Ptaszki, karmniki, kubki i podkładki

LebusTo wszystko można było wykonać własnoręcznie na specjalnych polsko-niemieckich warsztatach ceramicznych, które w październiku odbywały się w Lebus w Niemczech. Udział w nich brali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Kostrzyna nad Odrą i uczniowie szkół niemieckich: z Seelow, Frankfurtu i okolic. Spotkanie odbyło się na zaproszenie dyrektora Domu Kultury w Lebus Jensa Lawrenza. Opiekunem polskiej grupy była pani Danuta Cichowska-Kępa.

Pierwszego dnia poznaliśmy uczestników warsztatów oraz program pobytu...

 

Lebus3Wtorek zaczęliśmy od wyjazdu na basen do Frankfurtu. Po powrocie rozpoczęły się pierwsze zajęcia, które polegały na wykonaniu ptaszków z modeliny.

Kolejnego dnia po śniadaniu wykonaliśmy z doniczek karmniki dla ptaków. Po skończonych zajęciach wybraliśmy się do Eberswalde. Tam, podczas rejsu statkiem kanałem Finow wpłynęliśmy na śluzę windową. Gdy znaleźliśmy się w środku, statek wjechał windą na wyższy poziom. Byliśmy bardzo zaskoczeni tym, że istnieją takie śluzy windowe. Następnie udaliśmy się do Centrum Gier i Rozrywki Fitolino. Po powrocie z okazji zbliżającego się święta Halloween bawiliśmy się w poszukiwanie tajemniczego słodkiego skarbu ukrytego na terenie ośrodka. Zabawa była świetna, bo odbywała się po zmroku.

Czwartek był dniem zapełnionym zajęciami ceramicznymi. Kolejnym naszym dziełem było wykonanie mozaiki z rzeczy, które udało nam się znaleźć na terenie ośrodka i z różnych darów natury. Natomiast po południu zabraliśmy się za zdobienie kubków. Wyszły naprawdę przepiękne. Wieczorem odbyła się dyskoteka, na której wszyscy super się bawili.

Piątek był ostatnim dniem warsztatów i zarazem dniem powrotu do domu. Zaraz po śniadaniu odbyły się zajęcia, podczas których robiliśmy podkładki pod szklanki ze specjalnych koralików. W końcu nastała chwila pożegnania. Wszyscy byli bardzo smutni, że to wszystko tak szybko się kończy. Uważamy, że był to najlepszy turnus na jakim byliśmy.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
 moto
26 maja
teren koło Amfiteatru
flisy
9 lipca

 
kzr 18
Maj 2018

AKTUALNE NUMERY

sk3
Nr 3/2018 - MARZEC 2018
 
pl3
Nr 3(63)/2018 - MARZEC 2018
 
wzp4
nr 4(33) 2017 - Grudzień 2017 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad1
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo