mediaexpert

Ptaszki, karmniki, kubki i podkładki

LebusTo wszystko można było wykonać własnoręcznie na specjalnych polsko-niemieckich warsztatach ceramicznych, które w październiku odbywały się w Lebus w Niemczech. Udział w nich brali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Kostrzyna nad Odrą i uczniowie szkół niemieckich: z Seelow, Frankfurtu i okolic. Spotkanie odbyło się na zaproszenie dyrektora Domu Kultury w Lebus Jensa Lawrenza. Opiekunem polskiej grupy była pani Danuta Cichowska-Kępa.

Pierwszego dnia poznaliśmy uczestników warsztatów oraz program pobytu...

 

Lebus3Wtorek zaczęliśmy od wyjazdu na basen do Frankfurtu. Po powrocie rozpoczęły się pierwsze zajęcia, które polegały na wykonaniu ptaszków z modeliny.

Kolejnego dnia po śniadaniu wykonaliśmy z doniczek karmniki dla ptaków. Po skończonych zajęciach wybraliśmy się do Eberswalde. Tam, podczas rejsu statkiem kanałem Finow wpłynęliśmy na śluzę windową. Gdy znaleźliśmy się w środku, statek wjechał windą na wyższy poziom. Byliśmy bardzo zaskoczeni tym, że istnieją takie śluzy windowe. Następnie udaliśmy się do Centrum Gier i Rozrywki Fitolino. Po powrocie z okazji zbliżającego się święta Halloween bawiliśmy się w poszukiwanie tajemniczego słodkiego skarbu ukrytego na terenie ośrodka. Zabawa była świetna, bo odbywała się po zmroku.

Czwartek był dniem zapełnionym zajęciami ceramicznymi. Kolejnym naszym dziełem było wykonanie mozaiki z rzeczy, które udało nam się znaleźć na terenie ośrodka i z różnych darów natury. Natomiast po południu zabraliśmy się za zdobienie kubków. Wyszły naprawdę przepiękne. Wieczorem odbyła się dyskoteka, na której wszyscy super się bawili.

Piątek był ostatnim dniem warsztatów i zarazem dniem powrotu do domu. Zaraz po śniadaniu odbyły się zajęcia, podczas których robiliśmy podkładki pod szklanki ze specjalnych koralików. W końcu nastała chwila pożegnania. Wszyscy byli bardzo smutni, że to wszystko tak szybko się kończy. Uważamy, że był to najlepszy turnus na jakim byliśmy.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

WAKACJE W MIEŚCIE!
lato2018
POLECAMY:
dmuchane
19 lipca
Park Miejski
folklor
22 lipca, godz. 17:00
Amfiteatr

dycha
2 września, g. 11:00
ZAPISY RUSZYŁY! 

 
lipiec
Lipiec 2018

AKTUALNE NUMERY

Samozrądny Kostrzyn Czerwiec 2018
Nr 6/2018 - CZERWIEC 2018
 
Prezkrój Lokalny czerwiec 2018
Nr 6(66)/2018 - CZERWIEC 2018
 

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo