Kostrzyński szpital, co dalej?

karetka„Wszystkie ręce na pokład” to hasło, które w bieżącym okresie może przynieść pozytywne efekty dla instytucji zwanej kostrzyńskim szpitalem. Powołana przy Radzie Powiatu komisja doraźna ds. zapewnienia realizacji zadań ochrony zdrowia na terenie Powiatu Gorzowskiego pilnie przygląda się poczynaniom zarządu kostrzyńskiej lecznicy. W skład tej komisji weszli wszyscy radni powiatowi z Kostrzyna i pan Paweł Pisarek z Witnicy. Ja jestem jej przewodniczącym.

 

 

pismo1Osobiście uważam, że łatwiej zdobyć Mount Everest bez butli tlenowej, jak przewidzieć, w którą stronę potoczą się losy jedynego szpitala w naszym powiecie. Do niedawna przypuszczałem, że tylko właścicielowi spółki Nowy Szpital nie do końca zależy na sprawnym funkcjonowaniu szpitala. Swoje przypuszczenia brałem stąd, że nikt nigdy nie był w stanie jednoznacznie mi powiedzieć, dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze? Miałem wielką przyjemność być pacjentem oddziału rehabilitacji w zeszłym roku i podziwiałem mrówczą pracę i oddanie personelu tam zatrudnionego. To im zawdzięczam dzisiejszą sprawność. Miałem jednakże również wątpliwą przyjemność przyglądać się z bliska warunkom pracy rehabilitantek i pielęgniarek. Na własne oczy widziałem, jak pielęgniarka oddziałowa "myje gary", jak szefowa rehabilitantek targuje się o naprawę sprzętu bardzo niezbędnego do pracy. Widziałem, wiele innych rzeczy... O wszystkim tym mówiono mi wcześniej, ale nie chciałem w to wierzyć. Tak niewiarygodne informacje płynące od związków zawodowych działających w szpitalu nagle znalazły potwierdzenie. Chciałbym wierzyć, że to już za nami.

Dzisiaj mamy inne problemy. Tak sobie myślę, że sytuując kostrzyński szpital na przysłowiowym "końcu świata", oddając go w prywatne ręce ktoś kiedyś popełnił wielki błąd. To zamieszanie doprowadziło do tego, że wg mojej oceny, pracownicy stracili nie tylko pieniądze, ale i zdrowie, a sam szpital szansę na prawidłowy rozwój. Szpital prywatny ma bardziej „pod górę” niż placówka samorządowa. Dzisiaj szpital prywatny musi zabiegać o wsparcie samorządu, który, wydaje mi się, jest często kulą u jego nogi. Na spotkaniach z właścicielem Grupy NS otrzymujemy szczątkowe lub przekoloryzowane informacje, bo jesteśmy małym 10-cioprocentowym udziałowcem. W przypadku problemów musimy czuć się odpowiedzialni, gdyż mamy aż 10%  udziałów. Widzę tu koniunkturalizm i brak konsekwencji.

pismo2Brak szansy na pediatrię, prawdopodobne ograniczenie finansowania przez NFZ kontraktu na okulistykę, wiecznie niepewna przyszłość innych oddziałów, to warunki pracy, w których można oszaleć. Gdzie dbałość o zdrowie i życie pacjentów, kiedy szpital ma wiecznie problemy? Czy to wszystko musi być aż tak trudne? Oczekuję większej otwartości ze strony właścicieli Nowego Szpitala, oczekuję należytego traktowania pracowników. Oczekuję prawdy i uczciwości …

Ze swojej strony gwarantuję, że razem z p. Małgorzatą Domagałą, obecną Starostą Gorzowską zrobimy co w naszej mocy, żeby wbrew wszystkiemu udzielić szpitalowi 100% wsparcia na jakie nas stać. Popieram również w pełni powielanie przez innych moich wniosków o wsparcie działań szpitala. Czy to  był wniosek o spłatę zadłużenia wobec pracowników, zbadanie zasadności podziału środków podwyżkowych czy też o przeznaczenie większej ilości pieniędzy na sprzęt, czy też nawet o nową karetkę. Oczekuję jednak odrobiny własnej inwencji i inicjatywy.

Wszystkie ręce na pokład i … do roboty!

Andrzej Kail Radny Powiatu Gorzowskiego

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:  
 
mzp
24.02.2018 godz. 9:20
Hala MOSiR ul. Wojska Polskiego
kaliber44 miasta plakat
2 marca, godz. 20:00
KCK "Kręgielnia"
8marca
8 marca, godz. 17:00
KCK Kręgielnia

Marek Wróbel
9 marca, godz. 19:15
galeria "dacco

fox
17 marca, godz. 19:00
KCK Kręgielnia
 
kino luty
Marzec 2018

AKTUALNE NUMERY

Samorządny Kostrzyn
Nr 1/2018 - STYCZEŃ 2018
 
pl1b
Nr 2(62)/2018 - LUTY 2018
 
wzp4
nr 4(33) 2017 - Grudzień 2017 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad1
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo