Okiem radnego… Powielanie kłamstw

karetka

Ruszyły prace związane z utworzeniem wspólnego tj. Rady Powiatu Gorzowskiego i Wojewody Lubuskiego zespołu, który ma się zająć wypracowaniem jak najlepszego rozwiązania dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Kostrzyna nad Odrą. Rada Powiatu skierowała do Wojewody Lubuskiego swoje stanowisko w tej sprawie wraz z uzasadnieniem. Czekamy na ustalenie pierwszego terminu spotkania. Nie ukrywam, że pokładam duże nadzieje w tym, że w końcu uda się znaleźć takie rozwiązanie, które zwiększy ilość karetek pogotowie dbających o zdrowie i życie naszych mieszkańców.

Grupa Nowy Szpital zamierza w niedługim czasie zakończyć prace związane z remontem Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Prace trwają długo, bardzo długo, jednakże informacje jakie przekazała pani prezesem Nowego Szpitala w Kostrzynie nad Odrą Joanna Pachnicz pozwalają mieć nadzieję, że w niedługim czasie się zakończą. Będzie też można w spokoju wykorzystać środki zebrane od darczyńców na zakup wyposażenia pomieszczeń socjalnych. Oddział będzie na dobrym poziomie. Proszę jednak niektórych byłych kandydatów na radnych, żeby nie wysyłali mi prywatnie próśb o zbiórkę pieniędzy na rzecz ich firm, wraz z argumentem, że szpital jest prywatny. Deklaruję jednak, że gdy pan kandydat zacznie ratować życie ludzkie, to sam zorganizuję zbiórkę, by żyło mu się lepiej.

Z niedowierzeniem usłyszałem ostatnio, że pisanie o tym, ze Powiat Gorzowski w czasie ostatniej kadencji spłacił zaległości finansowe w stosunku do byłych pracowników SP ZOZ to powielanie kłamstwa. Aż mi dech w piersiach zaparło. Poczułem się oszukany przez były Zarząd Powiatu. Gdyby ktoś mi jeszcze w grudniu w oczy powiedział, że tak jest, przestałbym się do niego odzywać. Grupa pracowników szpitala udała się do kolegi radnego z prośbą o odzyskanie swoich pieniędzy zarzucając mi kłamstwo. Po prawie pięciu latach od rzekomego chyba rozwiązania sprawy. Chciałbym, żeby te osoby powiedziały mi to prosto w oczy…

Ze spraw szpitalnych faktem jest jeszcze, że kostrzyński szpital jest w sporze prawnym z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szpital twierdzi, że przygotowany przez obecną administrację podział środków podwyżkowych był zrobiony dobrze, a NFZ uważa wręcz przeciwnie. Po analizie dokumentów, którą przeprowadziłem dwa lata temu uważam, że sprawa ta powinna wprawdzie znaleźć się w sądzie jednakże dopiero po tym, jak zbada ją prokuratura. Ten wniosek zapisałem w przygotowanym przez siebie protokole z kontroli, ale poprzedni Zarząd Powiatu nie był skłonny pójść zaproponowaną drogą. Nie chodziło o to, żeby kogoś zamykać w więzieniu, ale tylko i wyłącznie o to, by sprawę zbadać dogłębnie pod kątem formalnym. 10% udziałów, jakie Powiat ma w spółce nie uprawnia nas do tego, żeby bez problemu uzyskać wgląd we wszystko, co byśmy chcieli. Jeżeli sąd przyzna rację NFZ stracą na tym pracownicy. Jeżeli uzna za zasadne oczekiwania szpitala, też stracą na tym pracownicy, chyba że ktoś im wytłumaczy, że podwyżkę już mieli.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Jak ruszyły sprawy z karetką, w prawdzie powoli, ale do przodu, to na FB zaczęto domagać się ode mnie większej liczby lekarzy. Jak pomyślałem, że wszyscy pracownicy SP ZOZ dostali swoje ciężko zapracowane pieniądze, to pojawiła się grupa tych, którzy czegoś nie dostali. Do końca nie wiedzą czego, wiedzą jednak, że powielam kłamstwa. Jak wraz z kolegą Romanem Dziduchem zebraliśmy środki niezbędne na zakup wyposażenia OIOM w meble, to pojawili się chętni, żeby im też dać kasę. Jak napisałem, żeby poprosić prokuraturę o pomoc w zbadaniu zasadności podziału środków podwyżkowych, to ktoś powiedział, że może lepiej nie.

Nie uzurpuję sobie prawa do naprawy świata. Nawet nie marzę o tym, żeby malować go tylko w pięknych barwach. Dla mnie jest on czarno-biały. Chcę tylko, żeby w momencie kiedy coś się stanie, nadeszła pomoc. Chcę by ludzie dostawali pieniądze za ciężką pracę. Chcę by dzieci miały dostęp do wiedzy. Jako radny mam wprawdzie niewiele możliwości, żeby na to wszystko wpływać ale nie omieszkam z nich skorzystać.

Szczerze mówiąc boję się napisać, że Powiat wyremontował ulicę Narutowicza, pomógł wyremontować ulicę Kościuszki, a teraz przymierza się razem z naszym miastem do ulicy Asfaltowej. Może to też jest nieprawda?...

Andrzej Kail
Radny Rady Powiatu Gorzowskiego
KKW RAZEM DLA POWIATU

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
     
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
pnuw
20 października, godz. 7:15
PN Ujście Warty
 
Zew Dąbroszyn vs. KS Lubniewice
20 października, godz. 14:00
 
 26 października
ZAPISY TRWAJĄ
 
tenis 2
27 października, godz. 16:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 9/2019 - WRZESIEŃ 2019
 kolejny: 31 października 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 9(79)/2019 - WRZESIEŃ 2019 
 kolejny: 12 października 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo