koronawirus-baner

Witamy w roku podróżniczka

Rzeczpospolita PtasiaSzanowni Obywatele i Sympatycy Rzeczpospolitej Ptasiej! Witamy Was w roku podróżniczka i życzymy Wam dobrej kondycji do bliższych i dalszych wędrówek! Czekając na przylot tego barwnego słowika piszemy krótko o tym, co wydarzyło się w Rzeczpospolitej Ptasiej w minionym roku. Oprócz zorganizowanych z rozmachem imprez edukacyjnych - Zlotu i Maurycjady, podjęliśmy także inne działania na rzecz uatrakcyjnienia pobytu w Rzeczpospolitej Ptasiej - m.in. wyznaczyliśmy i oznakowaliśmy 2 nowe szlaki turystyczne - kani i dudka - prowadzące przez malownicze okolice Słońska oraz posadziliśmy ponad 150 żywokołów wierzbowych, aby zastąpić coraz starsze i usychające wierzby.

 

Rzeczpospolita Ptasia w Ujściu Warty otrzymała Lubuską Perłę Turystyczną oraz została laureatem konkursu National Geographic Traveler na 7 Nowych Cudów Polski w 2015 roku. Fakt ten dodał nam skrzydeł oraz, mamy nadzieję, powiększy grono sympatyków odwiedzających ptasi raj. Otrzymaliśmy też od Państwa darowiznę 1% w kwocie 4 946,30 zł, za którą bardzo serdecznie dziękujemy, rozliczenie. Będziemy wdzięczni, jeśli ktoś z Państwa przekaże nam 1% podatku za 2015 r.

Joannici

Na początku roku 2016 najprawdopodobniej dały o sobie znać wspomniane wyżej skrzydła, gdyż polecieliśmy i daleko, i wyjątkowo wcześnie. Rok 2016 zaczęliśmy bowiem od Spotkania z Rzeczpospolitą Ptasią w naszej Ambasadzie w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Oczywiście planujemy i zapraszamy na nasze cykliczne imprezy. XV Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej zorganizujemy 23 kwietnia, a Maurycjadę 26 czerwca. Aby przybliżyć turystom wytyczone przez nas trasy zaplanowaliśmy na 25 lipca Rajd na Ptasim szlaku. Nie ustajemy także w staraniach, by urozmaicić otwarty krajobraz doliny dolnej Warty - będziemy zatem sadzić kolejne drzewa.    

wycieczka

Zapraszamy, wybierzcie się w podróż do Rzeczpospolitej Ptasiej w Ujściu Warty – Nowego Cudu Polski!     Z serdecznymi pozdrowieniami z niespodziewanie zimowych mokradeł,
Izabella Engel i Henryk Radowski

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo