koronawirus-baner

Zestaw porad dla typujących boks w zakładach bukmacherskich

boksChociaż w boksie faworyci zazwyczaj wygrywają, to na rezultat walki często mają wpływ detale niewidoczne dla laików gołym okiem. Dlatego też przygotowaliśmy garść porad dla osób zainteresowanych obstawianiem boksu u bukmacherów. Zakłady bukmacherskie towarzyszą walkom bokserskim niemal od zawsze. Wbrew pozorom jednak pięściarstwo nie jest wcale łatwą do rozpracowania dyscypliną, a w pojedynkach dwóch równorzędnych wojowników o sukcesie decydują często detale niewidoczne dla laików gołym okiem. W tekście tym podpowiadamy na co zwrócić uwagę obstawiając boks zawodowy u bukmacherów. Rzecz jasna legalnych bukmacherów, których lista znajduje się tutaj.

Na co zwrócić uwagę obstawiając boks u bukmacherów?

Zakłady bukmacherskie towarzyszą walkom bokserskim niemal od zawsze. Wbrew pozorom jednak pięściarstwo nie jest wcale łatwą do rozpracowania dyscypliną, a w pojedynkach dwóch równorzędnych wojowników o sukcesie decydują często detale niewidoczne dla laików gołym okiem. W tekście tym podpowiadamy na co zwrócić uwagę obstawiając boks zawodowy u bukmacherów. Rzecz jasna legalnych bukmacherów, których lista znajduje się tutaj.

Analiza kluczem do sukcesu

Przed postawieniem zakładu bukmacherskiego na upatrzoną walkę należy gruntownie przeanalizować jej uczestników. Wszelkich informacji statystycznych dostarczy nam portal Boxrec.com, dostępny w języku angielskim, a rzetelnych newsów po polsku najlepiej szukać w branżowych serwisach takich jak np. Ringpolska.pl. W każdym razie nasz risercz nie powinien się ograniczać do sprawdzenia rekordów pięściarzy oraz ich ostatnich starć.

Miejsce walki wiele Ci powie

Niby ringi bokserskie na całym świecie wyglądają tak samo, ale nie od dziś wiadomo, że gospodarzom pomagają ściany. Zawodnik walczący przed własną publicznością bardzo często może liczyć nie tylko na jej wsparcie, ale i na łaskawsze spojrzenie sędziów w kryzysowych sytuacjach. Gdy posiadacz pasa walczy u siebie, to pretendentowi może być niesłychanie trudno pokonać go w inny sposób niż przez nokaut. Oceny punktowe arbitrów nierzadko mają się bowiem nijak do tego, co działo się w ringu.

Lewa ręka bywa problematyczna

Bokserzy tak jak większość ludzi na świecie są głównie osobami praworęcznymi. W związku z tym przed postawieniem u bukmachera pieniędzy na danego pięściarza warto sprawdzić, która ręka jest jego dominującą i której bardziej lubi używać jego rywal. Jeśli nasz praworęczny faworyt wyjdzie do ringu przeciwko mańkutowi, należy się dowiedzieć czy kiedykolwiek wcześniej znajdował się on już w takiej sytuacji. Walka praworęcznego z leworęcznym wymaga zupełnie innej taktyki i niektórzy bokserzy mają problem z tym, żeby postępować wtedy wbrew swoim przyzwyczajeniom ze starć z praworęcznymi przeciwnikami.

Okres przygotowawczy

Czy zawodnik od dłuższego czasu pracuje pod skrzydłami jednego trenera, czy dopiero co zatrudnił nowego? Czy bokser dobrze się prowadził w tygodniach poprzedzających walkę, czy może jego sylwetka wygląda niepokojąco lub miał problemy ze zmieszczeniem się w limicie wagowym swojej kategorii? Z kim pięściarz sparował w ostatnim czasie i czy podczas treningów nie przytrafiła mu się kontuzja? Odpowiedzi na te pytania wiele nam mogą pomóc w obstawieniu rezultatu walki u bukmachera. To od trenera zależy bowiem taktyka przyjęta na dany pojedynek, a bokser trzymający dietę i w dobrej formie fizycznej na pewno będzie w ringu świeższy niż obżartuch z urazem dłoni, który tydzień przed walką miał do zrzucenia 5 kilogramów.

Styl boksowania

Najlepiej wnosić zakłady bukmacherskie na walki z udziałem pięściarzy, których poczynania śledzimy już od dłuższego czasu lub takich, których zapisy walk są dostępne np. na Youtube. Tylko wtedy mamy możliwość poznania stylu danego boksera i przekonania się z jakiego typu przeciwnikami lubi się on mierzyć, a jacy sprawiają mu trudności. Jedni uwielbiają walczyć w bliskim kontakcie, a drudzy na dystans. Niektórzy preferują dążenie do nokautu za wszelką cenę, a niektórzy wolą mozolnie punktować oponenta. Każdy bokser jest trochę inny, dlatego obstawianie zakładów bukmacherskich w tym sporcie jest tak trudne, a stawiać pieniędzy na tzw. pewniaków nie ma sensu, gdyż ryzyko jest niewspółmierne do wysokości ewentualnej wygranej.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo