podaj dalej...

DamianranaDamian Baran urodził się w roku 1999 z zapaleniem płuc, zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu, małopłytkowością, wodogłowiem, niedokrwistością, ograniczoną wydolnością oddechową, porażeniem zwieracza, pęcherzem neurogenny i wieloma innymi schorzeniami. Jednym słowem: mały chłopiec ma tyle chorób, że mógłby „obdarować” nimi kilka osób. Mimo to nie traci optymizmu i z ufnością patrzy w przyszłość.

Damiana odwiedzamy w domu aby porozmawiać o akcji, która może mu pomóc w codziennym życiu. Podaj dalej...

Dzień dobry Państwu. Może na początek przybliży Pani problemy zdrowotne syna?

Mama: Damian urodził się z bardzo wieloma chorobami, ale nie będziemy do tego wracać. Na chwilę obecną największym problemem jest kręgosłup i niedowład kończyn dolnych. To właśnie skrzywienie kręgosłupa najbardziej go męczy ponieważ większość czasu musi spędzać w pozycji siedzącej.

A jak wygląda Twój dzień?

Damian: Do południa się uczę, a potem odprężam się jakoś, np. przy komputerze…

Mama: …bo ze względu na problemy zdrowotne nauka w szkole jest niemożliwa. Dlatego też nauczyciele przychodzą do Damiana na nauczanie indywidualne. Po lekcjach wychodzimy razem na spacer, do sklepu. W chwili obecnej syn jest zdany na moją pomoc. Dlatego też dużym ułatwieniem byłby skuter, który na pewno pomógłby Damianowi w życiu codziennym.

Damianie, a Ty jakie masz marzenie?

Damian: Chciałbym pojechać na spacer bez pomocy mamy. Fajnie by było, gdyby udało się mi pojechać na wymarzonym skuterze…

Mama: … bo choć w chwili obecnej Damian może się sam poruszać na wózku, wymaga to od niego bardzo dużo wysiłku i po kilku metrach zaczyna boleć go kręgosłup. No i właśnie - jeśli Damian miałby skuter, to wyjście z domu sprawiałoby mu przyjemność..

No właśnie, marzenie to może niedługo się zrealizować, dzięki prowadzonej obecnie akcji zbierania nakrętek i pieniędzy na wymarzony skuter. A jak to się stało, że Askana „zapukała” do drzwi Damiana?

Mama: Kiedy syn chodził do SP4, Pani, która zajmuje się zbiórką nakrętek spytała o marzenie Damiana. Po ujawnieniu marzenia i skompletowaniu przeze mnie odpowiednich dokumentów ta Pani wysłała potrzebne informacje do Askany. Niedawno odezwał się do mnie Pan, który poinformował mnie, że Askana zajęła się zbiórką nakrętek na zakup skutera dla Damiana. Chciałabym wspólnie z synem serdecznie podziękować wszystkim, którzy do tej pory włączyli się w tę akcję…

…i właśnie tutaj możecie pomóc i Wy, drodzy Czytelnicy. Damian z mamą (za naszym pośrednictwem) prosi wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w realizacji kolejnego marzenia, jakim jest zakup wspaniałego skutera. Chodzi o drobny gest, bo przecież każdy z nas codziennie wyrzuca co najmniej kilka plastikowych nakrętek. A właśnie one mogą urzeczywistnić marzenie chłopca - dlatego zamiast wyrzucać je, zanieśmy nakrętki do Przedszkola Miejskiego Nr3 „Ekoludki”, które znajduje się na ul. Fabrycznej, obok budynku OPS. Ten drobny gest nic przecież nie kosztuje, a razem możemy zdziałać więcej… podaj dalej!

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
     
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
pnuw
20 października, godz. 7:15
PN Ujście Warty
 
Zew Dąbroszyn vs. KS Lubniewice
20 października, godz. 14:00
 
 26 października
ZAPISY TRWAJĄ
 
tenis 2
27 października, godz. 16:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 9/2019 - WRZESIEŃ 2019
 kolejny: 31 października 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 9(79)/2019 - WRZESIEŃ 2019 
 kolejny: 12 października 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo