostałych meczów w turnieju: UKS Miś Gorzów :  UKS Orlik Świebodzin – 25:16, (15:9), TS Zew Świebodzin : UKS Miś Gorzów  - 4:23, (1:14), TS Zew Świebodzin : UKS Orlik Świebodzin – 5:22, (3:12).

Tabela końcowa ligi wojewódzkiej po trzech turniejach , grupa I – „młodzik młodszy” :

0

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny: „W kolejnym turnieju moi zawodnicy pokazali dwa oblicza. Z jednej strony duża ambicja i wola walki, z drugiej przestoje w grze spowodowane brakiem pewności i dużą ilością błędów. Bardzo cieszy mnie fakt że wiele minut rozegrali zmiennicy, którzy mieli możliwość do zdobycia boiskowego doświadczenia. Zaprezentowali się zresztą bardzo dobrze co jest dobrym prognostykiem przed następnymi turniejami. A te najważniejsze dopiero przed nami. Jeszcze  24 listopada rozegramy turniej w Świebodzinie który tak naprawdę nic już nie zmieni w rozstawieniu do następnego etapu. Bardzo ważny turniej rozegramy 1 grudnia, którego będziemy gospodarzem. Będzie on jednym z czterech decydujących o możliwości walki w ścisłym finale rozgrywek. Dziękuję rodzicom zawodników i sympatykom klubu za stworzenie sportowej atmosfery wokół klubu oraz Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie  Ekonomicznej S.A., za pomoc i sponsoring."