Woodstock – czas na umowę

Woodstock w Kostrzynie!ECS "Kręgielnia" już dawno nie była tak wypełniona jak podczas wtorkowego spotkania z Jurkiem Owsiakiem. Siedmioosobowa grupa z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym dniu przyjechała do naszego miasta rozmawiać o przyszłości największego festiwalu rockowego w Europie.

kondferencja prasowa z Jerzym Owsiakiem

Spotkanie z Prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wywołało duże zainteresowanie wśród mieszkańców miasta. Do "Kręgielni" przybyło około 150 mieszkańców, wśród nich byli uczniowie szkół, emeryci, pracownicy i pracodawcy oraz przedstawiciele samorządowi. Wszyscy zgromadzeni w napięciu oczekiwali na słowa Jurka Owsiaka określające przyszłość Festiwalu Woodstock w Kostrzynie. Przedstawiciele Fundacji rozpoczęli spotkanie od podsumowania 10 lat wspólnie spędzonych na gościnnym wzgórzu Grudzia. Z tego powodu podczas spotkania Jurek Owsiak wręczył licznej grupie „lokalnych” sympatyków festiwalu specjalne podziękowania wraz z okolicznościowymi znaczkami wyemitowanymi przez Pocztę Polską. Prezes WOŚP opowiedział o trudnościach i wyzwaniach związanych z organizacją tak ogromnej imprezy, której tegoroczny koszt oszacowano na około 8 mln złotych. Owsiak jednoznacznie stwierdził, że klimat naszego miasta jest wyjątkowo pozytywny na wspólne organizowanie tej imprezy. Padła też deklaracja, że Fundacja jest gotowa podpisać z miastem umowę na wieloletnią organizację imprezy.

zapadają decyzje...

Obecnie najistotniejszym problemem na polu woodstockowym jest brak odpowiedniej infrastruktury wodociągowej. W tej kwestii Owsiak uzyskał od Urzędu Marszałkowskiego i Wojewody lubuskiego realną pomoc w zakresie pomocy, także finansowej, w zakresie poprawy warunków sanitarnych na polu. Organizatorzy festiwalu zaakcentowali potrzebę sprawniejszego budowania sieci parkingów dookoła festiwalu, gdyż każdego roku nasila się działanie nieuczciwej konkurencji i oszustów naciągających woodstockowych gości. Ostatnim etapem spotkania była dyskusja z mieszkańcami. Kostrzynianinie zadawali m.in. pytania dotyczące upolitycznienia festiwalu, sposobie na dodatkowe pieniądze związane z organizacją festiwalu oraz o uciążliwości wynikające z ogromną ilością woodstockowiczów w centrum miasta. Owsiak zachęcał do tworzenia miejskich zespołów, które przez cały rok analizowałyby profity wynikające z organizacji Woodstocku, deklarując swoją pomoc w każdym aspekcie.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
     
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
pnuw
20 października, godz. 7:15
PN Ujście Warty
 
Zew Dąbroszyn vs. KS Lubniewice
20 października, godz. 14:00
 
 26 października
ZAPISY TRWAJĄ
 
tenis 2
27 października, godz. 16:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 9/2019 - WRZESIEŃ 2019
 kolejny: 31 października 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 9(79)/2019 - WRZESIEŃ 2019 
 kolejny: 12 października 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo