Kostrzyński szpital, co dalej?

karetka„Wszystkie ręce na pokład” to hasło, które w bieżącym okresie może przynieść pozytywne efekty dla instytucji zwanej kostrzyńskim szpitalem. Powołana przy Radzie Powiatu komisja doraźna ds. zapewnienia realizacji zadań ochrony zdrowia na terenie Powiatu Gorzowskiego pilnie przygląda się poczynaniom zarządu kostrzyńskiej lecznicy. W skład tej komisji weszli wszyscy radni powiatowi z Kostrzyna i pan Paweł Pisarek z Witnicy. Ja jestem jej przewodniczącym.

 

 

pismo1Osobiście uważam, że łatwiej zdobyć Mount Everest bez butli tlenowej, jak przewidzieć, w którą stronę potoczą się losy jedynego szpitala w naszym powiecie. Do niedawna przypuszczałem, że tylko właścicielowi spółki Nowy Szpital nie do końca zależy na sprawnym funkcjonowaniu szpitala. Swoje przypuszczenia brałem stąd, że nikt nigdy nie był w stanie jednoznacznie mi powiedzieć, dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze? Miałem wielką przyjemność być pacjentem oddziału rehabilitacji w zeszłym roku i podziwiałem mrówczą pracę i oddanie personelu tam zatrudnionego. To im zawdzięczam dzisiejszą sprawność. Miałem jednakże również wątpliwą przyjemność przyglądać się z bliska warunkom pracy rehabilitantek i pielęgniarek. Na własne oczy widziałem, jak pielęgniarka oddziałowa "myje gary", jak szefowa rehabilitantek targuje się o naprawę sprzętu bardzo niezbędnego do pracy. Widziałem, wiele innych rzeczy... O wszystkim tym mówiono mi wcześniej, ale nie chciałem w to wierzyć. Tak niewiarygodne informacje płynące od związków zawodowych działających w szpitalu nagle znalazły potwierdzenie. Chciałbym wierzyć, że to już za nami.

Dzisiaj mamy inne problemy. Tak sobie myślę, że sytuując kostrzyński szpital na przysłowiowym "końcu świata", oddając go w prywatne ręce ktoś kiedyś popełnił wielki błąd. To zamieszanie doprowadziło do tego, że wg mojej oceny, pracownicy stracili nie tylko pieniądze, ale i zdrowie, a sam szpital szansę na prawidłowy rozwój. Szpital prywatny ma bardziej „pod górę” niż placówka samorządowa. Dzisiaj szpital prywatny musi zabiegać o wsparcie samorządu, który, wydaje mi się, jest często kulą u jego nogi. Na spotkaniach z właścicielem Grupy NS otrzymujemy szczątkowe lub przekoloryzowane informacje, bo jesteśmy małym 10-cioprocentowym udziałowcem. W przypadku problemów musimy czuć się odpowiedzialni, gdyż mamy aż 10%  udziałów. Widzę tu koniunkturalizm i brak konsekwencji.

pismo2Brak szansy na pediatrię, prawdopodobne ograniczenie finansowania przez NFZ kontraktu na okulistykę, wiecznie niepewna przyszłość innych oddziałów, to warunki pracy, w których można oszaleć. Gdzie dbałość o zdrowie i życie pacjentów, kiedy szpital ma wiecznie problemy? Czy to wszystko musi być aż tak trudne? Oczekuję większej otwartości ze strony właścicieli Nowego Szpitala, oczekuję należytego traktowania pracowników. Oczekuję prawdy i uczciwości …

Ze swojej strony gwarantuję, że razem z p. Małgorzatą Domagałą, obecną Starostą Gorzowską zrobimy co w naszej mocy, żeby wbrew wszystkiemu udzielić szpitalowi 100% wsparcia na jakie nas stać. Popieram również w pełni powielanie przez innych moich wniosków o wsparcie działań szpitala. Czy to  był wniosek o spłatę zadłużenia wobec pracowników, zbadanie zasadności podziału środków podwyżkowych czy też o przeznaczenie większej ilości pieniędzy na sprzęt, czy też nawet o nową karetkę. Oczekuję jednak odrobiny własnej inwencji i inicjatywy.

Wszystkie ręce na pokład i … do roboty!

Andrzej Kail Radny Powiatu Gorzowskiego

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 
POLECAMY:
 
pnuw
25 sierpnia, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
Plakat Kostrzyn 594x841
LETNI KONCERT GWIAZD
18 sierpnia, godz. 19:30-22:00
Amfiteatr
 
wanat
23 sierpnia, godz. 10:00
Stadion MOSiR
  
plakat pl
Euroregionalny turniej piłkarski
25 sierpnia, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
Zew Dabroszyn vs Znicz Trzemeszno
25 sierpnia, godz. 16:00
 
plakat x-page-001
"Kostrzyńska Dziesiątka"
1 września, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
123
13 września, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
 
2887
21 września
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk7
Samorządny Kostrzyn
Nr 7/2019 - LIPIEC 2019
 kolejny: 29 sierpnia 2019
 
pl8
Przekrój Lokalny
Nr 8(78)/2019 - SIERPIEŃ 2019 
 kolejny: 13 września 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo