koronawirus-baner

Nagroda Jana została przyznana!

Spotkanie w Kietz - audytoriumDnia 30 listopada br. Stowarzyszenie Historii Kostrzyna (Verein für die Geschichte Küstrins) z Küstrin-Kietz po raz pierwszy przyznało „Nagrodę Jana“ („Johannes-Award”). Wyróżnienie to będzie przyznawane, aby uhonorować osoby, które badają i dokumentują historię Kostrzyna. Poniżej prezentujemy fotorelację z tego niezwykłego wydarzenia autorstwa w-ce prezesa Stowarzyszenia Andiego Steinhaufa. Jednocześnie redakcja dziękuje za udostępnienie materiałów i życzy Stowarzyszeniu samych sukcesów w nadchodzącym roku.

dr Schmoook

Już jakiś czas temu ruszyły przygotowania do wyjątkowego spotkania, które mogło by się nie odbyć, gdyby nie życzliwość pracowników Domu Kultury z Küstrin-Kietz. Szczególne podziękowania należą się tutaj Pani Kutcher, która zadbała o jego perfekcyjną organizację. Swoje przemówienia wygłosili  tej okazji: prezes Stowarzyszenia Martin Rogge i dr Schmoook (na zdjęciu), który na tą uroczystość przybył aż z dalekiego Bad Freienwalde. Wśród publiczności obecnej na ceremonii wręczenia nagrody byli nie tylko mieszkańcy Küstrin-Kietz z burmistrzem Astrid Bialek na czele, ale także przedstawiciele Twierdzy Spandau, Muzeum Twierdzy Kostrzyn oraz osoby prywatne, jak choćby regionalista Zbigniew Czarnuch z Witnicy.

Kapituła wręcza Nagrodę Jana

Nazwisko tegorocznego zwycięzcy było utrzymywane w tajemnicy do ostatniej chwili. Zdobywcą „Nagrody Jana” w roku 2013 został dr Herbert Tamm, który 91 lat temu urodził się w Kostrzynie. Przez ostatnie 30 lat opublikował ponad 40 artykułów i napisał dwie książki (a także uczestniczył w powstaniu wielu innych) poświęconych historii swojego miejsca urodzenia. Pomimo sędziwego wieku przybył jednak na uroczystość aby osobiście odebrać nagrodę. Była to więc doskonała okazja, aby po wręczeniu wyróżnienia poprosić dra Tamma o autograf, choćby na kartach książki "Festschrift  zur 100jährigen Wiederkehr der Gründung des Vereins für die Geschichte Küstrins", którą napisał w roku 2001.

dr Herbert Tamm

Po oficjalnej części ceremonii zgromadzona publiczność została zaproszona na słodki poczęstunek. Przy kawie i cieście można było porozmawiać, a miła atmosferę zapewniła Pani Joschko z Gorgast, która zadbała o oprawę muzyczną. Po około dwóch godzinach spotkanie się zakończyło, ale pamięć o nim na długo pozostanie w naszych sercach.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo