Lwy zostały poskromione

Lions Skwierzyna z tarczą...Towarzystwo Celuloza Kostrzyn nad Odrą w trzeciej kolejce II Ligi Futsalu (grupa lubuska) na wyjeździe zmierzyła się z zespołem Lions (Lwy) Skwierzyna. Mecz, który rozpoczął się punktualnie w samo południe był prowadzony w szybkim tempie i nie brakowało emocji. Papierowi po pięknym spotkaniu poskromili w wielkim stylu skwierzyńskie lwy – zapraszamy do fotorelacji!

4:9 Adrian Kłodawski

LIONS SKWIERZYNA: Łukasz Pietrzak (bramkarz), Krzysztof Wołowski, Filip Hercog, Robert Sieńko, Łukasz Florek, Patryk Konieczny, Damian Sikorski, Miłosz Tataj (ż.k.), Krzysztof Jakubiak, Daniel Klaus TRENER: Krzysztof Czemarmazowicz

TOWARZYSTWO SPORTOWE CELULOZA KOSTRZYN NAD ODRĄ: Marcin Buliczak (bramkarz), Dawid Jankowski, Adrian Kłodawski, Kamil Orłowski, Sebastian Jankowski, Daniel Kusyk, Stanisław Bogusz, Krzysztof Bednarek, Mateusz Migdal, Jakub Wesołowski, Mateusz Niedźwiecki, Damian Krupa, Łukasz Dorniak, Krzysztof Skałba TRENER: Łukasz Kostowiecki, Łukasz Dorniak

Inauguracyjne spotkanie w Przytocznej

Mecz rozegrany został w Hali Sportowej w Przytocznej, tak więc żadna drużyna nie miała za sobą atrybutu własnego „boiska”. Goście mieli za to za sobą kibiców, bowiem na trybunach zdecydowanie więcej było mieszkańców Kostrzyna z legendarnym bramkarzem "Celulozy" Arnoldem Dymnickim, dyrektorem MOSiR Zygmuntem Mendelskim i Zarządem TS Celuloza (reprezentowanym przez Alberta Wawrzyniaka i Pawła Pulkowskiego) na czele. Spotkanie rozpoczęło się od profesjonalnej prezentacji obu drużyn a pierwszego kopnięcia piłki dokonał osobiście Wójt Gminy Przytoczna Bartłomiej Kucharyk.

pierwszy gol Papierowych

Goście od pierwszych minut zdominowali rywali, co dało efekt w postaci bramkowej – jedną z pierwszych akcji skutecznym strzałem zakończył Kamil Orłowski. Gospodarze, który w tym meczu zdani byli na grę z kontry jednak nie rezygnowali i po jednej z akcji Robert Sieńko pokonał świetnie dysponowanego w tym dniu Marcina „Buli” Buliczaka, który moim zdaniem był bohaterem meczu. Kolejne minuty to już jednak pełna kontrola niemal każdego centymetra boiska przez Papierowych, czego efektem są kolejne bramki - Sebastian Jankowski, Adrian Kłodawski, Dawid Jankowski i Kamil Orłowski wpisują się kolejno na listę strzelców i po chwili jest już 1:5. Warto odnotować, że gospodarze stracili nieco w tym momencie nerwy, jednak po brutalnym pchnięciu naszego zawodnika Miłosz Tataj otrzymuje żółtą kartkę, co nieco „uspokaja” niesportowe zagrania. Mimo takiego wyniku gospodarze nie rezygnują i po jednej z kontr Robert Sieńko ponownie pokonuje naszego bramkarza, który w tej akcji jest bez szans. Na odpowiedź Celulozy nie trzeba długo czekać – po dokładnym, niemal centymetrowym podaniu Kamil Orłowski „tańczy” w polu karnym rywali i Łukasz Pietrzak musi uznać wyższości naszego napastnika.

Trenerzy mobilizują zespół...

Po przerwie skwierzyński zespół, który nie miał już nic do stracenia, rzuca się do ataku ale kolejną bramkę do swojego konta dopisuje Kamil Orłowski. W tym momencie następuje zbyt duże odprężenie w szeregach naszego zespołu, co powoduje, że w ciągu zaledwie kilku minut tracimy dwie bramki – po golach Łukasza Florka i Roberta Sieńko nasza przewaga topnieje do „zaledwie” trzech oczek. Wówczas trener Łukasz Kostowiecki prosi o przerwę i mobilizuje swoich zawodników do bardziej ofensywnej i bardziej uważnej gry. Po tej reprymendzie Papierowi ponownie przejmują kontrolę nad przebiegiem spotkania, a po pięknej, szybkiej i skutecznej akcji całej drużyny na listę strzelców wpisuje się najpierw Mateusz Migdal, a w końcówce Adrian Kłodawski, który ustala wynik spotkania na 4:9. Tak więc we wspaniałych nastrojach wyjeżdżamy ze Skwierzyny – nie tylko udało się poskromić lwy, ale także odnieść pewne zwycięstwo, które daje nam kolejne trzy punkty w tabeli. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie, które rozgrywamy przed własną publicznością. Organizatorzy obiecują, że i tym razem atrakcji nie zabraknie - i to nie tylko tych sportowych…