koronawirus-baner

Porozumienie ze strażakami podpisane!

porozumienie zostało podpisane!Burmistrz Dariusz Jaworski podpisał dziś porozumienie z OSP w Witnicy. Obie strony zadeklarowały dalszą, zgodną współpracę. Podpisany dzisiaj dokument kończy niepotrzebny spór o zasady użytkowania pomieszczeń w Regionalnym Centrum Ratownictwa przez strażaków i obronę cywilną. Porozumienie parafowali Burmistrz Dariusz Jaworski i prezes OSP w Witnicy Fryderyk Popyk. – Cieszę się, że udało nam się znaleźć rozwiązanie zaakceptowane przez obie strony. Chcemy współdziałać dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszej Gminy i sprawnego działania systemu przeciwpożarowego – mówi Burmistrz Dariusz Jaworski. Również strażacy czują się usatysfakcjonowani.

– Chcemy zająć się tylko i wyłącznie realizacją zadań statutowych oraz podnoszeniem swojej gotowości operacyjno – technicznej. Oferujemy lojalną współpracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Miasta i Gminy Witnica – deklaruje Prezes Fryderyk Popyk.
Obie strony uzgodniły, że sala szkoleniowa, aneks kuchenny i taras będą współużytkowane przez OSP Witnica oraz służby Urzędu Miasta odpowiedzialne za ochronę przeciwpożarową i obronę cywilną. Decyzję o udostępnieniu sali szkoleniowej będzie podejmować OSP po uzyskaniu zgody Burmistrza, Zastępcy Burmistrza lub Sekretarza. Bieżące utrzymanie pomieszczeń weźmie na siebie Gmina. Burmistrz anulował też wypowiedzenie nieodpłatnego użyczenia pomieszczeń RCR. Porozumienie jest aneksem do umowy nieodpłatnego użyczenia i weszło już w życie.

Witnica

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo