koronawirus-baner

Niby nic nie znaczą ale…

55624234 261536691461618 724112223177277440 nCieszę się, że moje felietony są czytane. Staram się w nich informować o bieżących sprawach, które dyskutowane są w Starostwie. Z przyjemnością informuję o podejmowanych decyzjach, o rozstrzyganych problemach, o tym co się tam po prostu dzieje. Robię to oczywiście z własnej perspektywy. Co najmniej kilku radnych chciałoby, żebym o nich też wspominał, ale zdając sobie sprawę z tego, że mieszkańcy zasługują na to, żeby dla nich pracować, zachęcam ich do tego, żeby czasami sami usiedli i coś ze swojej pracy na piśmie przekazali...

Trwają intensywne prace nad kilkoma ważnymi z perspektywy naszego miasta spawami. Tymi baaardzo ważnymi, ważnymi i przyjemnymi. Baaardzo ważny jest remont ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Miałem przyjemność uczestniczyć w spotkaniu wraz ze Starostą Michałem Wasilewskim i Burmistrzem naszego miasta dr. Andrzejem Kuntem, na którym podjęta została decyzja o przejęciu przez Powiat Gorzowski na siebie obowiązku zawnioskowania o dofinansowanie tej inwestycji ze środków Wojewody Lubuskiego. Jest duża szansa na to, żeby miasto uzyskało niezbędne środki pomocowe, które pozwolą tę ulicę wyremontować. Oczywiście z faktem remontu ulicy wiąże się również sprawa budowy kanalizacji sanitarnej i remont wodociągu. Miejskie Zakłady Komunalne gotowe są do tej inwestycji. Pamiętam jak pierwszy raz zapewnialiśmy mieszkańców Warnik, że nie będą już mieli problemu ze ściekami. Było to bardzo dawno temu. Dzisiaj nadarza się doskonała okazja do tego, żeby te zapewnienia wreszcie zrealizować. Liczę również mocno na samych mieszkańców tego osiedla, że w ślad za ich oczekiwaniami pójdą również ich deklaracje, co do przyłączenia się do sieci. Jako „nic nieznaczący” radny uczestniczyłem we wszystkich spotkaniach dotyczących tej sprawy oraz ściśle koordynuję ją we współpracy z Wicestarostą Magdaleną Słomińską.

Ważna sprawa to wsparcie dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. WOPR otrzymało ze Starostwa deklarację wsparcia finansowego na zakup łodzi ratunkowej. Ma to być całkiem spora suma, jak na możliwości finansowe „biednego” Powiatu, ale wyraźnie wesprze ona działania kostrzyńskiego WOPR i jego prezesa Marcina Kleczkowskiego w pozyskaniu bardzo potrzebnego sprzętu. Największą pomoc oczywiście udzieli miasto.

Rzecz natomiast przyjemna to spinningowe zawody wędkarskie, które odbędą się w Kostrzynie. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, że ta bardzo ważna z perspektywy wędkarzy z naszego powiatu impreza nie odbędzie się w ogóle informuję, że zarówno starosta, jak i wicestarosta poinformowali mnie o tym, że to wydarzenie wędkarskie odbędzie się zgodnie z wcześniejszymi planami. Najprawdopodobniej na rzece Odrze, najprawdopodobniej we wrześniu i z pewnością pod czujnym okiem zarządu Koła Wędkarskiego nr 3, któremu zawsze serdecznie dziękuję za samą już deklarację wsparcia i wszelką okazywaną pomoc.

Co do mojej rezygnacji z funkcji Przewodniczącego Komisji Zdrowia Publicznego chciałbym tylko poinformować, że Rada Powiatu jeszcze się do tego nie odniosła. Nie ma również drugiego radnego (na razie), tym bardziej w koalicji, który ten „wdzięczny” temat by przejął. Ja sprawami szpitala zajmowałem się 5 lat. Nie chcę rezygnować z tej pracy, więc w Komisji, jako członek pozostaję do jej, albo mojego końca. Chciałbym jednak, żeby ktoś z koalicji zrezygnował z „konfitur” i zajął się „smalczykiem”. Takie to przecież proste. A i lansik jest możliwy.

Byłem, jestem i pozostanę zwolennikiem rozwiązań zerojedynkowych. Masz władzę, weź na siebie odpowiedzialność. Masz czas być radnym, znajdź czas dla ludzi.

Tak zupełnie na koniec krótka informacja o tym, że obecna Rada Powiatu Gorzowskiego udzieliła jednogłośnie absolutorium poprzedniemu Zarządowi Powiatu. 100 % obecnych głosowało za.

Andrzej Kail
Radny Rady Powiatu Gorzowskiego
Klub Radnych Razem dla Powiatu

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo