praca

Kostrzyński szpital, co dalej?

karetka„Wszystkie ręce na pokład” to hasło, które w bieżącym okresie może przynieść pozytywne efekty dla instytucji zwanej kostrzyńskim szpitalem. Powołana przy Radzie Powiatu komisja doraźna ds. zapewnienia realizacji zadań ochrony zdrowia na terenie Powiatu Gorzowskiego pilnie przygląda się poczynaniom zarządu kostrzyńskiej lecznicy. W skład tej komisji weszli wszyscy radni powiatowi z Kostrzyna i pan Paweł Pisarek z Witnicy. Ja jestem jej przewodniczącym.

 

 

pismo1Osobiście uważam, że łatwiej zdobyć Mount Everest bez butli tlenowej, jak przewidzieć, w którą stronę potoczą się losy jedynego szpitala w naszym powiecie. Do niedawna przypuszczałem, że tylko właścicielowi spółki Nowy Szpital nie do końca zależy na sprawnym funkcjonowaniu szpitala. Swoje przypuszczenia brałem stąd, że nikt nigdy nie był w stanie jednoznacznie mi powiedzieć, dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze? Miałem wielką przyjemność być pacjentem oddziału rehabilitacji w zeszłym roku i podziwiałem mrówczą pracę i oddanie personelu tam zatrudnionego. To im zawdzięczam dzisiejszą sprawność. Miałem jednakże również wątpliwą przyjemność przyglądać się z bliska warunkom pracy rehabilitantek i pielęgniarek. Na własne oczy widziałem, jak pielęgniarka oddziałowa "myje gary", jak szefowa rehabilitantek targuje się o naprawę sprzętu bardzo niezbędnego do pracy. Widziałem, wiele innych rzeczy... O wszystkim tym mówiono mi wcześniej, ale nie chciałem w to wierzyć. Tak niewiarygodne informacje płynące od związków zawodowych działających w szpitalu nagle znalazły potwierdzenie. Chciałbym wierzyć, że to już za nami.

Dzisiaj mamy inne problemy. Tak sobie myślę, że sytuując kostrzyński szpital na przysłowiowym "końcu świata", oddając go w prywatne ręce ktoś kiedyś popełnił wielki błąd. To zamieszanie doprowadziło do tego, że wg mojej oceny, pracownicy stracili nie tylko pieniądze, ale i zdrowie, a sam szpital szansę na prawidłowy rozwój. Szpital prywatny ma bardziej „pod górę” niż placówka samorządowa. Dzisiaj szpital prywatny musi zabiegać o wsparcie samorządu, który, wydaje mi się, jest często kulą u jego nogi. Na spotkaniach z właścicielem Grupy NS otrzymujemy szczątkowe lub przekoloryzowane informacje, bo jesteśmy małym 10-cioprocentowym udziałowcem. W przypadku problemów musimy czuć się odpowiedzialni, gdyż mamy aż 10%  udziałów. Widzę tu koniunkturalizm i brak konsekwencji.

pismo2Brak szansy na pediatrię, prawdopodobne ograniczenie finansowania przez NFZ kontraktu na okulistykę, wiecznie niepewna przyszłość innych oddziałów, to warunki pracy, w których można oszaleć. Gdzie dbałość o zdrowie i życie pacjentów, kiedy szpital ma wiecznie problemy? Czy to wszystko musi być aż tak trudne? Oczekuję większej otwartości ze strony właścicieli Nowego Szpitala, oczekuję należytego traktowania pracowników. Oczekuję prawdy i uczciwości …

Ze swojej strony gwarantuję, że razem z p. Małgorzatą Domagałą, obecną Starostą Gorzowską zrobimy co w naszej mocy, żeby wbrew wszystkiemu udzielić szpitalowi 100% wsparcia na jakie nas stać. Popieram również w pełni powielanie przez innych moich wniosków o wsparcie działań szpitala. Czy to  był wniosek o spłatę zadłużenia wobec pracowników, zbadanie zasadności podziału środków podwyżkowych czy też o przeznaczenie większej ilości pieniędzy na sprzęt, czy też nawet o nową karetkę. Oczekuję jednak odrobiny własnej inwencji i inicjatywy.

Wszystkie ręce na pokład i … do roboty!

Andrzej Kail Radny Powiatu Gorzowskiego

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
   
voovoo
15 marca godz. 19:00
KCK Kręgielnia
wycieczka
29 marca, godz. 20:00 
Park Narodowy "Ujście Warty"
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo